DANAZOL

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
Awatar użytkownika
interadmin
Moderator
Moderator
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 10 maja 2009, 09:46

DANAZOL

Post autor: interadmin »

Informacje na temat leku Danazol.
Wzajemnie Sobie Pomagając
Pomagamy Sobie Samym
www.endometrioza.org
martibest
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 16 lipca 2009, 09:58

Re: DANAZOL

Post autor: martibest »

Brałam Danazol przez 6 miesięcy przy IV stopniu endometriozy, po operacji laparotomii - usuwanie torbieli & czyszczenie jamy brzusznej, jelit itd. ze zrostów komórek endometrium. Na pewno wiecie o co chodzi.

Znalazłam mnóstwo strasznych rzeczy o Danazolu i ... żadna się u mnie nie potwierdziła. Żadne efekty uboczne nie wystąpiły u mnie, nie przytyłam, nie miałam problemów z wątrobą, nie wymiotowałam. Dodam, że miałam 27 lat (było to od grudnia 2008 roku do maja 2009), jak zaczęłam go brać, nie paliłam (nadal nie palę), nie piłam (czasem 1 piwko, lub winko z mężem na nasze "miesięcznice" - jeszcze nie mamy nawet pierwszej rocznicy), odżywiam się tak w miarę zdrowo, tryb życia w ruchu - kupiliśmy wtedy mieszkanie i latało się z remontem, potem sprzątaniem, skręcaniem mebli i po sklepach za pierdołkami, poza tym dojeżdżam do pracy codziennie pociągiem, więc ciągle wszędzie chodzę, w ogólę nie zwolniłam tempa po opercaji. I ogólnie wcześniej byłam zdrowa, nic mi nie dolegało nigdy.
Więc po Danazolu nie było mi nic, a na kontrolach (już dwóch) po zakończeniu jego stosowania wyszło, że nie mam żadnych torbieli, piękne jajniczki, normalna owulacja. Po odstawieniu danazolu minęło 28 dni i dostałam miesiączkę - trwała 3-4 dni. Brzuszek troszkę bolał, ale bez cudów, jeden ibuprofen mi pomógł.

Więc --> nie taki diabeł straszny jak go malują. Rzeczywiście to, jak na Was zadziała Danazol zależy indywidualnie od stanu zdrowia, samopoczucia i predyspozycji danej osoby. Ja tam się cieszę, że go brałam, bo nie miałam żadnych efektów ubocznych, pomógł mi, a na receptę kosztował tylko prawie 4zł i w opakowaniu jest 100 sztuk. A zoladex kosztuje ok 1000zł za dawkę na 28 dni i po nim występują też efekty uboczne jak piszą dziewczyny na stronie www.enometrioza.sos.pl, a i nie każdej pomógł...
Marta78
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2009, 11:26

Re: DANAZOL

Post autor: Marta78 »

Mój ginekolog tez przepisał mi Danazol. Wkrótce zacznę go przyjmować, 1 tabletka 2 razu dziennie. Trochę się naczytałam o tych skutkach ubocznych, więc jestem lekko przestraszona. Czas jednak pokaże jak będę się czuła. Zdam relację. Pozdrawiam wszystkich.
justyna
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 4 września 2009, 10:45

Re: DANAZOL

Post autor: justyna »

Ja brałam Danazol 3 miesiace i wystąpiły mi skutki uboczne zaczęła mnie boleć wątroba i mam problemy z cerą w wiku 32 lat przechodzę tradzik. Najlepiej razem z tym lekiem przyjmować Hepatil na regenerację wątroby mi pomogło, choć trądzik mam nadal. Pozdrawiam :P
tyś
Udzielający się
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 21 sierpnia 2009, 00:10

Re: DANAZOL

Post autor: tyś »

Przyjmuje danazol 3x1 jedyny minus to przy pierwszych dniach stosowania zawroty glowy i zalewanie potem,a tak to nie mam zadncyh skutkow ubocznych lykam tez z nimi 2x1 cyclo3forte
Aga
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 22 listopada 2009, 19:07

Re: DANAZOL

Post autor: Aga »

