moj przypadek

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: moj przypadek

Post autor: vwd »

ja nie jestem, ale poszukaj w necie ;) sprawdz kto gdzie jest ordynatorem i uderz od samej gory :D
olusiek13
Udzielający się
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2012, 13:07

Re: moj przypadek

Post autor: olusiek13 »

Tutaj narzekają na szpitale miejskie...nie znam osoby z mojej firmy,która dobrze się wypowiada o publicznej służbie zdrowia...
Muszę poszukać.;)
Dziś idziemy kupić testy owulacyjne.
Chcemy mieć pewność,że te płodne jednak są.
"...jeśli sam w siebie nie uwierzysz..nikt inny w Ciebie nie uwierzy..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: moj przypadek

Post autor: vwd »

hercik17 jest z Trojmiasta :) jej zapytaj - to fajna babka :D
olusiek13
Udzielający się
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2012, 13:07

Re: moj przypadek

Post autor: olusiek13 »

cześć dziewczyny.

Wylądowałam ostatnio w szpitalu...od razu ginekologiczno-położniczy.Wiązało się to z kilkoma śmiesznymi sytuacjami (wysłali z izby przyjęć mojego chłopaka na porodówkę - mimo,że nawet w ciąży nie jestem ;) ), ale niestety na tym się skończyły miłe zdarzenia. :(
Oprócz tego,że mam jakiś zespół wazowagalny (silny stres,spadki ciśnienia,które powodują że mdleję bo mam 100 na 50 bla bla bla), to znów odnawiająca się co chwilę torbiel - w styczniu, już myśleliśmy,że jestem w ciąży..a tu torbiel, która zniknęła później, by znów się pojawić w kwietniu.

Ze szpitala dostałam polecenie,że mam iść po okresie do ginekologa.
Poszłam więc 26.04 - torbiel oczywiście jest 4,5 na 4cm.Dostałam kolejne polecenie zrobienia CA 125 i wynik niestety 45,5 (norma 35). Już wróżyłam sobie raka :? skontaktowałam się z moim ginekologiem, powiedział,że to endo.
Skąd taka diagnozna ? W dodatku stwierdził, że muszę mieć kolejną operację, wszystko jednak sprawdzić chce w następnym cyklu (mam iść na badanie z okresem) a dziś mam dopiero 12 dzień.

Co mam robić :?: :?:
"...jeśli sam w siebie nie uwierzysz..nikt inny w Ciebie nie uwierzy..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: moj przypadek

Post autor: gosiak76 »

Mysle ze warto wybrac sie na to badanie gdyz w roznych stadiach cyklu inaczej wszystko wyglada i lekarz chce sie upewnic co sie dzieje aby miec spojrzenie na caly przebieg cyklu.Niewiele podwyzszony poziom CA-125 to nie rak, moze byc jakis stan zapalny ktory moze tez wskazywac na endo i stad te przypuszczenia lekarza.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
olusiek13
Udzielający się
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2012, 13:07

Re: moj przypadek

Post autor: olusiek13 »

dziekuję za odpowiedź.
Powiem szczerze,że jestem już zmęczona tym wszystkim...chciałabym być zdrowa,żeby mnie nic nie bolało.
Chciałabym przestać się przejmować tymi chorobami zacząć myśleć o przyjemnościach. Lekarz powiedział,że znów powinnam mieć operację...ileż można ?
Przez ostatnią operację mam już problemy na studiach, w pracy aż 5 tygodni nie byłam...dobrze,że chociaż pracodawca nie robił mi problemów...
I teraz kolejna ? :(
"...jeśli sam w siebie nie uwierzysz..nikt inny w Ciebie nie uwierzy..."
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: moj przypadek

Post autor: Milionek66 »

Witaj Olusiek :)

Również życzę zdróweczka i pozdrawiam.
Mam nadzieję,że w końcu skończą się
bóle i problemy z nim związane.


