Bole kregoslupa i nog

Gdzie boli? Kiedy? Co pomaga? Co warto zastosować na ból?
kate76
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 18:27

Bole kregoslupa i nog

Post autor: kate76 »

Dziewczyny mam pytanie czy macie problemy z bolem kręgoslupa???
Mnie potwornie boli część lędźwiowa, ból promieniuje i ciągnie do nogi... Najdziwniejsze jest to, że raz boli mnie jedna noga, raz druga. Wczoraj bolały mnie obie. Leżałam w łóżku i wyłam z bólu. Miałam wrażenie, że ktoś mi rozdziera uda. Ból był nie do wytrzymania, miałam problemy z chodzeniem. Zdarzyło się którejś coś takiego????
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: Zaklinka1989 »

Cześć Kate może u mnie nie jest aż tak strasznie ale też mam bóle które promieniują do nóg tylko że raczej bolą mnie krzyże a nie lędzwia. Kurcze my to musimy przechodzic ;) No i jak sobie z tym bólem poradziłaś?
Żaklina
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: vwd »

Tak, zdarzylo sie :-( Czesto tak jest, ze podczas bolu endo odczuwa sie bol innych, ja to nazywam najslabszych, naszych organow. Masz skrzywienie kregoslupa? Byc moze masz przepukline miedzy kregami, o kt. nie wiesz. Zrob rezonans, a wszystko sie wyjasni. W tej chwili musisz przeczekac, a gdy bol ustanie:
1. do lekarza 1.kontaktu i ze skierowaniem
2. do neurologa, a od niego
3. na rezonans
Z wlasnego doswiadczenia, polecam Ci gimnastyke a takze plywanie! Bedzie dobrze :-) Zadbaj o siebie - zapisz sie na basen :-) Moze myslisz teraz, ze pisze bez zwiazku, ale...naprawde dobrze Ci zycze :-)
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: Zaklinka1989 »

My tu wszystkie sobie dobrze zyczymy :) W koncu jestesmy tu po to zeby sie wzajemnie wspierac :) Glowa do gory Kate :)
Żaklina
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: domowniczka »

Dziewczyny, macie bole kregoslupa i nog? Jakie cwiczenia robicie, polecacie? Bierzecie moze masaze?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: gosiak76 »

ja jak mam bole i zadnych cwiczen nie moge robic to dobrze znosilam plywanie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: domowniczka »

ja sobie czasem funduje masaz :) uwielbiam byc masowana :) tylko, zeby miec wiecej kasy na to... ;)
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: patrycja89 »

hehe marzycielka:D :)
ja to zawsze swojego Miłosza molestuje o masaż :P jak ja lubie te chwile! :)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: gosiak76 »

ale Ci dobrze Pati ;) mam nadzieje ze ja tez niedlugo bede mogla odczuc wspaniale chwile masazu - musze jeszcze zaczekac na to ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: domowniczka »

wlasnie dopadl mnie bol kregoslupa...
"jak nie urok to przemarsz wojsk" :wink:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: gosiak76 »

tule Cie bardzo mocno kochana :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: agachod1 »

Ja tez mam bol w krzyzu, ale bardziej pasuje tu okreslenie zmeczenia plecow, ktore wedruje az do brzucha opasujac go wkolo. Jest to takie zmeczenie, ktore zmusza mnie do natychmiastowego przerwania wykonywanej czynnosci. PO kilku sekundach wszystko wraca do normy. Bol pojawia sie podczas odkurzania, zmywania podlogi, tzn kiedy jestem w pozycji lekko pochylonej. Mam tez problem z nogami, ktore odmawiaja mi posluszenstwa podczas chodzenia. Jest to zmeczenie miesni, ktore calkowicie obezwladnia. Czasami brak mi sil i to doslownie. Endo to straszna choroba.

Goodbyekitty, mam do ciebie pytanko. W jaki sposob lekarze doszli u ciebie do tego, ze przyczyna bolu w krzyzu i rwy kulszowej jest endo? Mnie czesto bola biodra i zastanawiam sie co moge zrobic zeby potwierdzic, badz wykluczyc endo w tym przypadku. Dzieki za pomoc. :)
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: agachod1 »

Myslalam, ze mialas robione pod tym katem jakies badanie. Ja mam bole bioder i nog podczas chodzenia. Od dwoch lat biore Visanne i mam zatrzymane endo, a bole nadal daja mi w kosc. Moze u mnie to nie od endo. Dzieki za odpowiedz. Trzymaj sie. :D
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: hercik17 »

Ja mam czasem takie bóle i wiem,że związane jest to z endometriozą.Bóle są okropne-wiem coś o tym.Ale jak biorę visanne bóli nie ma ufff.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: EveLondon »

