Mój ból

Gdzie boli? Kiedy? Co pomaga? Co warto zastosować na ból?
aneczka25
Udzielający się
Posty: 17
Rejestracja: czwartek, 4 czerwca 2009, 17:24

Mój ból

Post autor: aneczka25 »

Ja o bólu związanym z endometriozą mogłabym napisać książę. Ból w podbrzusz to piersze 2 dni, potem dołącza ból kręgosłupo z uczuciem rozrywania miednicy, a także ból w odbycie tylko tam głębiej, po 2 dniach bólu kręgosłupa zaczyna mi drętwieć noga. Nie mogę wówczas jeść, ani się wypróżniać, tabletka stacza na 5-6 godzin, każda następna działą krócej. Po okresie ponieważ praktycznie nie jem w czasie okresu nie mogę dojść do ładu z żołądkiem. I tak jest od 4 lat, poza krótkim przerwami związanymi z leczeniem, gdy nie mam miesiączki.
Marta
Udzielający się
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 30 maja 2009, 09:59

Re: Mój ból

Post autor: Marta »

Cześć, Aneczko25. Przykro czytać, że tak cierpisz. Mnie tak bardzo mocno nie boli jak Ciebie, ale na pewno dużo mocniej niż kiedyś. Dawniej prawie nie brałam leków przeciwbólowych, teraz biorę po kilka tabletek przez pierwsze 2 dni. Mam zawroty głowy i uderzenia gorąca, często robi mi się słabo. Strasznie bolą mnie plecy i okres znacznie mi sie wydłużył. A jakie Ty miałaś objawy jak zaczęłaś chorować? Nie chcę panikować, ale zaczynam się naprawdę bać. Nie mam jeszcze dzieci a bardzo bym chciała kiedyś zostać mamą.
Pozdrawiam serdecznie
Marta
aneczka25
Udzielający się
Posty: 17
Rejestracja: czwartek, 4 czerwca 2009, 17:24

Re: Mój ból

Post autor: aneczka25 »

Na początku to gdyby nie krew nie wiedziałąbym, że mam okres później zaczeło mnie pobolewać. Ginekolog z ośrodka zdrowia powtarzał, że to tyłozgięcie , że nie mnie jedną boli itd. potem odbyt dostałąm od gin. maść na hemoroidy :lol: później zaczął mnie boleć kręgosłup i noga, robiłam prześwitlenia jeżdziłam po lekarzach, znachorach. W końcu okazało się, że na jajnikach mam ogromną cystę, ale po jej wycięciu i zaleconym leczeniu ból nie minął :( Teraz leczą się u specjalisty ode niepłodności, ciągle jestem na hormonach one zmniejszają krwawienie i skracają okres
Marta
Udzielający się
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 30 maja 2009, 09:59

Re: Mój ból

Post autor: Marta »

A jak lekarze tłumaczyli fakt, że ból nie minął po wycięciu cysty i zaleczeniu? A czy Ty masz zdiagnozowaną bezpłodność w 100%-ach? Pozdrawiam Cię!
Marta
aneczka25
Udzielający się
Posty: 17
Rejestracja: czwartek, 4 czerwca 2009, 17:24

Re: Mój ból

Post autor: aneczka25 »

Nie tłumaczył powiedział, że on nie jest w stanie nic dla mnie zrobić i przepisał mi ketonal. Teraz leczę się u lekarza specjalisty od niepłodności - jego leczenie znowu skupia się na tym, żebym zaszła w ciążę, bo ona leczy endometriozę.
Marta
Udzielający się
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 30 maja 2009, 09:59

Re: Mój ból

Post autor: Marta »

A w jaki sposób Cię leczą? Podają Ci jakieś leki hormonalne? Jak długo już starasz się zajść w ciążę?
Powiem Ci, że nie znoszę jak lekarze mnie zbywają i nie potrafią udzielić jakiejś konkretnej informacji, co do stanu zdrowia. Nie wiem, czy to wynika z braku wiedzy, kompetencji, czy braku szacunku do pacjenta. :?
Najlepiej powiedzieć: bierz ketonal i tyle, ale o skutkach ubocznych nie potrafią już poinformować, a przecież dla Ciebie jako przyszłej matki to bardzo ważne. Ech...sfrustrowana jakaś dzisiaj jestem ;(
Marta
izabela
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 23:24

