Ból jelit

Gdzie boli? Kiedy? Co pomaga? Co warto zastosować na ból?
Awatar użytkownika
Firefly
Udzielający się
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 15 października 2012, 10:11

Ból jelit

Post autor: Firefly »

Jak już wspominałam w innym wątku u mnie zaczęło się od jelit. I chociaż na razie mam stwierdzoną Endo "na oko" i nie miałam żadnych badań typu laparoskopia, obawiam się, że mogę mieć te poważne zmiany w jelitach. Dziś chyba dostanę okres..a jelito (lub cokolwiek u góry po prawej) oczywiście potwornie boli..Koszmar. Strasznie się boję, że nikt mi tego nie badał, a mogę mieć tam jakieś zrosty i inne takie rzeczy, o których czytałam na necie :(:(

Ale chciałam zapytać czy jak macie bóle jelit przy endo, to co bierzecie? Co pomaga? Ja mam ibuprom (pomoże na ból jajników, ale nie na jelito - niestety), mam w domu buscopan (chociaż nigdy nie brałam), nospę i debridat. Które lepsze? A może polecacie coś innego?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ból jelit

Post autor: gosiak76 »

Ja mam bole powiazane z jelitami ale nie mam endo - mialam robione badanie jelita rok temu i wyszlo mi mikroskopowe zapalenie jelita ktore bylo wywolane przez to ze bralam leki przeciwzapalne na swoje bole. Pare dni temu znow poddano mnie badaniu jelita gdyz po odstawieniu lekow przeciwzapalnych bole i biegunki zniknely. Pojawily sie jednak 7 miesiecy pozniej ponownie pomimo ze nie stosowalam lekow przeciwzapalnych na bole i tym razem teraz czekam na wyniki biopsji pobranej z jelita by wiedziec jaka metode leczenia zastosowac.
Skoro u Ciebie nie zdiagnozowano endo to moze lepiej wybrac sie do lekarza ogolnego po skierowanie do gastroenterologa by sprawdzic co sie dzieje z Twoim jelitem i skad te bole. Powodzenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Firefly
Udzielający się
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 15 października 2012, 10:11

Re: Ból jelit

Post autor: Firefly »

No właśnie kolonoskopię miałam robiona jakieś dwa lata temu i gastrolog powiedziała, że z jelitami wszystko ok (pojawił się tylko łagodny zanik kosmków) więc boję się, że te bóle to może być ta endo na zewnątrz jelit ( gdzieś czytałam, że taka odmiana tez się zdarza)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ból jelit

Post autor: gosiak76 »

No zdarza sie i owszem. Czy mialas pobierane wycinki z jelita do badania histopatologicznego ?? Czy zanik kosmkow to wynik histopatologiczny czy to wynik tylko tego co pani doktor widziala podczas badania ??
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Firefly
Udzielający się
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 15 października 2012, 10:11

Re: Ból jelit

Post autor: Firefly »

Opis z badan gastro i kolono:

1.DGN. Refluks żółci dwunastniczo-żołądkowy. Obs.w kier.choroby trzewnej.
2.Rozpoznanie: Duodenitis chronica partim activa. Łagodny zanik kosmków

o takie coś dostałam już na końcu od pani doktor, bo chyba miałam pobierane te wycinki ...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ból jelit

Post autor: gosiak76 »

Z opisu pierwszej czesci w rozpoznaniu wyglada na czesciowo aktywny chroniczny stan zapalny dwunastnicy i stad ta obserwacja w kierunku choroby trzewnej.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Firefly
Udzielający się
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 15 października 2012, 10:11

Re: Ból jelit

Post autor: Firefly »

Więc może te bóle to dwunastnica? Nie wiem czy by pasowało? (bóle są po prawej stronie,czasem jakby po środku brzucha)..No, ale czemu nasilają się przed okresem i w trakcie?

a do tego raczej nie mam Celiakii...(stosowałam dietę, ale bóle i tak się zdarzały)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ból jelit

Post autor: gosiak76 »

Zapalenie jelit moze sprawiac bole - mam nadzieje ze ze uda Ci sie znalezc wiadomosci na temat stanu zapalnego dwunasticy by wiedziec jakie dolegliwosci moze powodowac.
Oby to sie u Ciebie rozwiazalo - a zastosowano u Ciebie jakies leczenie w kierunku jelit ??
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Firefly
Udzielający się
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 15 października 2012, 10:11

Re: Ból jelit

Post autor: Firefly »

W sumie to biorę debretin/debridat i nic więcej
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ból jelit

Post autor: vwd »

Nie umiem Ci poradzic :| niestety, u mnie tez ostatnio nasilaja sie bole jelitowe i tez mam rozne domysly... Zaczelam leczyc sie prywatnie, ale jestem lekko zszokowana ile to pochlania pieniedzy :( a niestety poprawy nie widze Mam nadzieje, ze w Twoim wypadku bedzie lepiej i tego Ci zycze!!! :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ból jelit

Post autor: gosiak76 »

Firefly pisze:W sumie to biorę debretin/debridat i nic więcej
Jak sie czujesz po tych lekach - czy sa skuteczne w Twoim przypadku w leczeniu jelit ??
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Firefly
Udzielający się
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 15 października 2012, 10:11

Re: Ból jelit

Post autor: Firefly »

Hm... Fakt, czasem pomagają, wyciszają jelita, są dobre na niestrawność itp. Ale czasem nic nie dają, różnie to bywa..Pól na pół.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ból jelit

Post autor: gosiak76 »

A moze lek nie dziala do konca jak powinien i moze trzeba byloby cos zmienic aby to wszystko bardziej sie uspokoilo.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ból jelit

Post autor: vwd »

ja biore m.in. Sanprobi - to szczep bakterii priobiotycznych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ból przy endometriozie”