DEPO-PROVERA 150mg/1ml

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
Kami
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 12:54

DEPO-PROVERA 150mg/1ml

Post autor: Kami »

Jestem już rok na Depo-Provera (w zastrzykach) i czuję się wyśmienicie.
Nie miesiączkuję,nie mam dolegliwosci bólowych (tzn. ze 3 razy coś tam się zaczynalo ,ale przechodzilo po lekach przeciwbólowych i to bez porównania z tym co przeszlam przed Depo).Zanim rozpoczęlam przyjmowanie zastrzykow przeszlam 1 laparoskopię i 2 laparotomie (w tym jedna ratująca życie-zapalenie otrzewnej) w odstępie kilku mieś. jedna po drugiej.Najbardziej boje sie tego,ze teraz zastrzyki muszę przerwać i niewiem co będzie,gdy wróci miesiączka...
Macie jakieś info,czy można te zastrzyki przyjmować dluzej?Ja najchętniej bym z nich nie rezygnowala.
Kami
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 12:54

Re: DEPO-PROVERA 150mg/1ml

Post autor: Kami »

Udało się.
Byłam na kontroli i wszystko wygląda dobrze,na USG nie widać nowych torbieli,tak więc Depo mi przedłuzono.Właśnie przyjęłam kolejny zastrzyk i myślę,by uprosić gina o kolejny za 3 mieś.ponieważ planuję na zimę długo oczekiwany miot (jestem hodowcą psów obronnych)i chciałabym być sprawna,by odchować spokojnie gromadkę.Już dwa razy mnie trafiło w trakcie posiadania szczeniąt.Wówczas kończyło się na operacjach,szpitalach i rekonwalescencji-było baaardzo ciężko.
Kami
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 12:54

Re: DEPO-PROVERA 150mg/1ml

Post autor: Kami »

Hej,hej,

Przywołałas mnie normalnie tym mailem,bo po zmianie kompa zupełnie o tym forumie zapomnialam :wink:

Ja czuję się bardzo dobrze tzn. nie miewam bóli takich jak wczesniej,doskwierają mi jedynie wzdęcia raz po raz oraz taki ogólny stan zmęczenia-potrzebuję bardzo dużo snu,ale to pikuś.

Nadal jestem na Depo choc wiem,że nie powinnam.U gina juz jakis czas nie bylam.Próbowałam umówic sie teraz,ale najblizszy termin na grudzien i wtedy napewno pójdę na kontrol.Póki co sama sobie aplikuje co 11 tyg.zastrzyka i czuje sie z tym bardzo dobrze.To niewiarygodny komfort-życie bez lęku,bez bólu,kolejnych operacji.Na początku listopada przyjmę kolejny zastrzyk,bo ok 10.11 spodziewam się szczeniąt i muszę być sprawna,potem chyba na kilka mieś. zgodnie z zaleceniami lekarza zrobię przerwę.

Jeśli chcesz spróbować z Depo-polecam,ale pamiętaj,ze nie na kazdego zadziala tak samo.Zona mojego znajomego z Belgii po Depo dostala ogromnego guza na macicy...
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: DEPO-PROVERA 150mg/1ml

Post autor: vwd »

Kami pisze:dostala ogromnego guza na macicy...
zakonczylas jakos tak malo optymistycznie ;-)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: DEPO-PROVERA 150mg/1ml

Post autor: vwd »

odkurzam ten watek :)
bo...
znow pojawil sie na forum ktos kto ma pyt.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”