Brałam danazol 6 miesięcy. Jedyny plus to brak okresu. Miałam chyba wszystkie skutki uboczne z ulotki, ale najbardziej dokuczały mi stale łuszczące i pękające usta oraz bolesne krosty na twarzy pojawiające sie na zmianę po jednej na brodzie albo na czole. Pozostały po nich plamy do dzisiaj (tj.15 miesięcy po zakończeniu kuracji). A endometrioza już wróciła... Myślę o zoladexie ale cena i czy będzie skuteczny??? :roll: :roll:
cattipo
Udzielający się
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 22:59

Re: DANAZOL

Post autor: cattipo »

Witam Kobietki, ja zaczełam brać Danazol 2 tygodnie temu i jak naraziew (odpukać w co sie da :)) brak skótków ubocznych, ale słyszałam ze to zależy od organizmu. Obecnie biorę 4 tabletki na dobe czyli razem wychodzi 800mg. Mam nadzieje że pomoże, wczesniej brałam tabletki prowera, które bardzo pomogły. Mam nadzieje ze na danazolu tez bedzie poprawa. Pozdrawiam Serdecznie...
justyna
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 4 września 2009, 10:45

Re: DANAZOL

Post autor: justyna »

Witam kobitki, ja jesyem już po dwóch operacjach na prawym płucu usuwali mi dwa razy endo z płuca maiłam brać zeltex ale jakoś cisza... Ostatnio lekarz mi powiedział, że tak naprawdę mnie nie wyleczyli tylko podleczyli bo endo nie można wyleczyć tylko się podlecza...... Ja miałam krwioplucie teraz nie mam ale dopiero pierwsza miesiączka za mną lekarz kazał mi robić co 3 miesiące rtg płuc, zobaczymy. Życze wszystkim zdrowia.... :D
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: DANAZOL

Post autor: vwd »

Czesc Justynko,
masz endo na plucu??? jak to dziadostwo tam sie dostalo? Znam przypadek, ze dziewczyna ciagle miala krwotoki z nosa. Meczyly ja obfite miesiaczki i te krwotoki, wiec ciagle miala anemie, az wreszcie jeden super lekarz (nietety juz po wylewie i nie leczy) zdiagnozowal endo w macicy i nosie. B.jej pomogl.

Jakie bierzesz teraz leki? Czy wykreslilas juz z listy Danazol? i czy tradzik zniknal, gdy go odstawilas?
kate76
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 18:27

Re: DANAZOL

Post autor: kate76 »

Aga pisze:Brałam danazol 6 miesięcy. Jedyny plus to brak okresu. Miałam chyba wszystkie skutki uboczne z ulotki, ale najbardziej dokuczały mi stale łuszczące i pękające usta oraz bolesne krosty na twarzy pojawiające sie na zmianę po jednej na brodzie albo na czole. Pozostały po nich plamy do dzisiaj (tj.15 miesięcy po zakończeniu kuracji). A endometrioza już wróciła... Myślę o zoladexie ale cena i czy będzie skuteczny??? :roll: :roll:
Mam to samo z tym krostami... W ogóle nie mogę sobie z tym poradzić... Pojawiają się na brodzie... miałam też pod pachą... Diabelstwo strasznie bolesne...
I w sumie nie wiem, czemu się truję... W sierpniu 2009 miałam operację... teraz mam skierowanie na kolejną... Mam masę zrostów, a nawet rok nie minął. Czy to się kiedyś skończy?????
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: DANAZOL

Post autor: vwd »

kate76 pisze:Czy to się kiedyś skończy?????
oczywiscie, ze sie skonczy :-) w najgorszym wypadku przed 50 :P Moze Tobie Danazol nie sluzy?! Przeciez jest cala lista innych lekow... A zrosty... Widocznie nie byly skutecznie wszystkie usuniete przy pierwszej laparo. Niekiedy jest do nich trudne dojscie, a jak urosly to sa widoczniejsze i sie je lepiej teraz wytnie :-) Spokojnie, pierwszy rok jest najgorszy... Po drugiej interwencji chirurgicznej bedzie tylko lepiej, wspomnisz moje slowa :-)
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: DANAZOL

Post autor: Zaklinka1989 »

