Glosal - na suche gardlo

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Glosal - na suche gardlo

Post autor: gosiak76 »

Glosal
Glosal
glosal.png (256.27 KiB) Przejrzano 8936 razy
Preparat znosi uczucie suchości gardła i jamy ustnej. Został wyprodukowany z kompleksu substancji, którego najważniejszym składnikiem jest wyciąg z chrząstnicy kędzierzawej (Irish moss), na bazie wody, poddanej specjalnemu procesowi oczyszczania i wzbogacania. Właściwości nawilżające preparatu są efektem skojarzonego działania zawartych w wodzie minerałów z substancjami nawilżającymi pochodzenia roślinnego. Specyficzny skład elektrolitów, dzięki czemu preparat ma działanie: nawilżające, zmiękczające i odżywiające.

Naturalny skład
Chrząstnica kędzierzawa - Wyciąg, ktory dzięki dużej zawartości substancji nawilżających i mineralnych długotrwale nawilża i odżywia wysuszoną śluzówkę gardła.
Gliceryna - skutecznie nawilża przesuszoną błonę śluzową gardła, poprawia jej elastyczność i ma działanie kojące.
Sole mineralne - wzmacniają działanie nawilżające chrząstnicy kędzierzawej.

Jak stosować?
Gosal posiada wygodny, ruchomy dozownik. Dzięki temu preparat można mieć zawsze przy sobie i używać w razie potrzeby.
Glosal może być stosowany przez dłuższy okres, nie powoduje uzależnień i powikłań. U większości osób (75%) uzyskuje się wyraźną poprawę po zastosowaniu 3-4 razy dziennie po 1-2 dawki jednorazowo po posiłku.Preparat może być stosowany w chorobie wrzodowej, cukrzycy oraz u kobiet w ciąży.

Wskazania
We wszystkich stanach uczucia suchości gardła i jamy ustnej, niezależnie od przyczyny jej powstania, a zwłaszcza w przypadku:
• długotrwałego przyjmowania leków z grupy:
moczopędnych, hipotensyjnych, przeciwhistaminowych, przeciwdepresyjnych, neuroleptycznych, stosowanych w chorobie Parkinsona, rozszerzających oskrzela (stosowane w astmie), przeciwlękowych i uspokajających, narkotycznych leków przeciwbólowych, cytostatyków,
• zaburzeń funkcji tarczycy,
• cukrzycy,
• długotrwałego przebywania w pomieszczeniach z centralnym ogrzewaniem lub klimatyzacją,
• długotrwałego prowadzenia klimatyzowanych pojazdów mechanicznych,
• przewlekłych chorób na tle zaburzeń hormonalnych,
• palenia papierosów,
• długotrwałego przebywania w środowisku o zanieczyszczonym i zapylonym powietrzu (zakłady przemysłowe, centralne dzielnice miast itp.),
• intensywne wykorzystanie głosu np.nauczyciele, adwokaci, piosenkarze, lektorzy, telemarketerzy,
• po zabiegach radioterapii głowy i szyi,
• następujących chorób: Zespół Sjögrena, sarkoidoza, amyloidoza, awitaminoza (wit.B1,B6), grzybica jamy ustnej, odwodnienie (ludzie starsi), stany psychogenne (stany lękowe, depresja endogenna), choroby alergiczne.

Zrodlo: http://www.glosal.pl/
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Glosal - na suche gardlo

Post autor: gosiak76 »

Dzis zaczelam stosowac glosal z powodu suchego i podraznionego gardla. Mam nadzieje ze mi pomoze nawilzyc sluzowke aby wszystko wygladalo lepiej.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Glosal - na suche gardlo

Post autor: gosiak76 »

Glosal spelnia swoja funkcje ale do pracy biore pastylki do ssania badz hallsy aby w najmniej oczekiwanym momencie moc siegnac po cos na moje gardlo i nie miec problemu z oddechem. W domu staram sie uzywac glosal i mysle ze jak bede w Polsce to na pewno zaopatrze sie w ten lek na przyszlosc.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Glosal - na suche gardlo

Post autor: domowniczka »

nie spotkalam sie wczesniej z tym lekiem, ale ciesze sie, ze Ci pomaga :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Glosal - na suche gardlo

Post autor: gosiak76 »

Ja rowniez sie ciesze i jest taki jakby mietowy. Nie podraznia blony sluzowej a to najwazniejsze.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Glosal - na suche gardlo

Post autor: magma »

A do Glosalu, w zestawie...kapsułki wit.A+E (3x1) rozgryzamy...;)

działa!

Bardzo się cieszę Gosiu, że Glosal pomaga!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Glosal - na suche gardlo

Post autor: gosiak76 »

Z tymi witaminami to jutro je nabede jak wybiore sie do Tesco ale sa tam tylko oddzielnie witaminy A i E - ktos poradzil mi wziac te dwa zestawy oddzielnie i brac je razem oraz rozgryzac.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
doriss
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 21 maja 2012, 12:37

Re: Glosal - na suche gardlo

Post autor: doriss »

Ja już nie mogę poradzić z tym kaszlem i suchością w gardle zaczęłam pić olej lniany,dlaczego tak się stało odkąd zaczęłam brać Visanne?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Glosal - na suche gardlo

Post autor: gosiak76 »

Nie wiem dlaczego tak sie stalo gdyz ja nie stosuje Visanne - mam nadzieje ze wkrotce dziewczyny beda w stanie odpowiedziec Tobie na to pytanie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”