Mój ból

Gdzie boli? Kiedy? Co pomaga? Co warto zastosować na ból?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Mój ból

Post autor: gosiak76 »

Soni nie wiem o ktorej bede miec operacje - jedyne co wiem to mam byc w szpitalu juz 7 grudnia i beda mnie trzymac tam az do 10 grudnia .... co do Diclofenac GSK to sa to czopki doodbytnicze przeciwbolowe ktore w Polsce sa na recepte a dzieki Vwd ktora opisala ze jej rowniez pomagaja postanowilam sprobowac - nie musialam nawet mowic mojemu lekarzowi o nich - po prostu sam mi je przepisal jak tylko spytalam czy sa jeszcze jakies inne leki przeciwbolowe niz tylko mefacit i exacyl ktore nic mi nie daja oraz oprocz Tramalu ktory jest silnym lekiem a bralam go wtedy kiedy naprawde bardzo potrzebowalam.
Dzieki czopkom Diclofenac GSK nie niszczysz sobie zoladka a ze bole miednicy znajduja sie w poblizu odbytu to lek ma szybkie dzialanie i jest skuteczny - przynajmniej dla mnie - mam nadzieje ze uda Ci sie go znalezc w Egipcie.

Dziekuje za wsparcie - nie boje sie samej operacji ale tego co uslysze po operacji gdyz od sierpnia nie bralam zadnych lekow a jedynie bylam na lekach przeciwbolowych.
Mam nadzieje ze operacja bedzie rano zebym mogla wypoczac po niej pozniej - chociaz pewnie wszystkiego dowiem sie na miejscu w szpitalu - musze jednak najpier doleciec do Polski gydz jeszcze jestem w Anglii a samolot mam w ten piatek juz.
Buzka i dziekuje ze jestes ze mna Soni :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Mój ból

Post autor: vwd »

wcielo mi post :twisted:
Soni, masz naprade trudna sytuacje, ale przezwyciezysz to, ja wierze w Ciebie!!!! :) Ostry bol moze pomieszac zmysly, ale Ty mowisz do rzeczy ;) i tak trzymaj!!!! Badz dzielna, jak zwykle zreszta :) Czopki rowniez polecam, bo przede wszystkim oszczedzaja zoladek, a jak ich nie dostaniesz, to daj znac - jakos Ci je dostarczymy ;) Jesli chodzi o wymioty... Pepsi i alkohol zawsze zalecane :D Kto jak kto, ale Ty to na pewno wiesz :D Trzeba odkazic to i owo ;) Ja polecam cala liste sposobow na bol, ale robie to od roku w sasiednim watku :) Mam nadzieje, ze sie wreszcie uspokoi wszystko u Ciebie! i tego Ci zycze!!!!! :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Mój ból

Post autor: domowniczka »

sonikas27 pisze:NIenawidze tego bolu mam juz dosc
sonikas27 pisze:i wytrwalosci w bolu ja juz powoli kapituluje
Hej! nie poddajemy sie tak latwo!!!!! Jestesmy silne kobiety!!! Mozemy pomarudzic, mozemy powsciekac sie, nawet poplakac, ale idziemy dalej na wojne!... na wojne z endo ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Mój ból

Post autor: gosiak76 »

ja sie juz jutro wybieram zeby rozpoczac moja walke z endo i zazegnac bole juz wkrotce :)
mam taka nadzieje ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patunia20
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: środa, 15 grudnia 2010, 16:54

Re: Mój ból

Post autor: patunia20 »

ja naszczęscie mam niewielkie bóle i to nie tylko przy okresie który miałam bo od 4 miesięcy nie mam tylko krwawienie po antykoncepcyjnych tabletkach
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Mój ból

Post autor: vwd »

a mialyscie kiedys powalajacy bol w wigilie? Zawsze boje sie, ze zaatakuje w takie wlasnie wazne dni np. swieta, sylwestra, wesele...
patunia20
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: środa, 15 grudnia 2010, 16:54

Re: Mój ból

Post autor: patunia20 »

ja dowiedziałam się o chorobie po wycięciu torbiela i ja nie miałam bóli aż takich teraz mam leki anty i nie mam bólów tylko zawroty głowy no czasami kłucia w jajnikach boje się że mnie coś zaatakuje w róznym czasie ale ja mam chyba wycięta endo lekarz powiedział że mam endo ale sama nie wiem bo jestem od pażniernika po operacji i czy ona się rozwija czy co nie wiem czy wogóle usunięta
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Mój ból

Post autor: gosiak76 »

patuniu moze tylko mialas torbiel ktora byla torbiela endometrialna a nie bylo zadnych ognisk endometriozy - jezeli bedzie sie cos dzialo to nie zwlekaj z wizyta u lekarza i nie czekaj tych 5-ciu miesiecy tylko idz jak najszybciej aby dowiedziec sie co sie dzieje.
leki anty moga na jakis czas zagluszyc endo ale nie zawsze tak bywa - ja bralam anty i niestety nie pomagaly a jedynie co zrobily to wyregulowaly okres i nic poza tym - bole wciaz byly, obfite krwawienia z brazowa i czerwona krwia, krwawienia ze skrzepami, biegunki, nudnosci - pozniej po odstawieniu antykoncepcji mialam plamienia, nieregularne @ i biegunki a takze wystapilo zapalenie pecherza moczowego - po prostu szalenstwo istne w jamie brzusznej ktore zostalo usuniete w trakcie laparoskopii - wiem ze moze nastapic nawrot o czym poinformowal mnie juz lekarz.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patunia20
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: środa, 15 grudnia 2010, 16:54