Vwd wlasnie czytam Twoj post, w ktorym piszesz o dziewczynie, ktora miala krwotoki z nosa i u ktorej lekarz zdiagnozowal endo wlasnie w nosie. To cos takiego jest tez mozliwe? Kurcze ja od jakiegos czasu miewam krwawienia z nosa wlasnie podczas miesiaczek. Nie sa to jakies wielkie krwotoki, ale jednak. Przechodzi miesiaczka - przechodzi krwawienie z nosa. Ale nie laczylam jakos tego, nie myslalam ze to moze miec cos wspolnego... No i tak jak ostatnio pisalam krwioplucie podczas ostatniej @ tez sie pojawilo. Ale moze ja jestem po prostu przewrazliwiona...? Masakra
Żaklina
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: DANAZOL

Post autor: vwd »

Zaklinka, badz dobrej mysli!!! :-) :-) :-) A z tym endo w nosie to byl szok dla wszystkich, nawet dla tego ordynatora, kt. wpadl na to, by dolegliwosci polaczyc. My w ogole nie patrzymy globalnie na caly organizm! Tylko wycinkowo, a jedno wynika z drugiego, choroby sie przenikaja, zazebiaja....
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: DANAZOL

Post autor: Zaklinka1989 »

Jestem dobrej mysli wlasnie dzieki Wam :) :*

Tak Vwd, masz racje jedno wynika z drugiego, zazebia sie...
Żaklina
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: DANAZOL

Post autor: vwd »

Dziewczyny, wiele zlego mowi sie o Danazalu... ale ja uwazam, ze to dobry lek :-) mnie pomogl :-D Bralam go w duzych ilosciach, zadnych skutkow ubocznych nie zauwazylam, czulam sie extra, czulam, ze zyje, nie mialam @ i bylo mi z tym fantastycznie :) A ponadto, po odstawieniu zaszlam w ciaze, a po innych lekach nigdy mi sie to nie udawalo! Mam z nim zwiazane same dobre wspomnienia, naprawde :) :D :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: DANAZOL

Post autor: gosiak76 »

Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: DANAZOL

Post autor: marzenka86 »

Ja biore danazol od 2 miesięcy i powiem że skutków ubocznych nie widze :) a czy pomaga hm... mnie nic nie bolało więc teraz też mnie nic nie boli a czy faktycznie lek mi pomógł dowiem sie w lutym jak skończe jeszce jedno opakowanie danazolu :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: DANAZOL

Post autor: gosiak76 »

Marzenko,

czy lekarze przystapili do leczenie Ciebie od razu po operacji czy podjeli decyzje o leczeniu dopiero jak otrzymalas wyniki histopatologiczne ????
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: DANAZOL

Post autor: vwd »

ja dostalam recepte na Danazol przy wypisie z instrukcja, zeby zaczac brac po pierwszej miesiaczce, u mnie lekarz postawil diagnoze przed laparo ;) i ona sie potwierdzila, powiedzial tez, ze bad. hist.-pat. to w moim wypadku czysta formalnosc :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: DANAZOL

Post autor: gosiak76 »

ja czekam na wyniki histo - dostalam wyniki posiewu i wydaje mi sie ze te zmiany w zatoce Douglasa nie byly spowodowane zadnymi bakteriami ani infekcja. Lekarz powiedzial mi tylko ze wyniki histo powiedza wiecej w moim przypadku gdyz moze to byc infekcja lub cos powazniejszego.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Agusia
Udzielający się
Posty: 26
Rejestracja: środa, 5 stycznia 2011, 13:15

Re: DANAZOL

Post autor: Agusia »

Biorę danazol czwarty miesiąc. Już po miesiącu stosowania było dużo lepiej, endometrium malutkie, więc zniknęły @, jajniki zagoiły się ładnie po laparo. Skutki uboczne? hmmm... Podwyższony alat i aspat, cholesterol całkowity duuuużo poniżej dolnej normy, pobolewa wątroba i przytyłam 12 kg. To wszystko jednak nic, jeśli dzięki niemu choć przez te kilka miesięcy mogłam funkcjonować normalniej. Tyle tylko, że próbowałam odtsawić danazol, aby zacząć starania o dziecko, i wtedy okazało się, że moje jajniki zwariowały i w ciągu jednego dnia wrócił ból nie do wytrzymania...
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: DANAZOL

Post autor: vwd »

zawsze wspolczuje bolu :(
Agusia pisze:moje jajniki zwariowały i w ciągu jednego dnia wrócił ból nie do wytrzymania...
Moze za krotko bralas Danazol? Ja za pierwszym razem mialam go brac przez rok :) a co wykazuje USG po 4 miesiacach stosowania?
Agusia
Udzielający się
Posty: 26
Rejestracja: środa, 5 stycznia 2011, 13:15