Ja niestety tez masz bole dolu plecow czesto przy jakims wysilku i nogi odmawiaja posluszenstwa po dlzszym staniu lub wchodzeniu po schodach. do tego zastanawial mnie ten dziwny atakujacy bol w posladku czasem krotko czasem dlugo ale widze ze GoodbyeKitty tez masz wiec to tez od endo to w sumie dobrze bo juz sie balam ze znow cos innego atakuje. Pozdrowienia dziewczyny i nei dajmy sie tym bolom (choc czasem ciezko)
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: rivombroza »

No ja również mogę pochwalic się takimi bólami...ale staram się jakoś z tym życ.
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: hercik17 »

No to w grupie raźniej :) Ach nie dajmy się bólom!!!
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: agachod1 »

A ja biore Visanne juz dosc dlugo, a bole nog jak byly, tak sa, wiec nie jestem pewna czy to od endo.
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: ewooncia1 »

Kochane, ja kilka dni temu odstawiła Visanne i już czuję że nadchodzi wielka krwawa i bolesna @ i wszystko to co jej zawsze towarzyszyło, a od czego zdążyłam się już odzwyczaić... jeszcze nic nie ma, ale już pojawiają się pierwsze złowieszcze zapowiedzi czekających mnie okropności... Kręgosłup bolący i osłabiony jakby od ciężkich niewolniczych robót w polu, boli zwłaszcza odcinek lędźwiowy, boli przy siedzeniu, leżeniu, chodzeniu... W brzuchu pierwsze niemiłe skurcze, promieniujące na całą miednicę... drętwienie schodzi od miednicy po nodze aż do stopy... tak, też miałam te bóle raz w jednej, raz w drugiej nodze... do tego konkretna biegunka od 3 dni... czyli standard... witamy z powrotem w endo-rzeczywistości, tak to właśnie wygląda gdy nie bierze się leków... Och, wcale mi tego nie brakowało, oj nie! No ale ja cierpieć będę w słusznej sprawie, chcę mieć dziecko :D Pozdrawiam wszystkie współcierpiące oraz te których nic nie boli, szczęściary :wink:
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: agachod1 »

Kochana, bardzo ci wspolczuje naprawde. Trzymam kciuki za starania. Oby udalo wam sie szybko z dzidziusiem. Calusy. :D
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: ewooncia1 »

No i lipa, pobolało porządnie, a @ jak nie było tak nie ma... dziwne to... nic to, czekamy, czekamy :D Plus że boleć przestało :D
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: vwd »

zaczne cwiczyc! na nowo zaczne cwiczyc (bo juz kiedys zaczynalam :lol: ) obiecuje to sobie tu pisemnie, aby nie zapomniec ;) a jak juz bede sie gimnastykowac codziennie to przepedze bol kregoslupa i nog :D
sylwiunia1
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 25 lipca 2013, 08:21

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: sylwiunia1 »

Wczoraj w drugim dniu cyklu pojawił się u mnie kłujący ból w dolnej cześci kręgosłupa który promieniował do lewej nogi i jestem pewna że to ból związany z endo, nie myślałam wcześniej że te dolegliwości są związane z endometriozą
Martika
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 31 marca 2014, 23:12

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: Martika »

Hej Dziewczyny! :P
Czyżby " Good bye Endo na zawsze"?

Ja też miałam niestety straszne bóle krzyża i nóg, były dni kiedy ciężko było chodzić, wieczory kiedy niemożliwością prawie wejść do wanny i z niej wyjść ,dni kiedy nie sposób było siedzieć w jednej pozycji w pracy.Wydaje się że to wszystko od endo...choć zanim lekarze do tego doszli przeszłam już kilka poważnych operacji kręgosłupa na dyskopatię.
Dziewczyny parę dni temu miałam laparo i chociaż przed samą operacją czułam się fatalnie (jak wyżej) to po... jakby ręką odjął! Niesamowite! a laparo wypadła mi akurat przed samiutką miesiączką (kiedy miałam największego kalibru bóle). Usunęli lekarze mi to choróbsko i proszę- od razu lepiej!
Miałam ogniska na więzadłach krzyżowo-macicznych i stąd ten ból. Sama nie mogę w to uwierzyć a staram się być jeszcze ostrożna z tym entuzjazmem.....bo nigdy nic nie wiadomo.
A jak u Ciebie goodbyekitty? Uporałaś się wreszcie z tym bólem? Masz zdiagnozowana endo? I w ogóle jak się czujesz?

Martika
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: vwd »

czesc dziewczyny
a ja zaczelam znow chodzic na rehabilitacje
wymaga to wielkiego zaciecia i ogromu czasu
ale
skoro ma pomoc...
Pozdrawiam serdecznie wszystkie kobietki z bolami kregoslupowymi ( i nie tylko)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ból przy endometriozie”