Re: Mój ból

Post autor: izabela »

witam pierwszy raz towarzyszki niedoli, od dziś wiem, że mam endo. No to szukam info o moim nabytku. Jestem po 3cc i poronieniu.Pierwszy ból poczułam po prawej stronie blizny kilka dni po ostatnim cięciu. Lekarz zrobił usg i usłyszałam, że na razie nie ma co znowu ciąć.Ból minął, tym bardziej sie tym nie przejęłam, bo wiedziałam, że przy karmieniu pobolewa obkurczająca się macica. Po dwóch latach zauważyłam, że stwardnienie jest wyraźne, w czasie wizyty mówiąc o objawach usłyszałam, że po 3cc to musi coś boleć, pewnie to zrosty. Rok temu ból wyraźnie się nasilił, kolejna wizyta i polecenie lekarza, że powinnam sobie brać jakieś leki przeciwbólowe, żeby sobie pomóc. Płakałam, po każdym okresie odczuwałam wyraźnie nasilający się ból, stwardnienie, które bolało przy każdej zmianie pozycji, zwłaszcza z siedzącej na stojącą, wysiadanie z samochodu nie zawsze mi się udawało, czasem beczałam w samochodzie i wracałam do domu. Bólowi towarzyszy uczucie rozpierania w podbrzuszu, jakby obrzęk, nie mogę zapiąć spodni, spódnicy, zostają seksowne dresy.Dziś ten sam lekarz stwierdził, że mam endo i konieczne jest jak najszybciej usg i zabieg. W listopadzie mój synek skończy 7 lat. Szukam namiaru na lekarzy z Krakowa, którzy Was leczyli, nie wiem, czy mój jest wystarczająco odpowiedzialny...
milenka85
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 11:20

Re: Mój ból

Post autor: milenka85 »

Kochana, ja miałam również takie objawy jak TY. Kiedy dostawałam miesiączkę, to trzy dni miałam wyciete z zycia ponieważ byłam poprostu nieprzytomna, nie miałam nawet siły usprawiedliwić się w pracy, co robił za mnie mój partner. Ból był przeogromny, brałam setki tabletek, doustnych doodbytniczych, po nich lądowałam na pogotowiu na zastzryku a to i tak nic nie pomagała, ale aktualnie biore udziała w badaniu w klinice w Ponznaiu (Polna 33) i jestem pełna nadzieli. Juz po pierwszym miesiącu brania leków i zastzryku czuje poprawe, ból zanika, objawy również, jedyny mankament to brak miesiaczki, bo leczenie polega na wprowadzeniu sztucznej menopauzy, ale w naszym przypadku jest to wskazane. Jak wczesniej miałam myśli samobójcze, tak teraz jestem pełna zycia, chce mi się robić wszystko a ból mi juz tak bardzo nie dokucza, chociaż zdażają się dni w którym ból daje o sobie znac, jednak jego nasilenie nie jest tak duże jak było kiedyś. jeżeli masz odwage i chęć naprawdę skorzystaj z pomocy fachowców z kliniki. Nr jest poadny na pierwszej stronie portalu.
monika32
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 5 września 2009, 15:35

Re: Mój ból

Post autor: monika32 »

witam wszystkich myslałam ze jestem sama ze nikt nie cierpi tak jak ja nauczyłam sie zyc z ty bolem :( tak czytam te posty i sa one tak podobne do siebie od operacji mija juz 2 rok ale bole powróciły mam wielkie wsparcie on męza w tym okresie jest ono potrzebne chodze zdenerwowana szukam ciszy i łóżka byle te kilka dni mineło tak jak było to powiedziane..... : pozdrawiam wszystkich :D
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Mój ból

Post autor: vwd »

Marta pisze:Najlepiej powiedzieć: bierz ketonal (
Mnie ketonal nigdy nie pomogl! Łacze sie z Wami w bolu
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Mój ból

Post autor: Zaklinka1989 »

A mnie czasem pomaga, czasem nie, roznie to bywa. Ja rowniez lacze sie z Wami. Wytrwalosci i sily dziewczyny :*
Żaklina
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Mój ból

Post autor: vwd »

aneczka25 pisze:Ja o bólu związanym z endometriozą mogłabym napisać książę.
ja tez, tylko kto chcialby ja czytac??!! :?
choc z drugiej strony ten watek ma ponad 500 wyswietlen... wiec...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Mój ból

Post autor: gosiak76 »

