zoladex

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: zoladex

Post autor: gosiak76 »

mam nadzieje ze to nie jest dlugookresowy efekt uboczny przy stosowaniu tego leku.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
endoaga82
Udzielający się
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 1 lutego 2011, 22:28

Re: zoladex

Post autor: endoaga82 »

Brałam Zoladex po 1 laparo przez 6miesiecy po 6 miesiacach Endo wrociło. Jakie objawy w trakcie nie pamietam bo to było 5lat temu.
Awatar użytkownika
kapoosta
Stały bywalec
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 23:01

Re: zoladex

Post autor: kapoosta »

Właśnie się zastanowiłam nad tymi doniesieniami o problemach z pamięcią, o których piszecie. Faktycznie coś takiego mogłam mieć, chociaż nigdy jakoś nie łączyłam tych kłopotów z Zoladexem, zawsze myślałam że to pewnie stres..... Piszcie jak coś takiego Was też spotkało.
Pozdrawiam
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: zoladex

Post autor: domowniczka »

kapoosta :) endoaga pisze, ze nie pamieta jakie miala skutki uboczne, bo brala lek 5 lat temu, a nie, ze miala zaburzenia pamieci ;) a Ty mialas problem z pamiecia? mialas jeszcze jakies inne problemy?
Awatar użytkownika
kapoosta
Stały bywalec
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 23:01

Re: zoladex

Post autor: kapoosta »

Miałam uderzenia gorąca, całą zimę chodziłam niemalże w krótkim rękawku, miałam tez niestety problemy z przetłuszczającą się skórą i wypadającymi włosami. Kiedyś brałam Danazol i objawy były podobne. Tyle że teraz się zastanowiłam czy moje kłopoty z pamięcią nie zbiegły się w czasie z braniem Zoladexu - nie pamiętam :) Taki mam już chyba organizm, że zawsze jest coś za coś: lek leczy ale też daje w kość ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: zoladex

Post autor: gosiak76 »

Ze wszystkimi lekami tak jest - jedno lecza a na cos innego szkodza.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: zoladex

Post autor: domowniczka »

no to kapoosta masz trudna sytuacje, bo duzo tych skutkow ubocznych :| ale u mnie tez bywa z tym czasem problem... biorac hormony musze sie zawsze liczyc z mdlosciami, b.piersi i in. Te piersi dokuczaja mocno, bo ani ich dotknac, ani sie przytulic, nawet ciasnej bluzki nie da sie zalozyc... i co z tego, ze wygladaja pieknie, wypelnione, sterczace i jakby 2 numery wieksze, skoro sa gorace, bola i nawet wyspac sie dobrze nie mozna ;)
Awatar użytkownika
kapoosta
Stały bywalec
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 23:01

Re: zoladex

Post autor: kapoosta »

Potrafię sobie to wyobrazić - jak bardzo bolą, jak karmiłam też miałam takie przypadłości :( miałam masować, cóż kiedy nawet czasami dotknąć się nie da...
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: zoladex

Post autor: vwd »

na bolace piersi podczas karmienia pomagaja oklady z zielonej kapusty (trzeba naciac listki, aby wyciekal sok i wkladac je do stanika) :) sprawdzona metoda naszych babc ;) i moja :D serdecznie polecam! :) :)
Awatar użytkownika
kapoosta
Stały bywalec
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 23:01

Re: zoladex

Post autor: kapoosta »

zgadza się, kapusta pomaga też na.... stopy, jak bardzo bolą to do KAPOOSTY i ból minie:) pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: zoladex

Post autor: gosiak76 »

no to bedziemy do Ciebie biegly gdy dopadna nas bole :lol: pozdrowionka ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
czarnulka129
Udzielający się
Posty: 27
Rejestracja: środa, 16 lutego 2011, 08:56

Re: zoladex

Post autor: czarnulka129 »

witam wszystkie kobitki
ja własnie kilka dni temu dostałam 2 zastrzyk zoladex
ból głowy mam codziennie to juz sie staje nie do wytrzymania naprawde jest tragicznie...wybuchy goraca zaczeły sie po przyjęciu 2 zastrzyku...;/naszczescie jestem na zwolnieniu i siedze w domu bo jestem po operacji nie wyobrazam sobie teraz byc w pracy...w nocy ciagle sie budze odkrywam kołdre bo gorąco za minute trzęsę sie z zimna i tak wkółko obok podania leki mam małego siniaczka ale to normalne..nie wiem czy przytyłam jestem na diecie wiec raczej chudne...ale mam brzydka cere wczesniej to miałam jak to sie mówi jak pupa niemowlaka a teraz???same chrosty pryszcze wągry itp;/ ale te pocenie sie jest kosmiczne...;/teraz wiem co czuje moja babcia wspolczuje jej;/ moment i cieknie ze mnie pot myslalam ze lepiej zniose ten lek a tu taki psikus
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: zoladex

Post autor: vwd »