Re: DANAZOL

Post autor: Agusia »

Po 3 miesiącach wszystko się wygoiło, jajniki były w porządku, nie było takich boleści. Ale od momentu jak próbowałam odstawić danazol zaczęły się znowu bóle, i rozpiera mnie w brzuchu tak, jakby pojawiła się torbiel wielkości pomarańczy. Nie wiem, co w tej chwili ukaże usg, spróbuje się umówić z lekarką na poniedziałek. U mnie jest jeszcze tak, że dodatkowo robią mi się torbiele krwotoczne, przed rozpoczęciem brania danazolu miałam torbiel 5 cm. Bardzo długo brałaś danazol, ja nie chcę tak długo czekać z rozpoczęciem starań o kolejne dziecko, dlatego po 3 miesiącach lekarka proponowała odstawić i podjąć próby.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: DANAZOL

Post autor: vwd »

Agusia, bedzie dobrze - czuje to ;) Mnie Danazol b. pomogl :) dzieki niemu mam wspanialego syna :D mam tez mile wspomnienia z czasu, gdy go stosowalam, bo zawsze czulam sie b.dobrze ;) Potem probowalam wielu innych lekow i... znow wracam do Danazolu ;) Kazda kobieta jest inna ;) kazda endometrioza jest inna (my szukamy wspolnych cech, ale widzisz na tym forum ile jest odstepstw) wiec i leczenie jest rozne. Ciekawe jak to sie dalej u Ciebie potoczy... oby jak najlepiej :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: DANAZOL

Post autor: gosiak76 »

Agusia - bede trzymac kciuki zeby usg nie wykazalo zmian ktore moglyby spowodowac przesuniecie terminu starania o dzidziusia. Daj znac po wizycie co u Ciebie - mam nadzieje ze bedzie dobrze.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
endoaga82
Udzielający się
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 1 lutego 2011, 22:28

Re: DANAZOL

Post autor: endoaga82 »

Kazdy organizm jest inny i roznie rozne leki dzialaja na kazdego, ja mam przykre wspomnienia po danazolu - efekt 3 miesiecznego stosowania byl taki ze znalazlam sie w szpitalu bo nie moglam ruszac nogami - danazol spowodowal taka cyste ktora uciskala na kazdy mozliwy nerw w tamtych okolicach. ratowali mnie kroplowkami - nie zapomne Pani ginekolog ktora mi przepisala ten lek bez wskazan aby robic badania w trakcie zażywania tego syfu - z tego co pamietam na ulotce napisane jest aby sprawdzac watrobe bo ten lek wyniszcza ja.
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: DANAZOL

Post autor: marzenka86 »

Ja skńczyłam brać danazol i jestem bardzo zadowolona!!USG nic nie wykazało żadnych torbieli żadnych zrostów jestem czysta jak łaza - jak na razie!!!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: DANAZOL

Post autor: gosiak76 »

super wiadomosci Marzenko :) widac Danazol sluzy niektorym kobietkom i sa z niego zadowolone ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
angela13
Udzielający się
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 1 kwietnia 2011, 19:12

Re: DANAZOL

Post autor: angela13 »

a ja mam pytanko, bo ja mam wszystkie objawy endo i ginekolog bez laparoskopii mi wypisał ten Danazol. Kazał po 6 tygodniach zgłosić się na konsultację, a że mniej więcej po 2 tygodniach powinien minąć ten ból. Czy naprawdę on działa dopiero po 2 tyg? bo mi od 2 miesięcy codziennie boli brzuch i okolice krzyża,3 dni temu rozpoczęłam brać ten lek, jak narazie prawie bez zmian. Może nawet trochę lepiej, bo już w nocy mogę zasnąć prawie bez problemu.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: DANAZOL

Post autor: gosiak76 »

Mysle ze kazdy lek ma jakis swoj czas dzialania bo to nie jest tak ze lek sie wezmie i od pierwszego dnia beda widoczne juz efekty jego dzialnia. Skoro mozesz juz zasypiac bedac na tym leku to moze zaczyna powoli on oddzialywac na Twoj organizm - moze rzeczywiscie warto odczekac te 2 tygodnie a jak lek nie pomoze to zglosic sie wczesniej do lekarza.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”