zoladex

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
aneczka25
Udzielający się
Posty: 17
Rejestracja: czwartek, 4 czerwca 2009, 17:24

zoladex

Post autor: aneczka25 »

Jakie macie doświadczenia związane z tym lekiem? Ja dopiero mam go zacząć stosować, mam już zastrzyk
tysia
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 12:54

Re: zoladex

Post autor: tysia »

lek jest ok, troche objawów ubocznych typu uderzenia goraca, rozdraznienie,troszke wzrost wagi(tak ok 4-5 kg) i co najgorsze dla mnie bylo, zmniejszenie biustu - o 2 rozmiary!! dla mnie to bylo bardzo krepujace jak wszystkie staniki nawet w rozmiarze A byly za duze:( ale z wiekszoscia objawow mozna bylo sobie poradzic, ale glowna rada jaka bym miala dla Ciebie to ubieraj sie w cienkie przewiewne ciuszki i nie rozstawaj sie z butelka zimnej wody!!!!!i koniecznie spanie w chlodnym pomieszczeniu!!! tak poza tym to w miejscach podawania leku troszke tkanki tluszczowej sie odklada, to tak jak po zastrzykach z insuliny:) na szczescie po odstawieniu lekow po kilku miesiacach wszytsko wraca do normy. a z samego skutku dzialania lekow jestem baaaardzo zadowolona, w ciagu calego lecznia nie mialam wogole dolegliwosci bolowych, wszytskie objawy endo zniknely, a teraz pol roku po odstawieniu lekow nie mialam juz zadnego epizodu torbieli na jajnikach( przed leczeniem po kilku tygodniach po usunieciu jednej, powstawaly nowe).wprawdzie teraz dolegliwosci bolowe nawracaja, ale zwiazane jest to ze zrostami, ktorych leki nie lecza, mozna je tylko usunac chirurgicznie niestety:/ ale mimo nawracajacych dolegliwosci bolowych, ktore i tak sa o wiele lejsze niz wczesniej, juz nie pamietam kiedy ostatnio tak dobrze sie czulam....chyba lata temu:)
ogolnie trudnosci sa na poczatku leczenia...zanim sie przestawisz i przyzwyczaisz, ale pozniej bylo rewelacyjnie:) jesli cos konkretniej chcialabys wiedziec to pytaj, tu czy na priv, bo nie wiem jakie aspekty skutkow zoladexu cie interesuja:)
pozdrawiam i powodzenia
:D
Iza
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 11 czerwca 2009, 08:28

Re: zoladex

Post autor: Iza »

Mi też piersi zmalały jak brałam hormony. No ale nie aż 2 rozmiary. A jak z tym zoladexem w porównaniu z depo ?
tysia
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 12:54

Re: zoladex

Post autor: tysia »

niestety porownania z innymi lekami nie mam, zoladex to pierwszy i jak narazie jedyny lek jaki stosowalam( z tym ze bralam go dluzej niz jest zalecane- zamiast 6 miesiecy bralam 9)
natomiast jesli kogos przerazilam piszac o tak znaczacej zmianie rozmiaru biustu, to nie martwcie sie, kazda z nas przechodzi to inaczej i u innych kobiet wcale nie musi to wystapic, a jesli sie tez wam zdarzy, to jak sie pozniej okazalo nic strasznego - po zakonczeniu leczenia wrocilo wszystko do normy....i to z nawiazka:))))
pozdrawiam
Iza
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 11 czerwca 2009, 08:28

Re: zoladex

Post autor: Iza »

A może ktoś inny mógłby wypowiedziać się na temat porównania tych leków (zoladex i depo)

Uściski
Iza
aneczka25
Udzielający się
Posty: 17
Rejestracja: czwartek, 4 czerwca 2009, 17:24

do tysi

Post autor: aneczka25 »

Od 6 czerwca biorę zoladex i praktycznie nie odczuwam skutków ubocznych, oprócz w pierszych 2 tygoniach skłonności do płaczu. Zastanawiam się czy jest jeszcze za wcześnie na skutki uboczne - jak to było czasowo u ciebie?
tysia
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 12:54

