Nie daje sobie rady...

Gdzie boli? Kiedy? Co pomaga? Co warto zastosować na ból?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Nie daje sobie rady...

Post autor: vwd »

no tak... musisz zawalczyc o siebie! sil Ci zycze!!! i dobrych pomyslow jak trafic na odpowiedniego lekarza! :D powodzenia!!!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Nie daje sobie rady...

Post autor: gosiak76 »

Magic podrzucilam Ci troszke info na priw a tu jest link http://www.drfosterhealth.co.uk/consultant-guide/ gzdie mam nadzieje bedziesz mogla znalezc konkretnego specjaliste od endo. Pozdrawiam cieplo.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Nie daje sobie rady...

Post autor: gosiak76 »

Magic usg nie wykaze zmian i ognisk endometrialnych ktore moga byc jedynie widoczne i usuniete tylko podczas laparoskopii. Usg moze wykazac torbiele na jajnikach ale na pewno nie beda widoczne minimalne zmiany ktore byc moze moga byc usytuowane w obrebie miednicy mniejszej.
A dziecko - niekoniecznie to jest wyjscie bo czasem endo powoduje zmiany ktore moga utrudnic w zajsciu w ciaze - ciaza wstrzymuje @ na 9 miesiecy wiec endo przez ten okres sie nie rozprzestrzenia - a co pozniej .... wszystko zalezy od organizmu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Nie daje sobie rady...

Post autor: gosiak76 »

Ciaza moze spowodowac ze endo bedzie zatrzymane na okres ciazy na pewno ale na jaki czas zatrzyma sie po ciazy to jest trudno powiedziec bo moze zatrzymac sie na dluzszy okres czasu niz klika tygodni.
Laparoskopia moze dac odpowiedz co powoduje Twoje bole - skoro usg nie wykazalo niczego. Tomografia komputerowa tez nie wylapie milimetrowych zmian ale na pewno wiecej moze wykazac niz usg.
Jezeli udaloby Ci sie zajsc w ciaze przed operacja to operacja nie bedzie wykonywana ze wzgledu na ciaze - lekarze zanim podejma sie operacji to pytaja czy nie ejst w ciazy ale pomimo tego ze pytaja to i tak robia test ciazowy z moczu w dniu planowanej operacji zanim podadza Ci jakiekolwiek srodki i wysla Cie na sale operacyjna gdyz przed operacja jest rozmowa z lekarzem jeszcze ktory o wszystko dokladnie Cie wypyta.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Nie daje sobie rady...

Post autor: vwd »

czesc MagicSunny :)
Mialas tyle pytan... Czy juz uporzadkowalas swoja wiedze? :) Wiesz, my wszystkie borykamy sie z podobnymi problemami: bolem, niepokojem, niewiedza, szukaniem odpowiedniego lekarstwa, odpowiedniego lekarza, obawa przed choroba itd... Czy nadal czujesz sie rozbita i zmeczona? Jakie bierzesz lekarstwa? odezwij sie! pzdr.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Nie daje sobie rady...

Post autor: gosiak76 »

Witaj Magda - ja na Twoim miesjcu wybralabym sie do lekarza po cos mocniejszego - ja nie dawalam rady na paracetamolu i ibuprofenie - lekarz przepisal mi co-codamol (kodeina z paracetamolem w jednej tabletce) - dodatkowo tez przepisal mi ibuprofen 400 mg gdyz sam co-codamol nie na wiele mi wystarczal. Obecnie lepiej radze sobie z bolem ale i tak czekaja mnie dalsze badania.
Pozdrawiam cieplo.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Nie daje sobie rady...

