Amitryptylina (Amitriptyline)

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Amitryptylina (Amitriptyline)

Post autor: hercik17 »

Tulę Gosiaczku cię mocno :)
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Amitryptylina (Amitriptyline)

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje bardzo :)

Nocka nie nalezala do najlepszych - non stop prawie ze pilam wode i wydaje mi sie ze nie spalam zbyt dobrze.
Moze dzis sie uda a z soboty na niedziele to bede spac az sie wyspie ... a co tam :) i pomimo ze zegarki przestawiamy w ten weekend to na pewno pospie sobie dotad az bede wypoczeta i wyspana :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Amitryptylina (Amitriptyline)

Post autor: agachod1 »

Masz racje. Wyspij sie pomimo zmiany czasu tak, zebys byla wypoczeta. Caluje mocno. :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Amitryptylina (Amitriptyline)

Post autor: gosiak76 »

Na pewno tak sie stanie ze bede wypoczywac na maxa - robie to juz dzis jak tylko wrocilam po pracy.

Suche gardlo powoduje ze nie moge zlapac oddechu podczas jazdy rowerem i musze miec wode i czesto pic, biegunka i czeste sikanie jest tez nadal oraz kichanie.
Dzis gardlo ostro dalo mi sie we znaki - nawet jest cos takiego ze mialam chrypke i jak oddychalam to przeszkadzalo mi to i chcialo mi sie to odkaszlnac.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Amitryptylina (Amitriptyline)

Post autor: rivombroza »

Gosiu mocno Cię sciskam...badz dzielna jak my wszystkie:)całusy.
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Amitryptylina (Amitriptyline)

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje Madziu - caly czas jestem dzielna i sie nie poddaje :) :***

Dzis mam drapanie w gardle oraz kaszlalam jak wypilam cos cieplejszego badz wzielam do ssania cukierka Halls - kaszel mokry. Pomimo ze kaszel juz przeszedl to nadal zostalo uczucie drapania w gardle i suchosc.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Amitryptylina (Amitriptyline)

Post autor: agachod1 »

Kup tabletki do ssania z miodem badz innymi nawilzajacymi skladnikami. Zamiast zwyklego picia, mozesz pic wode z miodem, poniewaz miod dezynfekuje i nawilza. Szkoda, ze tak sie meczysz z tym gardlem. Przytulam cie mocno i oby te pastylki ci pomogly. Buzka. :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Amitryptylina (Amitriptyline)

Post autor: gosiak76 »

Zazywam pastylki ziolowe na gardlo zawierajace tymianek, podbial plus, wit. C, aloes i bioflawonoidy cytrusowe. Oprocz wymienionych pastylek mam rowniez pastylki antyseptyczne o smaku cytrynowym na gardlo, ktore wg opisu sa efektywne w zwalczaniu drapania w gardle i kaszlu. Pastylki jednakze pomagaja na krotki okres czasu i ponownie odczuwam gardlo. Mam juz tego dosc ale mysle ze wytrzymam do wizyty u lekarza bo to juz tylko kilka dni.

Sprobuje zrobic sobie do picia wode z miodem. Czy mozesz mi Agus napisac jakie sa proporcje miodu z woda ? Jak czesto mam pic ten napoj i czy musze go caly czas podgrzewac jezeli woda zostala wczesniej podgrzana a miod w niej rozpuszczony i czy moge napic sie troszke a jak zechce mi sie ponownie pic to napic sie tego napoju bez podgrzewania ponownie (szczegolnie w nocy) ???
Mam nadzieje ze ten preparat pozwoli mi lepiej funkcjonowac a wlascie pozwoli mojemu gardlu troszke odsapnac od efektu ubocznego leku ktory stosuje.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Amitryptylina (Amitriptyline)

Post autor: gosiak76 »