Pozdrawiam :)
Wszystkiego dobrego.
olusiek13
Udzielający się
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2012, 13:07

Re: moj przypadek

Post autor: olusiek13 »

Hey Dziewczyny.
Jestem już zrezygnowana... :( muszę mieć operację za 2 tygodnie. Mam podwyższone nadal markery nowotworowe, utworzyła mi się najprawdopodobniej torbiel czekoladowa (4na5cm).
Lekarz powiedział,że mogliśmy wyczyniać cuda z moim B. a i tak nie zajdę w ciążę,dopóki to coś będzie we mnie.
Powiedział również,że będę musiała brać Visanne przez pół roku po operacji (lub do czasu aż zechcę zajść w ciążę - ja chcę jak najszybciej,byle nie chorować i mieć chociaż jedno dziecko). Możecie mi powiedzieć coś o tym leku? skutki uboczne ?
Odechciewa mi się dziś wszystkiego...:(
"...jeśli sam w siebie nie uwierzysz..nikt inny w Ciebie nie uwierzy..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: moj przypadek

Post autor: vwd »

Spokojnie! To co piszesz to nic strasznego to standard przy endo :)
Bedzie dobrze :) a o V. poczytaj w dziale Leki - mnostwo dziewczyn go bierze i sporo tam znajdziesz na jego temat :) Bedzie dobrze!!!!! naprawde :) :)
olusiek13
Udzielający się
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2012, 13:07

Re: moj przypadek

Post autor: olusiek13 »

niestety rzecz w tym,że mnie już próbowano "leczyć" hormonami, a prędzej się przekręciłam prawie niż one mi pomogły.
Po kilkudniowym stosowaniu Regulonu i plastrów Evra, miałam wszystkie działania niepożądane :D
od kołatania serca, do drętwienia kończyn,od nieokreślonych bliżej objawów bólowych w całym ciele, po mdlenie i krwotoki...miejsce po plastrze Evra - było spuchnięte i twarde przez tydzień od zdjęcia go :P
Dodatkowo mam zespół wazowagalny - moje standardowe ciśnienie to 90-60 czyli bardzo niskie, obawiam się,że podczas używania Visanne, może mi się pogorszyć.
Stwierdzono u mnie,że nie powinnam przyjmować żadnych hormonów z zewnątrz - czy to w plastrach,czy tabletkach.
Chyba pogadam z moim ginekologiem, idę znów na wizytę w piątek.

Dziękuję za odpowiedź ;) odrobinkę może jestem spokojniejsza.:)
"...jeśli sam w siebie nie uwierzysz..nikt inny w Ciebie nie uwierzy..."
olusiek13
Udzielający się
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2012, 13:07

Re: moj przypadek

Post autor: olusiek13 »

hey dziewczyny :)

dziś znów byłam u ginekologa, mam planowany termin operacji na 4.06... i od tego dnia mam brać orgametril.
Znów się naczytałam samych paskudztw i obawiam się skutków ubocznych - walczyłam już z 15 dodatkowymi kilogramami i wysypem takiej ilości pryszczy na twarzy i plecach (po sterydach bo miałam chory staw biodrowy),że wstyd mi było nawet sie rodzicom pokazywać.
Czy jest jakaś specjalna dieta,którą powinno się stosować przy tym leku?Zatrzymuje wodę?zwiększa apetyt?
Co z tymi pryszczami kurde ? nie chcę wyglądać jak Quasimodo :( poza tym... nie oszukujmy się,chcę się PODOBAĆ swojemu przyszłemu mężowi,a nie sądzę,że będzie miał ochotę na cokolwiek jak będę wyglądać jak wieprz z wysypem krost na twarzy :( :( :(
"...jeśli sam w siebie nie uwierzysz..nikt inny w Ciebie nie uwierzy..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: moj przypadek

Post autor: vwd »

Orgametril bralam przez wiele lat - nic Ci nie zrobi :D ale poczytaj w dziale "Efekty uboczne stosowania leków - jak z tym walczyć?", a co diety- niby jest dieta, kt. nalezy pilnowac w endo- tutaj m.in. o tym dziewczyny mowia http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic. ... 91a61563d8, ale ja nie stosuje zadnej diety. Co do hormonow... jest ich tyle na rynku i podawane sa w tak przerozny sposob, ze naprawde mozna cos dobrac tak, by organizm to przyjal (plastry 3dniowe, tygodniowe, dluzsze, zastrzyki w seria, pojedyncze np. na miesiac, na 3 mies., leki wziewne, kt. np. wygladaj jak krople do nosa lub inhalator, tabletki w roznym skladzie, w roznych proporcjach, jednoskladnikowe, kilkuskladnikowe), ale trzeba cos probowac :) by wiedziec co najlepiej organizm przyswaja Zycze Ci powodzenia! i nie martw sie na zapas! :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: moj przypadek

Post autor: vwd »

i jak bylo z Orgametrilem?
Wszystkiego najlepszego z okazji
dzisiejszych urodzin! Duzo zdrowka :D
olusiek13
Udzielający się
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2012, 13:07

Re: moj przypadek

Post autor: olusiek13 »

