Visanne

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
eneza
Udzielający się
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 26 sierpnia 2011, 20:24

Visanne

Post autor: eneza »

czesc! obecnie mam drugą torbiel endometrialna i lekarz zapisał mi visanne jednak boję sie go zazyc po przeczytaniu ulotki... jak sie po nim czujecie?
eneza
Udzielający się
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 26 sierpnia 2011, 20:24

Re: Visanne

Post autor: eneza »

aa i czy torbiel jajnika moze byc przyczyna sennosci?
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Visanne

Post autor: agachod1 »

Witaj. Jezeli torbiel jest nieduza, Visanne moze zadzialac w taki sposob, ze ona sie zmniejszy i w koncu zniknie. W takich sytuacjach rezygnacja z leczenia moze spowodowac, ze zmiana bedzie sie powiekszac az w koncu bedzie konieczny zabieg w celu jej usuniecia. Jezeli chodzi o skutki uboczne to zdaje sobie sprawe, ze po przeczytaniu ulotki faktycznie mozna sie wystraszyc, ale trzeba pamietac o tym, ze nie zawsze u kazdej kobiety musza one wystapic. Ja przyjmuje Visanne juz dwa lata i czuje sie dobrze. Na poczatku byly plamienia i bolal mnie brzuch, ale potem wszystko sie uspokoilo i teraz jest ok. Wazny jest staly czas przyjmowania tabletek. Pozdrawiam. :D
madziaj
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2011, 19:09

Re: Visanne

Post autor: madziaj »

Cześć dziewczyny,

Po 6 miesiącach stosowania tego leku lekarz ginekolog nie chce wypisywac mi juz dalej recept na ten lek..wypisal mi tylko ostatnie opakowanie. Uwaza ze ten lek moze byc stosowane max 6,7 miesiecy, co wy o tym sądzicie? bylam dzis na kontrolnej wyzycie i dzieki Bogu nie mam torbieli, ale jak odstawie visanne to znow wszystko wroci.. malo tego wrocily mi okropne bole, nie tylko jajnikow, ale nerek i pecherza..lekarz powiedzial ze byc moze mam zrosty pooperacyjne wiec bole beda i przepisal mi mefacit na bole. Zapytalam sie go co dalej, oczywiscie zwazywszy na fakt ze nie moge sobie pozwolic na dziecko teraz. Odpowiedzial ze ewentualnei mozna przejsc z tego leku na inne leki antykoncepcyjne. Czy to znaczy ze Visanne jest lekiem niebezpiecznym?i skoro nie chca mi lekarze przepisywac tego leku i proponuja leki antykoncepcyjne? czytalam wielokrotnie ze Visanne byl testowany maxymalnie przez 6 miesiecy na kobietach..tak wiec nie mamy pewnosci jakie skutki ma powyzej tego okresu.
Jesli macie doswiadczenia w tym zakresie, prosze wyrazcie swoja opinie.

dzieki i pozdrawiam wszystkie chore endowiczki:**

M.
madziaj
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2011, 19:09

Re: Visanne

Post autor: madziaj »

halo?jest tu kto?
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Visanne

Post autor: domowniczka »

witaj :) ja nie slyszalam, aby V. stosowal ktos dluzej niz pol roku :| trzeba dac odpoczac organizmowi ;) oprocz antykow mozna brac np. zastrzyki Ja mialam wielokrotnie zmieniane leczenie, no ale ja w przerwach ;) staralam sie o dziecko...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”