endometrioza a laser?

Co lepsze: interwencja chirurgiczna czy leczenie farmakologiczne? A może należy połączyć obie metody?
monika7
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek, 20 grudnia 2010, 13:46

endometrioza a laser?

Post autor: monika7 »

mam pytanie dot.leczenia endometriozy...
czy wiecie coś na temat leczenia endo za pomocą lasera tzn. nie przy laparoskopii czy innych zab.chirurgicznych a bardziej jako metoda alternatywna... prosze o opinie i informacje na ten temat..;)
pyt. ponieważ słyszałam,że ta metoda może być skuteczna i podobno wyleczone w ten sposób torbiele nie odnawiają się..co o tym myślicie??
pozdrawiam..
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: endometrioza a laser?

Post autor: gosiak76 »

Witaj Monika,

nie wiem nic o takim rozwiazaniu ale postaram sie znalezc jakies informacje na ten temat dla Ciebie.

pozdrawiam
Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: endometrioza a laser?

Post autor: gosiak76 »

znalazlam tylko to na temat zastosowania lasera w ginekologii:

W ginekologii wykorzystywane sa lasery CO2 w procesie fotoablacji (wyparowania)
zmian nowotworowych szyjki macicy, laparoskopii ginekologicznej w leczeniu niepłodnosci
spowodowanej zrostami i niedroznoscia jajowodów, zrostami i przegrodami wewnatrzmacicznymi,
endometrioza miednicy małej oraz policystycznymi jajnikami. Lasery Nd:YAG stosowane sa w
histeroskopii laserowej (metoda dotykowa rozgrzana koncówka swiatłowodu lasera) dla usuwania
zrostów wewnatrzmacicznych, polipów oraz niszczenia nieprawidłowego endometrium w
nawracajacych krwotokach macicznych; w laparoskopii w zastosowaniach do terapii ciazy
jajowodowej, usuwania torbieli przydatków okołojajnikowych jak i miesniaków.

zrodlo: http://www.skaczmarek.ps.pl/Krzysztof_Rozdeba_IBA_1.pdf
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: endometrioza a laser?

Post autor: domowniczka »

ja sie z laserem w endo nie spotkalam...
Witaj monika7 :) A Ty sie od dawna leczysz? Czego juz probowals? i skad przyszedl Ci do glowy laser? Ktos Ci go proponowal? Pzdr. Cie mocno i zycze zdrowia :)
monika7
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek, 20 grudnia 2010, 13:46

Re: endometrioza a laser?

Post autor: monika7 »

cześć:)) no więc tak moje leczenie trwa ok roku.. w sumie to przez przypadek została u mnie zdiagnozowana endometrioza,podczas usg lekarz stwierdził żę wskazana w moim przypadku bedzie konsultacja gin. bo mam 2 torbiele ok. 5 cm na prawym i 1 10cm na lewym jajniku..a pozniej to generalnie szybko się wszystko potoczyło no i jestem po 3 laparoskop. i laparotomii... obecnie biore YAZ ...w październiku miałam znowu usg i torbiele są znowu, teraz w grudniu byłam u lekarza i są znacznie większe...a ten laser to poleciła mi znajoma ponieważ chodziła na takie leczenie tylko związane z inną dolegliwością no i ja rozmawiałam z tą lekarką która prowadzi tą laseroterapię i ona uważa, że przy odpowiednim doborze tych wszystkich parametrów lasera można to spokojnie leczyć bezinwazyjnie i co więcej, że po takim leczeniu nie odnawiają się te zmiany endo. mam zamiar wybrać się na ten laser więc jak będę wiedzieć coś więcej to na pewno tu napisze...oczywiście jeżeli Wy bedziecie mieć jeszcze jakieś info na ten temat też będę wdzięczna..
ja również Was pozdrawiam:*
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: endometrioza a laser?

Post autor: Ksenia »

Witaj Monika,

duzo przeszlas i nadal mecza Cie te torbiele - mam nadzieje ze terapia laserem pomoze pozbyc Ci sie tych nawrotow - trzymam kciuki i zycze zdrowka. Pisz jak bedziesz wiedziala cos wiecej i daj znac jak podejmiesz decyzje o leczeniu laserem.
monika7
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek, 20 grudnia 2010, 13:46

Re: endometrioza a laser?

Post autor: monika7 »

dziękuje Kseniu:) oczywiście napisze jak przebiega leczenie i najważniejsze czy jest skuteczne..pozdrowienia dla wszystkich:*
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: endometrioza a laser?

Post autor: gosiak76 »

Monika,

trzymam kciuki za skutecznosc tego zabiegu zebys nie musiala sie dluzej meczyc.
Pozdrawiam rowniez :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: endometrioza a laser?

Post autor: vwd »

stosuje laser na kregoslup... moze przy okazji pomaga na endo ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak leczyć endometriozę?”