Re: zoladex

Post autor: tysia »

Hej! u mnie skutki uboczne pojawily sie po 2 zastrzyku( tak mniej wiecej w polowie czasu miedzy 2 a 3 dawka leku) i pozniej stopniowo narastaly wraz z dlugoscia leczenia...ale nie bylo zle:) pozdr
Aga
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 22 listopada 2009, 19:07

Re: zoladex

Post autor: Aga »

Wiem, że zoladex jest lekiem bardzo drogim i nierefeundowanym dla endometriozy. Czy coś się zmieniło w tym temacie? Czy lekarz ginekolog może go przepisać na receptę? Brałam danazol i miałam wszystkie efekty uboczne z ulotki, stąd moje zainteresowanie zoladexem. Proszę o jakąś informację na ten temat.
dewi
Ekspert
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2009, 12:24

Re: zoladex

Post autor: dewi »

tak zoladex jest lekiem nierefundowanym dla naszej choroby. nie wiem dokładnie ile kosztuje ale ponad 300 zł w dawce 3,75. czyli na miesiąc. faceci kupują go za to za 3 zł z groszami. strasznie to smutne. a najsutniejsze,że pewnie nikt go i tak nigdy nam nie zrefunduje...
aneczka25
Udzielający się
Posty: 17
Rejestracja: czwartek, 4 czerwca 2009, 17:24

Re: zoladex

Post autor: aneczka25 »

Witajcie,
Przeszłam 3 miesięczną kurację zoladexem i czuję się świetnie. Mam bardzo dobre wyniki badań ca125 przed kuracją wynosiło 156 po zakończeniu zoladexu 22,6 <jupi>. Wiadomo to, co zrobiła endo w ciele to już tak zostanie, ale brak ognisk choroby to sukces. Lek jest okrutnie drogi ale warto. Ciekawe tylko jak długo ten efekt się utrzyma. Pozdrawiam
dewi
Ekspert
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2009, 12:24

Re: zoladex

Post autor: dewi »

trzymam kciuki aby efekt utrzymał sie na zawsze!!! gratuluję!!! życzę wszystkim takich efektów leczenia
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: zoladex

Post autor: vwd »

slysze coraz czesciej o Zoladexie i to same pochlebne opinie... :-)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: zoladex

Post autor: gosiak76 »

Postać:
Implant.

ATC:
L02A - Hormony i ich pochodne (Leki przeciwnowotworowe i immunomodulujące)

Opakowanie:
Jałowa, gotowa ampułko-strzykawka jednorazowego użycia, z osłoną automatycznie nasuwającą się na igłę po wykonaniu wstrzyknięcia, w folii aluminiowej w tekturowym pudełku. Opakowanie foliowe zawiera mały pojemnik z substancją pochłaniając

Producent:
AstraZeneca AB

Skład
Substancje czynne: Octan gosereliny w ilości odpowiadającej 3,6 mg gosereliny.Substancje pomocnicze: kopolimer laktydoglikolidowy.

Wskazania do stosowania

■ Rak gruczołu krokowego: Zoladex jest wskazany w leczeniu raka gruczołu krokowego reagującego na leczenie hormonalne.
■ Rak sutka: Zoladex jest wskazany w leczeniu raka sutka reagującego na leczenie hormonalne, u kobiet w okresie przed- i okołomenopauzalnym.
■ Endometrioza: Zoladex łagodzi objawy choroby, w tym ból, oraz zmniejsza wielkość i liczbę zmian endometrialnych.
■ Włókniaki macicy: u kobiet z włókniakami macicy i niedokrwistością, Zoladex podawany w połączeniu z preparatami żelaza przed zabiegiem operacyjnym prowadzi do poprawy parametrów hematologicznych.
■ Ścieńczenie endometrium: Zoladex jest wskazany do wstępnego ścieńczenia endometrium przed planowanym zabiegiem ablacji.
■ Rozród wspomagany: Zoladex jest podawany w celu zahamowania czynności przysadki w przygotowaniu do superowulacji.

