Łykamy za duzo tabletek

Gdzie boli? Kiedy? Co pomaga? Co warto zastosować na ból?
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Łykamy za duzo tabletek

Post autor: domowniczka »

http://kobieta.wp.pl/kat,26377,title,Ly ... omosc.html - lykamy za duzo tabletek :| ale co robic, skoro boli?!
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Łykamy za duzo tabletek

Post autor: hercik17 »

Ja to czasem się zastanawiam czy jeszcze mam żołądek po takich 7-letnich dawkach :) ale czy jest inne wyjście?Ja staram się ograniczać ile mogę,ale jak trzeba iść do pracy no to nie ma wyjścia-garść tabletek i heja.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Łykamy za duzo tabletek

Post autor: gosiak76 »

Ja niestety zauwazylam ze w przeciagu ostatniego roku nalykalam sie wiecej tabletek niz w calym moim zyciu dotychczas - ale faktycznie bole powoduja ze bierze sie leki zeby je zminimalizowac. Bierze sie takze leki hormonalne.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Łykamy za duzo tabletek

Post autor: hercik17 »

No ale nie mamy innego wyjścia :( żyć trzeba i to z uśmiechem na twarzy więc laki są niezbędne do tego. :)
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Łykamy za duzo tabletek

Post autor: domowniczka »

wlasnie! zyc trzeba, skoro sie nie da bez tabletek... trzeba je brac i sie z tym pogodzic :) - tez tak sadze :) a pewnie spozycie jest mniejsze, gdy profilaktyka wieksza, bad. profilaktyczne oraz leczenie chorob, gdy sa w zalazku :) wiec nie porownujmy sie do innych krajow, bo profilaktyka w naszym kuleje ;)
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Łykamy za duzo tabletek

Post autor: hercik17 »

zgadza się u nas wszystko kuleje.Chciałam zrobić mammografię-tak dla świętego spokoju,ale usłyszałam że jestem za młoda.A mam koleżanki w moim wieku które mają guzy.A tak zachęcają do profilaktyki :( .To samo jest z prostatą u mężczyzn.Zapisów do urologa do czerwca brak a potem może uda się wpaść na listę na grudzień i rok zmarnowany.I podejrzewam że tak jest ze wszystkim....trzeba się zacząć samemu leczyć :D :D :D i brać tabletki i czekać....
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Łykamy za duzo tabletek

Post autor: catrina27 »

często łykamy za dużo tabletek bo są nietrafione przez lekarzy... A już starsi ludzie. Jak widzę te całe torby leków to, aż ciary mam. I nikt nie pomyśli czy one kolidują ze sobą. A druga sprawa jest taka, że dużo osób nie ufa lekarzom i wolą iść sami do apteki i kupić coś na własne ryzyko...
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Łykamy za duzo tabletek

Post autor: hercik17 »

catrina27 pisze:Jak widzę te całe torby leków to, aż ciary mam
a ja jak płacę za nie też mam ciary.A koncerny farmaceutyczne zacierają ręce i produkują coraz to nowsze...
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Łykamy za duzo tabletek

Post autor: gosiak76 »

hercik17 pisze:Chciałam zrobić mammografię-tak dla świętego spokoju,ale usłyszałam że jestem za młoda.A mam koleżanki w moim wieku które mają guzy.A tak zachęcają do profilaktyki :(
Hercik wobec tego zapisz sie na usg piersi - to tez jest dobra metoda skontrolowania stanu piersi i nikt nie powie ze jestes za mloda ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Łykamy za duzo tabletek

Post autor: domowniczka »

bo mammografie robia, gdy "Urodzi juz pani wszystkie swoje dzieci nie nie bedzie nigdy karmila piersia" - taka odp. uslyszalam ;)
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Łykamy za duzo tabletek

Post autor: hercik17 »

A USG piersi jest całkowicie bezpłatne???
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Łykamy za duzo tabletek

Post autor: gosiak76 »

Ja robilam w szpitalu ale zapisywalam sie sama na badanie USG piersi - zaplacilam 50 zl.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Łykamy za duzo tabletek

Post autor: vwd »

Nie wiem czy USG piersi jest bezplatne, bo zawsze robie prywatnie (to jeden z absurdow - odprowadzamy skladki na NFZ z naszych pensji, ale poniewaz nie mamy czasu stac w kolejce, umawiac sie z 3-miesiecznym wyprzedzeniem, leczymy sie prywatnie).
Mammografii tez jeszcze nie mialam, gdyz odmowiono mi jej wykonania (pomimo iz oczywiscie mialo byc zrobione odplatnie).
A tabletek lykamy duzo, bo probujemy sie sami leczyc!!! zreszta specjalisci tez wola zapisac pastylki (moze akurat pomoga) niz skierowac na szczegolowe badania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ból przy endometriozie”