Hey Dziewczynki !

dziękuję za życzenia urodzinowe! :*

znowu długo mnie nie było, ale u mnie to już chyba norma.
Znów kolejny raz, długa historia. Nie miałam operacji w Trójmieście. Moja wówczas jeszcze przyszła teściowa uruchomiła swoje kontakty i wylądowałam z moim "przypadkiem" w Warszawie w szpitalu na Czerniakowskiej! dzięki Bogu,że miałam skierowanie.
Nie brałam orgametrilu, dostałam kompletny zakaz faszerowania się tym świństwem - jak powiedzieli lekarze. Pojechaliśmy na początku czerwca na wizytę,żeby sprawdzić co mi jest. ;) dla nich wizyta sprawdzająca, a ja myślałam,że umrę z przerażenia. Okazało się,że mam torbiel podkręcającą się prawego jajnika o wielkości 5 cm. Zostało stwierdzone, że nadaję się do wykonania laparoskopii. Ale nie tego samego dnia. Miałam zgłosić się do dra w chwili, gdy już nie będę mogła wytrzymać z bólu. Długo nie czekaliśmy. :roll: tydzień później jechaliśmy do Warszawy. Byłam bardzo dobrze przyjęta, sprawa chyba zdecydowanie się pogorszyła, bo zabieg został wykonany w niedzielę. Oczywiście pod narkozą, po której umierałam, ale taki widocznie już mój urok. Wyszłam we wtorek, ze względu na to,że obchód poniedziałkowy po obejrzeniu mnie zdecydował,że kiepsko wyglądam. Po czasie przyznaję,że nie byłabym w stanie wracać w poniedziałek. Ale może do rzeczy, co zostało zrobione podczas zabiegu. :)
Usunięto torbiel,były obawy,że trzeba będzie usunąć cały jajnik..to było dla mnie najgorszym scenariuszem, na szczęście wyłuskano torbiel, oszczędzając jajnik. Usunięto zrosty macicy z jelitem, które wytworzyły się po poprzedniej operacji. Napełniono brzuch płynem przeciw kolejnym zrostom. Z płynem przez następny miesiąc,wyglądałam jak w 3 miesiącu ciąży. :) nawet mój B. tak stwierdził. :)
Na kontroli na Czerniakowskiej byliśmy z B. w lipcu - brzuch był opuchnięty, zrostów nie było, owulacja pełną parą. :)
21 października wylądowałam z krwotokiem w gabinecie lekarskim..przeżyłam.
29 października byłam kolejny raz u ginekologa,akurat przypadła mi wizyta w dzień owulacji. Torbiel jak się patrzy świecił z monitora, a oprócz niego pęcherzyk. ;) przy okazji kilka maluteńkich zrostów.
Od tamtego czasu nie byłam u lekarza. Kilka razy myśleliśmy,że powiększymy naszą młodą rodzinę, o Fasoleczkę, ale nic z tych rzeczy.
Obecnie jestem w trakcie @, 5 dzień. W czwartek idę do ginekologa, bo dziwnie boli mnie od jakiegoś czasu brzuch..Mam nadzieję,że żadnych torbieli nie mam. Podobnie jak mięśniaków.
"...jeśli sam w siebie nie uwierzysz..nikt inny w Ciebie nie uwierzy..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: moj przypadek

Post autor: vwd »

ooo jak milo, ze sobie o nas przypomnialas :D
Witaj olusiek13
to duze zmiany u Ciebie od czasu, gdy ostatnio rozmawialysmy...
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: moj przypadek

Post autor: vwd »

ooo jak milo, ze sobie o nas przypomnialas :D
Witaj olusiek13
to duze zmiany u Ciebie od czasu, gdy ostatnio rozmawialysmy...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: moj przypadek

Post autor: gosiak76 »

Witaj olusiek - mam nadzieje ze nic zlego sie nie dzieje w Twoim organizmie ale warto to sprawdzic jak juz sama napisalas. Powodzenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: moj przypadek

Post autor: vwd »

hej! hej! jubilatko :)
Wszystkiego najlepszego z okazji Twojego dzisiejszego swieta!!! :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: moj przypadek

Post autor: gosiak76 »

Olusiek co u Ciebie - jak samopoczucie w Nowym Roku ??
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: moj przypadek

Post autor: vwd »

olusiek13 pisze:Kilka razy myśleliśmy,że powiększymy naszą młodą rodzinę, o Fasoleczkę, ale nic z tych rzeczy
nadal nic?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”