Dawkowanie i sposób podawania

Dorośli
Implant podaje się podskórnie w przednią ścianę brzucha. Dawkę 3,6 mg gosereliny (jeden implant) podaje się co 28 dni.Nie ma konieczności zmiany dawki leku u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub z zaburzeniami czynności wątroby. Nie ma konieczności zmiany dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku.

Endometrioza
Leczenie endometriozy należy prowadzić tylko przez 6 miesięcy, ponieważ obecnie nie ma danych klinicznych wskazujących na potrzebę dłuższego leczenia. Z uwagi na możliwość zmniejszenia wysycenia mineralnego kości nie zaleca się powtarzania terapii. U pacjentek z endometriozą leczonych preparatem Zoladex 3,6 mg zastosowanie hormonalnej terapii zastępczej (codzienna dawka estrogenu z progestagenem) zmniejsza utratę wysycenia mineralnego kości i objawy naczynioruchowe.

Ścieńczenie endometrium
2 dawki leku, tzn. jedno wstrzyknięcie 3,6 mg gosereliny co 4 tygodnie; zabieg operacyjny należy przeprowadzić w czasie 2 tygodni od podania drugiej dawki.

Włókniaki macicy z niedokrwistością
U pacjentek z włókniakami macicy i niedokrwistością można preparat Zoladex w dawce 3,6 mg stosować w skojarzeniu z preparatami żelaza przez 3 miesiące przed planowanym zabiegiem chirurgicznym.

Rozród wspomagany
Preparat Zoladex jest stosowany w celu zahamowania czynności przysadki. Po zastosowaniu preparatu Zoladex stężenie estradiolu w surowicy krwi odpowiada stężeniu występującemu we wczesnej fazie folikularnej (około 150 pmol/l). Jest ono osiągane po około 7 do 21 dniach. Po zahamowaniu czynności przysadki rozpoczyna się superowulację (kontrolowana stymulacja jajników) gonadotropiną. Zahamowanie czynności przysadki występujące po zastosowaniu agonistów LHRH w postaci preparatów o długotrwałym działaniu jest bardziej stałe, co może powodować niekiedy, konieczność zastosowania większej dawki gonadotropiny w celu wywołania owulacji. W odpowiednim momencie fazy folikularnej należy przerwać podawanie gonadotropiny i w celu wywołania owulacji podać ludzką gonadotropinę łożyskową (hCG). Kolejne procedury medyczne, takie jak pozyskiwanie komórek jajowych czy techniki zapłodnienia, należy prowadzić zgodnie z doświadczeniem danej kliniki specjalistycznej.

Dzieci
Preparat Zoladex nie jest wskazany do stosowania u dzieci. Prawidłowy sposób podawania preparatu Zoladex opisany jest na opakowaniu pośrednim.

Przeciwwskazania
Preparatu nie należy stosować u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na Zoladex lub inne analogi LHRH. Nie zaleca się stosowania preparatu Zoladex u kobiet w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania
Nie zaleca się stosowania preparatu Zoladex u dzieci ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności stosowania preparatu u tej grupy pacjentów.

Mężczyźni
U mężczyzn, u których występuje zwiększone ryzyko wystąpienia niedrożności moczowodów lub kompresji kręgów, preparat Zoladex należy stosować ze szczególną ostrożnością, a podczas pierwszego miesiąca leczenia należy stosować ścisłą kontrolę. Należy rozważyć zastosowanie antyandrogenu, np. octanu cyproteronu (w dawce 300 mg na dobę) trzy dni przed rozpoczęciem i trzy tygodnie po zakończeniu terapii preparatem Zoladex. Stwierdzono, że takie postępowanie zapobiega wystąpieniu zwiększonego stężenia testosteronu w początkowym okresie po zastosowaniu analogów LHRH. Jeśli istnieją lub wystąpią objawy niewydolności nerek spowodowane niedrożnością moczowodów lub objawy charakterystyczne dla ucisku na rdzeń kręgowy, należy wprowadzić standardowe leczenie tych powikłań.