Czarnulko, nie cofniesz juz otrzymanej dawki, musisz przecierpiec, najwyzej nie wezmiesz kolejnego zastrzyku... tez zaliczylam takie objawy, wiec wiem jak Ci ciezko! ale pomysl, ze w koncu musi sie unormowac! ;) Bedzie dobrze - pzdr.b.b.b.b.serdecznie :) :)
Awatar użytkownika
kapoosta
Stały bywalec
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 23:01

Re: zoladex

Post autor: kapoosta »

Czarnulko trzymaj się mocno, z tego co opisujesz to takie reakcje na lek niestety się zdarzają, ja miałam to samo ale wytrwałam 6 zastrzyków :) i chodziłam do pracy, wszyscy poubierani w swetry a ja w koszulce bo było mi gorąco hahaha Próbuj kochana a my Ci będziemy kibicować:)
Pozdrowionka
czarnulka129
Udzielający się
Posty: 27
Rejestracja: środa, 16 lutego 2011, 08:56

Re: zoladex

Post autor: czarnulka129 »

dziekuje dziewczynki:)przerazaja mnie tylko te plamy pod pachami przeciez jak to wyglada?????
Awatar użytkownika
lauretta1979
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 16:56

Re: zoladex

Post autor: lauretta1979 »

Ja tez brałam zoladex(po laparo)zimą i było mi zawsze ciepło;) a uderzenia gorąca zaczełam miewać dopiero po 4 zastrzyku i zaczęły się również bóle w stawach(trzeba brać wapno w czasie kuracji)które trwały jeszcze pół roku po ostatnim zastrzyku i nie należały do łagodnych bóli niestety.
Przez 1,5 roku miasłam spokój,żadnego bólu w podbrzuszu, żadnych nawrotów,nic!;)zą do teraz.Torbiel 5 cm.a jeszcze mies.temu miała 2 cm.Ale teraz mam przepisane Visanne i jak narazie oki.
nadzieja istnieje zawsze... do ostatniej chwili.
Awatar użytkownika
kapoosta
Stały bywalec
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 23:01

Re: zoladex

Post autor: kapoosta »

czarnulka129 pisze:dziekuje dziewczynki:)przerazaja mnie tylko te plamy pod pachami przeciez jak to wyglada?????

ja nosiłam ciemne bawełniane bluzki bez rękawków (w pomieszczeniach oczywiście) a dezodoranty antyperspiranty "szły" na tony. Innego wyjścia chyba nie ma :(
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: zoladex

Post autor: domowniczka »

ja wlasnie luzne bluzeczki nosilam, z rekawami daleko od pachy ;) mydelko i reczniczek w torebce :) i co godzinka toaleta ;)
Awatar użytkownika
kapoosta
Stały bywalec
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 23:01

Re: zoladex

Post autor: kapoosta »

Ciężko jest też w nocy, szczególnie w zimie, wszyscy się trzęsą z zimna a Ty się "rozkopujesz", marzysz o otwarciu okna, nie mówiąc o tym, że efektem tego wszystkiego - przynajmniej u nie - był katar hihihih. Było, minęło, da się przeżyć. Powiem Wam jeszcze coś - juz wiem jak będzie wyglądać menopauza i jak się przynajmniej psychicznie do tego przygotować! :roll:
Lepsze takie pocieszenie niż żadne, prawda?
Awatar użytkownika
lauretta1979
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 16:56

Re: zoladex

Post autor: lauretta1979 »

hahaha no tak:))...mój facet sie smieje i mowi ze teraz wie przynajmniej czy wytrzyma ze mna aż do smierci;).Przynajmniej juz wiemy czy bede bardzo zołzowata przy menopauzie!:))
nadzieja istnieje zawsze... do ostatniej chwili.
czarnulka129
Udzielający się
Posty: 27
Rejestracja: środa, 16 lutego 2011, 08:56

Re: zoladex

Post autor: czarnulka129 »

no własnie taki egzamin dla nich czy dadzą z nami rade;)ja tam az tak wredna nie jestem tylko czasem mnie te wybuchy denerwuja ale da sie przyzwyczaić;) gorzej jak na dworze spotka wybuch to mozna sie przeziębic:)
Awatar użytkownika
lauretta1979
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 16:56

Re: zoladex

Post autor: lauretta1979 »

Może to śmiesznie zabrzmi ale ja uwielbiałam te swoje przypływy gorąca bo w zasadzie należe do zmarźluszków...a wtedy kiedy brałam zoladex zima była sroga;))nie wiem jakbym miała to wytrzymać np.latem...pewnie nie wytrzymałabym i sama połozyła się na stół operacyjny :shock:
nadzieja istnieje zawsze... do ostatniej chwili.
Awatar użytkownika
kapoosta
Stały bywalec
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 23:01

Re: zoladex

Post autor: kapoosta »

Kurcze a czeka nas to podczas menopauzy a ta niestety nie wybiera pory roku ;)
Awatar użytkownika
lauretta1979
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 16:56

