MIRENA

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
mathia
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 28 sierpnia 2012, 14:13

MIRENA

Post autor: mathia »

Witajcie.
Mój lekarz zaproponował założenie wkładki domacicznej mirena.
Dodam, że nie rodziłam jeszcze dzieci, w obecnej sytuacji nie mam za bardzo warunków
na zachodzenie w ciążę ale mam III st endo i za wszelką cenę chciałabym zatrzymać proces chorobowy żeby za 1, 2 lata zacząć się starać. Mój lekarz powiedział, że jeżeli chodzi o tabletki antykoncepcyjne to w grę wchodzi jedynie ten zawierający lewonorgestrel czyli tą substancję czynną która jest w mirenie bo tylko ona ponoć uspokaja endometrium.
Mam obawy przed takim krokiem, z drugiej strony czytałam że w Anglii i USA podawanie młodym dziewczynom wkładki jest standardem żeby odwlec ciąże. Inna lekarka z kolei powiedziała mi żebym absolutnie tego nie zakładała.
\czy któraś z was stosuję tą metodę leczenia?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: MIRENA

Post autor: gosiak76 »

Tu znajdziesz troche wiecej informacji na temat wkladki Mirena http://forum.endoendo.pl/viewtopic.php? ... 5369ac710c
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: MIRENA

Post autor: vwd »

tak, stosowalo kilka forumowiczek, to popularna wkladka :) Uzywasz jej? jak sie z nia czujesz?
marta77777125
Udzielający się
Posty: 41
Rejestracja: środa, 16 października 2013, 23:33

Re: MIRENA

Post autor: marta77777125 »

Ja mam 24 lata i jeszcze nie rodziłam, mimo to mam założoną wkładkę Mirena. Docelowo miała to być wkładka Jaydess ale po laparoskopii okazało się, że jednak powinna być Mirena (mimo, że Jaydess jest mniejsza i bardziej odpowiednia dla dziewczyn, które jeszcze nie rodziły). Mój ginekolog mówi, że jest to najlepszy sposób leczenia endometriozy. Konsultuje się z zagranicznymi specjalistami. Dodatkowo jest lepsza niż tabletki, bo po pierwsze nie obciąża wątroby, ani żołądka. Nie wpływa na cały układ człowieka, a działa jedynie w obrębie macicy i odcinka gdzie znajduję się endo. Dla mnie to ma duże znaczenie. Nie chce się truć dodatkowo tabletkami, bo mam wrażliwy żołądek i nie chce go dodatkowo obciążać.
Na razie nie mam nowych zmian endo, ognisk, zrostów, torbieli. Wszystko pracuje tak jak powinno. Mam nadzieję, że to się nie zmieni :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: MIRENA

Post autor: domowniczka »

niesamowite, czytam i oczy otwieram :shock: ja chyba stosowalam wszystkie leki?! co przeczytam to znam...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”