Kobiety
Stosowanie analogów LHRH u kobiet może powodować zmniejszenie wysycenia mineralnego kości. Ostatnie doniesienia wskazują, że średnia utrata wysycenia kości badana w kręgosłupie po 6-miesięcznym leczeniu wynosi 4,6%. W 6 miesięcy po zakończeniu leczenia opisywana wartość wynosi 2,6%. U pacjentek z endometriozą leczonych preparatem Zoladex 3,6 mg zastosowanie hormonalnej terapii zastępczej (codzienna dawka estrogenu z progestagenem) zmniejsza utratę wysycenia mineralnego kości i objawy naczynioruchowe. Należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania preparatu Zoladex u pacjentek ze stwierdzonymi zaburzeniami metabolicznymi dotyczącymi układu kostnego. Po zastosowaniu preparatu Zoladex mogą wystąpić trudności podczas rozwierania szyjki macicy, gdyż goserelina może powodować zwiększenie oporu szyjki macicy. Dotychczas nie ma danych klinicznych na temat wyników leczenia łagodnych schorzeń ginekologicznych dłużej niż 6 miesięcy. Preparat Zoladex może być stosowany w rozrodzie wspomaganym jedynie przez lekarza specjalistę mającego doświadczenie w tej dziedzinie. Po zastosowaniu preparatu Zoladex w skojarzeniu z gonadotropiną obserwowano, tak jak w przypadku stosowania innych leków z grupy agonistów LHRH, występowanie zespołu nadmiernej stymulacji owulacji (OHSS). Stwierdzono, że w niektórych przypadkach zastosowanie agonistów LHRH w postaci preparatów o długotrwałym działaniu w celu zahamowania czynności przysadki, może prowadzić do zwiększonego zapotrzebowania na gonadotropinę. Ze względu na możliwość wystąpienia zespołu nadmiernej stymulacji owulacji pacjentka powinna podczas stosowania preparatu Zoladex pozostawać pod ścisłą kontrolą lekarza, tak aby objawy świadczące o wystąpieniu tego zespołu były jak najwcześniej wykryte. Nasilenie zespołu nadmiernej stymulacji owulacji może zależeć od stosowanej dawki gonadotropiny. W przypadku wystąpienia OHSS może być konieczne zaprzestanie podawania ludzkiej gonadotropiny łożyskowej. U pacjentek ze stwierdzonym zespołem policystycznych jajników preparat Zoladex należy stosować w rozrodzie kontrolowanym ze szczególną ostrożnością ze względu na możliwość stymulacji większej liczby komórek jajowych.


Interakcje z innymi lekami i inne rodzaje interakcji
Nieznane.


Stosowanie podczas ciąży lub laktacji
Badania toksykologii rozrodu prowadzone na zwierzętach wykazują, że preparat Zoladex nie ma właściwości teratogennych. Nie powinien być jednak stosowany u kobiet w ciąży ze względu na teoretyczne ryzyko poronienia lub zaburzeń w rozwoju płodu. Kobiety w wieku rozrodczym powinny być dokładnie badane przed rozpoczęciem leczenia w celu wykluczenia ciąży. Podczas leczenia należy stosować niehormonalne środki antykoncepcyjne, w przypadku endometriozy należy je stosować do wystąpienia prawidłowych miesiączek. Przed zastosowaniem preparatu Zoladex w rozrodzie wspomaganym należy stwierdzić, że pacjentka nie jest w ciąży. Dane dotyczące przebiegu ciąży po leczeniu preparatem Zoladex są ograniczone. Dotychczas nie stwierdzono, aby w takich przypadkach dochodziło do nieprawidłowości związanych z rozwojem komórek jajowych lub nieprawidłowości w przebiegu ciąży. Nie zaleca się stosowania preparatu Zoladex podczas karmienia piersią.

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu
Brak danych dotyczących wpływu preparatu Zoladex na sprawność psychofizyczną kierowców i operatorów maszyn.