Re: Mój ból

Post autor: patunia20 »

opowiedzcie jak u was po operacji macie bóle endo czy tylko te operacyjne mnie przy dźwiganiu boli albo chodzeniu a miałam miesiąc temu
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Mój ból

Post autor: gosiak76 »

ja jeszcze dochodze do siebie a operacje mialam 2 tygodnie temu - po takich operacjach nie mozna dzwigac za bardzo wiec jestem ostrozna. coraz mniej odczuwam bole ale mam krwawienia z pepka czasami jeszcze. Bole czasem wystepuja po lewej stronie gdzie czesciwo usunieto mi tylko zrosty pomiedzy jajnikiem, esica i otrzewna.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Mój ból

Post autor: vwd »

mnie w swieta endo nie dokuczalo :) :) :) :) (za to mialam inne dolegliwosci, wiec starczy) jestem prawie pol roku po cieciu i pobolewa mnie od czasu do czasu, najbardziej dziwi mnie bol jajnika, kt. nie mam...
patunia20
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: środa, 15 grudnia 2010, 16:54

Re: Mój ból

Post autor: patunia20 »

mi święta bez bólów tylko kłucia ale chce zapytać czy mozna miec endo bez ognisk żadnych co to znaczy ja miałam prawie 2 miesiące temu operacje i usunieto tylko torbiel endo i mam endo ale co z ogniskami zostawili mi je? co po operacji jak się bierze leki to znaczy że choroba się nie rozwija nie powinno nas boleć bo operacja usuwa endo tylko bez tabletek ono się rozwija ja nie mam okresu tylko plamienie 1 dzień wiec jestem czysta?
patunia20
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: środa, 15 grudnia 2010, 16:54

Re: Mój ból

Post autor: patunia20 »

gosiak76 pisze:ja jeszcze dochodze do siebie a operacje mialam 2 tygodnie temu - po takich operacjach nie mozna dzwigac za bardzo wiec jestem ostrozna. coraz mniej odczuwam bole ale mam krwawienia z pepka czasami jeszcze. Bole czasem wystepuja po lewej stronie gdzie czesciwo usunieto mi tylko zrosty pomiedzy jajnikiem, esica i otrzewna.
dlaczego mam krwawienia z pępka? ja miałam cięcie nad włosami minimenr ale w zdłuż kosmetycznie a nie z góry na dół mój pępek jest nie dotkniety
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Mój ból

Post autor: gosiak76 »

Patuniu,
ja mialam laparoskopie i mam 3 dziurki w tym jedna jest wlasnie w pepku przez ktora byl wkladany laparoskop (cos w rodzaju mikroskopu) w celu zobrazowania mojego problemu o wiele dokladniej a pozostale dwie dziurki byly zrobione w celu umiejscowienia narzadow chirurgicznych ktorymi operowali wewnatz mojego ciala.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patunia20
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: środa, 15 grudnia 2010, 16:54

Re: Mój ból

Post autor: patunia20 »

mi zrobili laparotomie a miałam małą torbiel bo 3 na 3 mi się zdaje że powinnam mieć też laparotomie lepsza jest
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Mój ból

Post autor: gosiak76 »

podczas wizyty dowiedz sie dlaczego w Twoim wypadku zastosowali laparotomie a nie laparoskopie jezeli masz watpliwosci - nie kazdy chirurg bedacy ginekologiem jest specjalista od laparoskopii.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patunia20
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: środa, 15 grudnia 2010, 16:54

Re: Mój ból

Post autor: patunia20 »

mam nadzieje z tym że następna za 5 miesięcy chyba że się żle poczuje ale nie mam bóli ani nic jak wy tylko niewielkie zmęczenia bóle pleców ale to nie myśle o tym dziwie się że każda pisze że ją boli podczas@ i wg ból straszny skoro ja nie mam miałam bolesne i jedną na końcu taką@ miałam ale teraz nic nie mam tylko plamienia jednodniowe
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Mój ból

Post autor: domowniczka »

patunia20 pisze:nie mam bóli ani nic jak wy tylko niewielkie zmęczenia bóle pleców ale to nie myśle o tym dziwie się że każda pisze że ją boli podczas@ i wg ból straszny skoro ja nie mam miałam bolesne i jedną na końcu taką@ miałam ale teraz nic nie mam
no, to sie tylko cieszyc, ze nie masz bolu :) ale dobrze, ze o tym napisalas, bo to dowod na to, ze nie zawsze w endo musi bolec ;) ja tez wolalabym, zeby mnie nic nie bolalo...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ból przy endometriozie”