Rozpuscilam miod w goracej wodzie i zadnej ulgi nie czuje niestety - ssalam pastylke zaraz po wypiciu napoju miodowego i tez nie widac zbytniej poprawy. Mysle ze tak dluzej nie bede mogla ciagnac jak tylko do wizyty u lekarza - co dalej bedzie to sie okaze juz niedlugo.
Myslalam tez ze biegunka przeszla ale nic z tego bo dzis odwiedzila mnie ponownie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Amitryptylina (Amitriptyline)

Post autor: gosiak76 »

Podraznione gardlo daje sie coraz bardziej we znaki - chcialabym odstawic sama ten lek i miec swiety spokoj ale wole zaczekac do wizyty ktora zbliza sie coraz wiekszymi krokami by to omowic z lekarzem. Dluzej niz do wizyty nie wytrzymalabym i pewnie poszlabym wczesniej do lekarza.
Sama nie wiem co jest gorsze juz teraz - jedyne co mnie cieszy to brak wiekszego bolu jaki mialam wczesniej ale z drugiej strony smutno mi ze efekty uboczne nie pozwola mi na to bym mogla dalej stosowac ten lek i bede omawiac inny sposob radzenia sobie z bolem by nie bylo obecnych efektow ubocznych dzialania leku. Jezeli tak sie nie stanie to niech wysylaja mnie do kliniki leczenia bolu gdzie na pewno beda mieli wiekszy wybor w zastosowaniu innych lekow ktore bardziej mi pomoga gdyz specjalista od leczenia bolu bardziej sie na tym zna niz lekarz ogolny ktory praktycznie w ciemno leczyl moje bole wczesniej.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Amitryptylina (Amitriptyline)

Post autor: gosiak76 »

Od momentu kiedy zaczelam brac amitriptyline (10 marca 2012) pojawily sie u mnie nastepujace skutki uboczne:
- podraznione i suche gardlo,
- biegunka wystepowala przez pierwsze 3 tygodnie od momentu rozpoczecia leku
- ogolne oslabienie odczuwalne w pracy podczas wykonywania zadan
- zmeczenie
- bolesnosc piersi (pojawilo sie 1 kwietnia)
- czuje sie caly czas spragniona oraz ciezko zlapac mi oddech podczas jazdy rowerem i wykonywania roznych czynnosci w szybszym tempie (jak tylko uzupelnie plyny wszystko wraca do normy)
- czeste oddawanie moczu
- odczuwam bol podczas przenoszenia ciezszych rzeczy (nie jest to bol ktory odczuwalam wczesniej - jest slabszy ale mimo wszystko nie czuje sie z tym komfortowo)
- zmiany apetytu (utrata apetytu - nie odczuwajac glodu nie staram sie robic posilku)
- kichanie (odkad zaczelam brac amitriptyline zaczelam kichac wiecej i czesciej).
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Amitryptylina (Amitriptyline)

Post autor: hercik17 »

Tule cię mocno i trzymaj się kochana
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Amitryptylina (Amitriptyline)

Post autor: vwd »

I JA TEZ :) :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Amitryptylina (Amitriptyline)

Post autor: gosiak76 »

Dzieki kochane :****

Nie wiem jak podejde do tego i czy zrezygnuje z leku by sprobowac innego o takim samym dzialaniu a innych skladnikach czy zostane na nim by zobaczyc czy efekty uboczne mina.
Napisalam do mojego gina - odpisal ze musze sama zdecydowac ktore z objawow sa bardziej dla mnie uciazliwe, bol czy objawy niepozadane ktore stopniowo slabna lub ustepuja calkiem.

A co jezeli sie nasila zanim ustapic a moj organizm reaguje w ten sposob bo cos sie zmienilo w nim ?? Jeszcze moge miec 2 rozne odpowiedzi bo jutro wizyta u GP i zobaczyma na jaki tor zejdzie rozmowa.
10 kwietnia powinnam otrzymac odp. od mojej pielegniarki po jej powrocie z urlopu.