Działania niepożądane

Ogólne
Obserwowano rzadkie przypadki reakcji typu nadwrażliwości, z anafilaksją włącznie. Opisywano bóle stawowe, parestezje, wysypki skórne o łagodnym przebiegu, zwykle ustępujące samoistnie bez konieczności przerwania leczenia. Sporadycznie notowano zmiany w wartościach ciśnienia tętniczego, objawiające się jako niedociśnienie lub nadciśnienie. Zmiany są na ogół przejściowe, ustępują w trakcie leczenia lub po jego zakończeniu. Bardzo rzadka była konieczna interwencja medyczna i trzeba było zaprzestać podawania leku. Bardzo rzadko, po rozpoczęciu leczenia opisywano u pacjentów krwotoki do przysadki, podobnie jak po innych lekach należących do tej grupy. Rzadko może wystąpić reakcja w miejscu wkłucia objawiająca się niewielkim zasinieniem.

Mężczyźni
Farmakologiczne działanie u mężczyzn wyraża się napadami zaczerwienienia twarzy i zmniejszeniem potencji, rzadko jednak jest konieczne zaprzestanie podawania leku. Sporadycznie są notowane przypadki obrzęku i bolesności sutków. Początkowo pacjenci z rakiem gruczołu krokowego mogą odczuwać nasilenie bólów kostnych. Objawy te przemijają po zastosowaniu leczenia objawowego. Zanotowano pojedyncze przypadki niedrożności moczowodów i ucisku na rdzeń kręgowy. Stosowanie analogów LHRH u mężczyzn może powodować zmniejszenie wysycenia mineralnego kości.

Kobiety
Farmakologiczne działanie u kobiet wyraża się uderzeniami gorąca i poceniem, zmniejszeniem popędu płciowego, rzadko jednak jest konieczne przerwanie leczenia. Występowały bóle głowy, zmiany nastroju z depresją włącznie, suchość pochwy i zmiany wielkości sutków. W początkowym okresie po zastosowaniu preparatu Zoladex mogą wystąpić krwawienia z dróg rodnych o różnym nasileniu i czasie trwania. Zazwyczaj zmiany te występują w pierwszym miesiącu po podaniu leku. Krwawienia te są prawdopodobnie spowodowane zmniejszeniem stężenia estrogenów we krwi i mijają samoistnie. Początkowo pacjentki z rakiem sutka mogą odczuwać przemijające nasilenie objawów związanych z chorobą podstawową, które należy leczyć objawowo. U kobiet z włókniakami może dojść do degeneracji tych zmian. U pacjentek z rakiem piersi, u których stwierdzono przerzuty do kości, w początkowym okresie leczenia obserwuje się sporadycznie zwiększenie stężenia wapnia w surowicy. Stosowanie analogów LHRH u kobiet może powodować zmniejszenie wysycenia mineralnego kości. Bardzo rzadko u kobiet leczonych analogami LHRH występuje menopauza, a cykl miesięczny nie powraca po zakończeniu terapii. Najprawdopodobniej w tych przypadkach wystąpienie menopauzy było zjawiskiem fizjologicznym nie związanym z zastosowaniem leku. Po zastosowaniu preparatu Zoladex i gonadotropiny w rozrodzie wspomaganym może wystąpić zespół nadmiernej stymulacji owulacji (OHSS), tak jak podczas stosowania innych agonistów LHRH. W przypadku stosowania agonistów LHRH w postaci implantu podskórnego do uzyskania zahamowania czynności przysadki może być konieczne podanie większej dawki gonadotropiny w celu uzyskania pożądanego działania. Ze względu na możliwość wystąpienia zespołu nadmiernej stymulacji owulacji pacjentka powinna podczas prowadzenia leczenia pozostawać pod ścisłą kontrolą lekarza, tak aby objawy świadczące o wystąpieniu tego zespołu były jak najwcześniej wykryte. Nasilenie zespołu nadmiernej stymulacji owulacji może zależeć od stosowanej dawki gonadotropiny. W przypadku wystąpienia OHSS może być konieczne zaprzestanie podawania ludzkiej gonadotropiny łożyskowej. Po leczeniu agonistami LHRH obserwowano występowanie torbieli pęcherzyka Graafa i torbieli jajnika. Torbiele były najczęściej bezobjawowe, miały różną wielkość. Większość z nich ulegała samoistnej resorpcji.