Re: zoladex

Post autor: lauretta1979 »

no niestety:)ale co tam!przynajmniej taki plus że wiesz co cię czeka i to dosłownie z autopsji;)hehe to prawie jak jasnowidzenie :lol: ...ale mnie fantazja poniosła.
papa zdrówka życzę
nadzieja istnieje zawsze... do ostatniej chwili.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: zoladex

Post autor: vwd »

a czy za kazdym razem wprowadzanie w sztuczna menopauze przezywacie tak samo? bo ja mialam w ciagu wielu lat kilka takich sytuacji i bywalo roznie... Im jestem starsza tym chyba trudniej to znosze...
zauwazylam nowy watek na ten temat http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=14&t=758 polecam! :)
Awatar użytkownika
lauretta1979
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 16:56

Re: zoladex

Post autor: lauretta1979 »

Z zoladexem u mnie było ok,przeżywałam te swoją menopauze wręcz rewelacyjnie,naprawde...no oprócz napadów bólowych stawów.A teraz przy Visanne jestem nieprzewidywalna-w sensie płacz,agresja,radość na zmiane nawet jednego dnia.uffff nie wiem jak to dalej bedzie bo sama ze sobą już nie wytrzymuje i wydaje mi sie że nikt mnie nie rozumie nie kocha i w ogóle wszystko na NIE! :?
nadzieja istnieje zawsze... do ostatniej chwili.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: zoladex

Post autor: vwd »

Kochana, staraj sie uspokoic :) nie tylko Ty tak masz :) Na pewno masz wokol siebie ludzi, kt. zalezy na Tobie i kt. Cie kochaja :D Nam zalezy!!! abys byla usmiechnieta i zadowolona :) abys byla zdrowa i szczesliwa :) Sa rozne choroby, kt. powoduja oslabienie psychiczne... Moje znajome np. biora leki na tarczyce ;) gdy zaczely chorowac staly sie furiatkami, ale jednoczesnie placzkami :) a teraz jak reka odjal, zachowuja sie przesympatycznie! Jak ktos jest madry to na pewno Cie zrozumie i bedzie staral sie pomoc :) A potem przyjdzie moment, ze wszystko bedzie ok i Ty pomozesz innym :) :) :)
Awatar użytkownika
lauretta1979
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 16:56

Re: zoladex

Post autor: lauretta1979 »

VWD bardzo Ci dziękuję za miłe słowa...w ogóle fajnie,że jestescie bo rozumiemy się doskonale przechodząc przez "uroki" endo i trzymamy kciuki za swoje powodzenie :) !
Teraz to nawet mam tak(aż wstyd się przyznać),że na durnowatym brazylijskim tasiemcu potrafię sie rozbeczeć :lol: ...te reakcje są,aż za bardzo "TAKIE NIE MOJE"! :wink: ...no tragedii aż takiej nie ma,są nawet zabawne sytuacje ze sama z siebie potrafię się śmiać nawet przez łzy bo te moje zachowania czasem aż mnie zadziwiają haha.Dziś np.poryczałam się tak z niczego,siedząc na sedesie!!Jejku a teraz się zanosze śmiechem jak sobie to przypomne:)
Zaznacze tylko że jestem normalną osobą,pracującą,nie głupią:),bez żadnych chorób na tle umysłowym...a czuję się czesem po tych lekach jak nie całkiem zdrowa na umyśle :) ale co tam!Minie i bedzie juz wszystko dobrze..o ile mój facet ze mną wytrzyma hehe.Buziaki dziewczyny i zdrówka oraz wytrwałości życzę;)
nadzieja istnieje zawsze... do ostatniej chwili.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: zoladex

Post autor: domowniczka »

lauretko... ja tez czasem siebie nie poznaje... wybucham taka agresja z byle glupstwa, ze wszyscy sa w szoku :shock: a znow innym razem mozna na mnie nadepnac, a ja spokojna, wrecz spolegliwa :oops:
a z tym placzem to mam nadzieje, ze ten etap mam za soba... nie cierpie ryczec! a niestety, podobnie jak u Ciebie, plakalam praktycznie bez powodu :D tak bylo np. podczas ogladania Wiadomosci TV: albo sie wqrzalam i krzyczalam, albo tez plakalam, ze tyle nieszczescia na swiecie... :cry: w koncu maz zabronil mi ogladania Wiadomosci i jest spokoj :lol:
Awatar użytkownika
kapoosta
Stały bywalec
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 23:01

Re: zoladex

Post autor: kapoosta »

Ja Wam coś powiem, nasi panowie to mają jazdę z nami, ja pierniczę :) nie mogą narzekać na nudne życie nie??? ale cieszy mnie to że w większości (mam nadzieję że w 100%) nas wspierają i przynajmniej usiłują zrozumieć. Bo my takie fajne jesteśmy i takie fantastycznie nieobliczalne hahahaha zero nudy dosłownie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”