Jestem zdezorientowana :(
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Amitryptylina (Amitriptyline)

Post autor: gosiak76 »

Lekarz jak tylko uslyszal o skutkach ubocznych leku w moim przypadku sam podjal decyzje o zmianie leku dla mnie - jedyne co mam zrobic to zmniejszyc dawke do jednej tabletki bo bralam na noc 2 tabletki a po tygodniu czasu dopiero zaczac stosowac nowy lek. Wiem tez ze w przeciagu tego tygodnia w wyniku zmniejszenia dawki leku moge nie czuc sie za dobrze - dzis tak sie stalo bo povczulam silniejsze bole w czasie wykonywania pracy. Dobrze ze sa swieta bo spedze 3 dni w domku wiec na pewno postaram sie zrelaksowac patrzac na rybki, ogladajac moj ulubiony serial Chirurdzy i byc moze pojsc na spacerek.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Amitryptylina (Amitriptyline)

Post autor: gosiak76 »

Mniejsza dawka leku na tydzien czasu i brak skutkow ubocznych po 4 dniach od zmniejszenia dawki leku ale za to powrocily te okropne bole wystepujace w okolicy narzadow rodnych i promieniujace na dolna czesc plecow.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Amitryptylina (Amitriptyline)

Post autor: agachod1 »

Gosienko jestem z toba. Razem damy rade. Trzymaj sie :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Amitryptylina (Amitriptyline)

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje i naprawde staram sie byc silna - ale nie powinno tak byc ze sie je odczuwa i w sumie tak naprawde to nie chce ani bolow ani skutkow ubocznych dzialania leku - nie zamierzam wybierac pomiedzy tymi dwoma rzecami tak naprawde bo mozna trafic na lek ktory zarowno pomoze i nie wystapia uporczywe skutki uboczne.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Amitryptylina (Amitriptyline)

Post autor: gosiak76 »

Od 3 maja znow powrocilam na amitriptyline, ktory usmierzal bol i dawal skutki uboczne ale nie takie jak fluoxetine.
Zaczynam odczuwac suchosc w gardle i pije w nocy, nie ma jeszcze odczucia podraznionego gardla gdyz caly czas na razie stosuje Glosal i pewnie ten lek pomaga mi duzo w tym zakresie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Amitryptylina (Amitriptyline)

Post autor: agachod1 »

Cale szczescie, ze masz ten Glosal i dobrze, ze czujesz, ze on przynosi ci ulge. :D Nie zapominaj jednak o innych sposobach, ktore w naturalny sposob nawilza twoje gardziolko. :wink:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Amitryptylina (Amitriptyline)

Post autor: gosiak76 »

Bede o nich pamietac - dziekuje :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Amitryptylina (Amitriptyline)

Post autor: gosiak76 »

Niestety nie widzialam zestawu witamin A+E w Anglii tylko chyba sama witamina A badz sama witamina E. Gardlo daje o sobie powoli znac i czuje jego suchosc oraz podraznienie - nie jest zbyt duze ale odczuwalne. Dalo mi znac dzisiaj bardziej a to juz 2 tygodnie jak z powrotem wrocilam na amitriptyline.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Amitryptylina (Amitriptyline)

Post autor: gosiak76 »

W nocy gardlo niezle sobie zaszalalo - co i rusz pilam wode i uzylam Glosal. Po glosalu troszke dluzej bylo spokojnie. Czuje sie dzis zmeczona tym budzeniem sie zeby napic sie wody i nie czuc suchosci w gardle.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Amitryptylina (Amitriptyline)

Post autor: gosiak76 »

Od dzis wg zalecen specjalisty od leczenia bolu zwiekszylam dawke leku do 3 tabletek - jutro zobaczymy jakie beda skutki tego. Mam nadzieje ze nie bedzie tak zle i sobie poradze.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Amitryptylina (Amitriptyline)

Post autor: gosiak76 »

Z gardlem mam tak ze wiecej pije a dobra wiadomosc jest taka ze mam witaminy A+E w kapsulkach, wiec je rozgryzam sobie by nawilzyc gardlo.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”