Przedawkowanie
Dane dotyczące przedawkowania preparatu Zoladex u ludzi są ograniczone. Jeśli kolejna dawka preparatu była podana za wcześnie lub była podana większa dawka leku niż zalecana, nie obserwowano klinicznie istotnych działań niepożądanych. Brak danych związanych z przedawkowaniem leku u ludzi. Próby wykonywane na zwierzętach wskazują, że nie ma innych działań oprócz zamierzonych terapeutycznych, wpływających na stężenie hormonów płciowych i na układ rozrodczy. Będą się one bardziej nasilone podczas stosowania większych dawek preparatu Zoladex. Jeśli nastąpi przedawkowanie, należy zastosować leczenie objawowe.

Przechowywanie
Lek przechowywać w temperaturze do 25oC.Leku nie stosować po upływie terminu ważności, który podany jest na opakowaniu.Lek przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.


Zrodlo: http://kalamazoo.pl/leki/opis-122-zoladex
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: zoladex

Post autor: gosiak76 »

dziewczyny,

mam pytanie czy ktoras z Was miala problemy z pamiecia przyjmujac Zoladex. Pytam o to poniewaz dziewczyny na angielskim forum endometriozy wypowiadaja sie ze z ich pamiecia jest gorzej niz przed przyjmowaniem tego leku.
Wiec jak to jest ????
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Asia
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 23:43

Re: zoladex

Post autor: Asia »

Ja tez zauważyłam problemy z pamięcią krótkotrwałą, ale nie wydaje mi się, żeby jakoś to zmieniało się gdy przechodzę z pigułek na zoladex. No chyba, że nie pamiętam:)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: zoladex

Post autor: gosiak76 »

mam nadzieje ze to nie jest dlugookresowy efekt uboczny przy stosowaniu tego leku.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
endoaga82
Udzielający się
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 1 lutego 2011, 22:28

Re: zoladex

Post autor: endoaga82 »

Brałam Zoladex po 1 laparo przez 6miesiecy po 6 miesiacach Endo wrociło. Jakie objawy w trakcie nie pamietam bo to było 5lat temu.
Awatar użytkownika
kapoosta
Stały bywalec
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 23:01

Re: zoladex

Post autor: kapoosta »

Właśnie się zastanowiłam nad tymi doniesieniami o problemach z pamięcią, o których piszecie. Faktycznie coś takiego mogłam mieć, chociaż nigdy jakoś nie łączyłam tych kłopotów z Zoladexem, zawsze myślałam że to pewnie stres..... Piszcie jak coś takiego Was też spotkało.
Pozdrawiam
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: zoladex

Post autor: domowniczka »

kapoosta :) endoaga pisze, ze nie pamieta jakie miala skutki uboczne, bo brala lek 5 lat temu, a nie, ze miala zaburzenia pamieci ;) a Ty mialas problem z pamiecia? mialas jeszcze jakies inne problemy?
Awatar użytkownika
kapoosta
Stały bywalec
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 23:01

Re: zoladex

Post autor: kapoosta »

Miałam uderzenia gorąca, całą zimę chodziłam niemalże w krótkim rękawku, miałam tez niestety problemy z przetłuszczającą się skórą i wypadającymi włosami. Kiedyś brałam Danazol i objawy były podobne. Tyle że teraz się zastanowiłam czy moje kłopoty z pamięcią nie zbiegły się w czasie z braniem Zoladexu - nie pamiętam :) Taki mam już chyba organizm, że zawsze jest coś za coś: lek leczy ale też daje w kość ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: zoladex

Post autor: gosiak76 »

Ze wszystkimi lekami tak jest - jedno lecza a na cos innego szkodza.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: zoladex