Soni,

przykro mi bardzo slyszec ze tak strasznie cierpisz - ja po ostatniej miesiaczce maialam bole zoladka i jak sie schylalam to bole dawaly o sobie znac i to bardzo. dzis czuje sie lepiej - mam nadzieje ze u Ciebie stan poprawy szybko nastapi - nie kapituluj i nie poddawaj sie - musimy przezwyciezyc ta chorobe chociaz ona niezle daje nam w kosc.
Mam nadzieje ze leczenie pojdzie w dobrym kierunku i wszystko ulozy sie pozytywnie tak jak tego sobie zyczysz :*
Ja jak na razie biore diclofenac gdyz malo jest srodkow ktore mi pomagaja a przede mna pierwsza laparoskopia 8 grudnia - nie wiem jak Ci doradzic - moze ktoras z dziewczat cos podpowie wkrotce - nie poddawaj sie prosze. Jestesmy z Toba razem :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Mój ból

Post autor: gosiak76 »

Soni nie wiem o ktorej bede miec operacje - jedyne co wiem to mam byc w szpitalu juz 7 grudnia i beda mnie trzymac tam az do 10 grudnia .... co do Diclofenac GSK to sa to czopki doodbytnicze przeciwbolowe ktore w Polsce sa na recepte a dzieki Vwd ktora opisala ze jej rowniez pomagaja postanowilam sprobowac - nie musialam nawet mowic mojemu lekarzowi o nich - po prostu sam mi je przepisal jak tylko spytalam czy sa jeszcze jakies inne leki przeciwbolowe niz tylko mefacit i exacyl ktore nic mi nie daja oraz oprocz Tramalu ktory jest silnym lekiem a bralam go wtedy kiedy naprawde bardzo potrzebowalam.
Dzieki czopkom Diclofenac GSK nie niszczysz sobie zoladka a ze bole miednicy znajduja sie w poblizu odbytu to lek ma szybkie dzialanie i jest skuteczny - przynajmniej dla mnie - mam nadzieje ze uda Ci sie go znalezc w Egipcie.

Dziekuje za wsparcie - nie boje sie samej operacji ale tego co uslysze po operacji gdyz od sierpnia nie bralam zadnych lekow a jedynie bylam na lekach przeciwbolowych.
Mam nadzieje ze operacja bedzie rano zebym mogla wypoczac po niej pozniej - chociaz pewnie wszystkiego dowiem sie na miejscu w szpitalu - musze jednak najpier doleciec do Polski gydz jeszcze jestem w Anglii a samolot mam w ten piatek juz.
Buzka i dziekuje ze jestes ze mna Soni :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Mój ból

Post autor: vwd »

wcielo mi post :twisted:
Soni, masz naprade trudna sytuacje, ale przezwyciezysz to, ja wierze w Ciebie!!!! :) Ostry bol moze pomieszac zmysly, ale Ty mowisz do rzeczy ;) i tak trzymaj!!!! Badz dzielna, jak zwykle zreszta :) Czopki rowniez polecam, bo przede wszystkim oszczedzaja zoladek, a jak ich nie dostaniesz, to daj znac - jakos Ci je dostarczymy ;) Jesli chodzi o wymioty... Pepsi i alkohol zawsze zalecane :D Kto jak kto, ale Ty to na pewno wiesz :D Trzeba odkazic to i owo ;) Ja polecam cala liste sposobow na bol, ale robie to od roku w sasiednim watku :) Mam nadzieje, ze sie wreszcie uspokoi wszystko u Ciebie! i tego Ci zycze!!!!! :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Mój ból

Post autor: domowniczka »

sonikas27 pisze:NIenawidze tego bolu mam juz dosc
sonikas27 pisze:i wytrwalosci w bolu ja juz powoli kapituluje
Hej! nie poddajemy sie tak latwo!!!!! Jestesmy silne kobiety!!! Mozemy pomarudzic, mozemy powsciekac sie, nawet poplakac, ale idziemy dalej na wojne!... na wojne z endo ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Mój ból

Post autor: gosiak76 »

ja sie juz jutro wybieram zeby rozpoczac moja walke z endo i zazegnac bole juz wkrotce :)
mam taka nadzieje ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patunia20
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: środa, 15 grudnia 2010, 16:54

Re: Mój ból

Post autor: patunia20 »

ja naszczęscie mam niewielkie bóle i to nie tylko przy okresie który miałam bo od 4 miesięcy nie mam tylko krwawienie po antykoncepcyjnych tabletkach
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Mój ból

Post autor: vwd »

a mialyscie kiedys powalajacy bol w wigilie? Zawsze boje sie, ze zaatakuje w takie wlasnie wazne dni np. swieta, sylwestra, wesele...
patunia20
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: środa, 15 grudnia 2010, 16:54