Post autor: agachod1 »

Witaj Madziu. Mysle, ze w twoim przypadku laparoskopia moze dac odpowiedzi na wiele pytan, na ktore nikt do tej pory nie znalazl odpowiedzi. Przede wszystkim skad ten potworny bol i dlaczego tak bardzo rozregulowala ci sie miesiaczka. Mam nadzieje, ze jesli znajda u ciebie ogniska endometriozy, to je usuna. Jezeli chodzi o ciaze, to mnie rowniez lekarz powiedzial, ze to moze leczyc endo. Moze, wiec nie ma pewnosci. Ja nie zdecydowalam sie z dwoch powodow: po pierwsze rowniez, jak ty, czuje sie zbyt zmeczona, aby dac rade przy opiece nad dzieckiem, a po drugie, u mnie sa pozrastane jelita i nie wiem co by sie stalo, gdyby w trakcie ciazy wszystko zaczelo sie rozrastac. Mysle, ze ciaza nie usunelaby moich zrostow. W twoim przypadku, wszystko zalezy od ciebie. Mysle, ze jezeli nie czujesz sie dobrze, z decyzja o dziecku lepiej poczekac albo zupelnie sie wstrzymac. Wedlug mnie leczenie endo ciaza to nie najlepszy pomysl. Co do laparoskopii, nie obawiaj sie zabiegu. W jego trakcie okaze sie, co tak naprawde ci dolega wiec latwiej bedzie dobrac odpowiednie leki, ktore przyniosa ci ulge. Obys trafila na dobrego specjaliste, bo mi ciebie czkoda dziewczyno. Szkoda zycia na bol. Trzymam kciuki i glowa do gory. Pozdrowienia. Aga.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Nie daje sobie rady...

Post autor: gosiak76 »

Witaj - nie wiem co podpowiedziec skoro jest czysto - moze pomysl o kolonoskopii skoro masz problemy z jelitem i bole - moze tam tkwi przyczyna Twego zlego samopoczucia. Czy masz problemy z reumatyzmem - moze to powoduje bole miesni i ledzwi ??? A moze porozmawiaj z lekarzem zeby wyslal Cie do kliniki leczenia bolu ???
Pozdrawiam i ciesze sie ze laparo nic nie wykazalo - wynika wiec ze musisz szukac innej przyczyny swego zlego samopoczucia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Nie daje sobie rady...

Post autor: agachod1 »

Nie pozostaje mi dodac nic innego jak tylko powodzenia, bo w sumie Gosia napisala to o czym ja myslalam. Mnie tez boli cale cialo, miesnie, stawy, kosci, ale nie tak jak ciebie. Po zakonczeniu leczenia endo, bede chciala isc do ortopedy i sprawdzic co jest grane. A tak na marginesie, laparo mialas w Polsce? Pisz dalej co u ciebie. Pozdrowienia. 8)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Nie daje sobie rady...

Post autor: gosiak76 »

Ja po pierwszej laparoskopii mialam zawroty glowy i trwalo to chyba 3 tygodni - jednak ja mialam zawroty glowy jak wstawalam z lozka, chodzilam oraz czulam jak wiruja mi samoloty jak kladlam sie do lozka. Z tego co wiem sa to skutki uboczne narkozy ktore moga sie utrzymywac przez jakis okres czasu po zabiegu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Nie daje sobie rady...

Post autor: agachod1 »

Ja mialam zawroty tylko pierwszego dnia po zabiegu, a mialam dwie laparo. Wszystko zalezy od ogranizmu. Kazda narkoza jest inna, kazdy inaczej ja znosi. Moze zbliza sie @ i stad te objawy. Jesli sie nie poprawi moze faktycznie wroc do lekarza i niech dalej szuka przyczyny twego zlego samopoczucia. Pozdrawiam cie mocno i pisz czesciej. Buziaki.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Nie daje sobie rady...

Post autor: gosiak76 »

Ja mialam zawroty glowy po pierwszej laparoskopii ale po drugiej laparo juz nie mialam takich skutkow ubocznych - natomiast mialam silne bole i co pare godzin (3-4 godziny) podawano mi cos przeciwbolowego.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Nie daje sobie rady...

Post autor: hercik17 »

Ja po pierwszej laparoskopii czułam się cudownie.Ale dopiero wiem to,bo druga była koszmarem.Ale nie ma się co dziwić.Jak to lekarz powiedział "mój brzuch wygląda jak Warszawa po II wojnie światowej".Ból niesamowity...dochodziłam do siebie bardzo długooooooo.Morfina była cudowna w tym czasie :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ból przy endometriozie”