Re: Mój ból

Post autor: patunia20 »

ja dowiedziałam się o chorobie po wycięciu torbiela i ja nie miałam bóli aż takich teraz mam leki anty i nie mam bólów tylko zawroty głowy no czasami kłucia w jajnikach boje się że mnie coś zaatakuje w róznym czasie ale ja mam chyba wycięta endo lekarz powiedział że mam endo ale sama nie wiem bo jestem od pażniernika po operacji i czy ona się rozwija czy co nie wiem czy wogóle usunięta
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Mój ból

Post autor: gosiak76 »

patuniu moze tylko mialas torbiel ktora byla torbiela endometrialna a nie bylo zadnych ognisk endometriozy - jezeli bedzie sie cos dzialo to nie zwlekaj z wizyta u lekarza i nie czekaj tych 5-ciu miesiecy tylko idz jak najszybciej aby dowiedziec sie co sie dzieje.
leki anty moga na jakis czas zagluszyc endo ale nie zawsze tak bywa - ja bralam anty i niestety nie pomagaly a jedynie co zrobily to wyregulowaly okres i nic poza tym - bole wciaz byly, obfite krwawienia z brazowa i czerwona krwia, krwawienia ze skrzepami, biegunki, nudnosci - pozniej po odstawieniu antykoncepcji mialam plamienia, nieregularne @ i biegunki a takze wystapilo zapalenie pecherza moczowego - po prostu szalenstwo istne w jamie brzusznej ktore zostalo usuniete w trakcie laparoskopii - wiem ze moze nastapic nawrot o czym poinformowal mnie juz lekarz.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patunia20
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: środa, 15 grudnia 2010, 16:54

Re: Mój ból

Post autor: patunia20 »

opowiedzcie jak u was po operacji macie bóle endo czy tylko te operacyjne mnie przy dźwiganiu boli albo chodzeniu a miałam miesiąc temu
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Mój ból

Post autor: gosiak76 »

ja jeszcze dochodze do siebie a operacje mialam 2 tygodnie temu - po takich operacjach nie mozna dzwigac za bardzo wiec jestem ostrozna. coraz mniej odczuwam bole ale mam krwawienia z pepka czasami jeszcze. Bole czasem wystepuja po lewej stronie gdzie czesciwo usunieto mi tylko zrosty pomiedzy jajnikiem, esica i otrzewna.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Mój ból

Post autor: vwd »

mnie w swieta endo nie dokuczalo :) :) :) :) (za to mialam inne dolegliwosci, wiec starczy) jestem prawie pol roku po cieciu i pobolewa mnie od czasu do czasu, najbardziej dziwi mnie bol jajnika, kt. nie mam...
patunia20
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: środa, 15 grudnia 2010, 16:54

Re: Mój ból

Post autor: patunia20 »

mi święta bez bólów tylko kłucia ale chce zapytać czy mozna miec endo bez ognisk żadnych co to znaczy ja miałam prawie 2 miesiące temu operacje i usunieto tylko torbiel endo i mam endo ale co z ogniskami zostawili mi je? co po operacji jak się bierze leki to znaczy że choroba się nie rozwija nie powinno nas boleć bo operacja usuwa endo tylko bez tabletek ono się rozwija ja nie mam okresu tylko plamienie 1 dzień wiec jestem czysta?
patunia20
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: środa, 15 grudnia 2010, 16:54

Re: Mój ból

Post autor: patunia20 »

gosiak76 pisze:ja jeszcze dochodze do siebie a operacje mialam 2 tygodnie temu - po takich operacjach nie mozna dzwigac za bardzo wiec jestem ostrozna. coraz mniej odczuwam bole ale mam krwawienia z pepka czasami jeszcze. Bole czasem wystepuja po lewej stronie gdzie czesciwo usunieto mi tylko zrosty pomiedzy jajnikiem, esica i otrzewna.
dlaczego mam krwawienia z pępka? ja miałam cięcie nad włosami minimenr ale w zdłuż kosmetycznie a nie z góry na dół mój pępek jest nie dotkniety
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Mój ból

Post autor: gosiak76 »

Patuniu,
ja mialam laparoskopie i mam 3 dziurki w tym jedna jest wlasnie w pepku przez ktora byl wkladany laparoskop (cos w rodzaju mikroskopu) w celu zobrazowania mojego problemu o wiele dokladniej a pozostale dwie dziurki byly zrobione w celu umiejscowienia narzadow chirurgicznych ktorymi operowali wewnatz mojego ciala.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patunia20
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: środa, 15 grudnia 2010, 16:54

Re: Mój ból

Post autor: patunia20 »

mi zrobili laparotomie a miałam małą torbiel bo 3 na 3 mi się zdaje że powinnam mieć też laparotomie lepsza jest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ból przy endometriozie”