Post autor: domowniczka »

no to kapoosta masz trudna sytuacje, bo duzo tych skutkow ubocznych :| ale u mnie tez bywa z tym czasem problem... biorac hormony musze sie zawsze liczyc z mdlosciami, b.piersi i in. Te piersi dokuczaja mocno, bo ani ich dotknac, ani sie przytulic, nawet ciasnej bluzki nie da sie zalozyc... i co z tego, ze wygladaja pieknie, wypelnione, sterczace i jakby 2 numery wieksze, skoro sa gorace, bola i nawet wyspac sie dobrze nie mozna ;)
Awatar użytkownika
kapoosta
Stały bywalec
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 23:01

Re: zoladex

Post autor: kapoosta »

Potrafię sobie to wyobrazić - jak bardzo bolą, jak karmiłam też miałam takie przypadłości :( miałam masować, cóż kiedy nawet czasami dotknąć się nie da...
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: zoladex

Post autor: vwd »

na bolace piersi podczas karmienia pomagaja oklady z zielonej kapusty (trzeba naciac listki, aby wyciekal sok i wkladac je do stanika) :) sprawdzona metoda naszych babc ;) i moja :D serdecznie polecam! :) :)
Awatar użytkownika
kapoosta
Stały bywalec
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 23:01

Re: zoladex

Post autor: kapoosta »

zgadza się, kapusta pomaga też na.... stopy, jak bardzo bolą to do KAPOOSTY i ból minie:) pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: zoladex

Post autor: gosiak76 »

no to bedziemy do Ciebie biegly gdy dopadna nas bole :lol: pozdrowionka ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
czarnulka129
Udzielający się
Posty: 27
Rejestracja: środa, 16 lutego 2011, 08:56

Re: zoladex

Post autor: czarnulka129 »

witam wszystkie kobitki
ja własnie kilka dni temu dostałam 2 zastrzyk zoladex
ból głowy mam codziennie to juz sie staje nie do wytrzymania naprawde jest tragicznie...wybuchy goraca zaczeły sie po przyjęciu 2 zastrzyku...;/naszczescie jestem na zwolnieniu i siedze w domu bo jestem po operacji nie wyobrazam sobie teraz byc w pracy...w nocy ciagle sie budze odkrywam kołdre bo gorąco za minute trzęsę sie z zimna i tak wkółko obok podania leki mam małego siniaczka ale to normalne..nie wiem czy przytyłam jestem na diecie wiec raczej chudne...ale mam brzydka cere wczesniej to miałam jak to sie mówi jak pupa niemowlaka a teraz???same chrosty pryszcze wągry itp;/ ale te pocenie sie jest kosmiczne...;/teraz wiem co czuje moja babcia wspolczuje jej;/ moment i cieknie ze mnie pot myslalam ze lepiej zniose ten lek a tu taki psikus
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: zoladex

Post autor: vwd »

Czarnulko, nie cofniesz juz otrzymanej dawki, musisz przecierpiec, najwyzej nie wezmiesz kolejnego zastrzyku... tez zaliczylam takie objawy, wiec wiem jak Ci ciezko! ale pomysl, ze w koncu musi sie unormowac! ;) Bedzie dobrze - pzdr.b.b.b.b.serdecznie :) :)
Awatar użytkownika
kapoosta
Stały bywalec
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 23:01

Re: zoladex

Post autor: kapoosta »

Czarnulko trzymaj się mocno, z tego co opisujesz to takie reakcje na lek niestety się zdarzają, ja miałam to samo ale wytrwałam 6 zastrzyków :) i chodziłam do pracy, wszyscy poubierani w swetry a ja w koszulce bo było mi gorąco hahaha Próbuj kochana a my Ci będziemy kibicować:)
Pozdrowionka
czarnulka129
Udzielający się
Posty: 27
Rejestracja: środa, 16 lutego 2011, 08:56

Re: zoladex

Post autor: czarnulka129 »

dziekuje dziewczynki:)przerazaja mnie tylko te plamy pod pachami przeciez jak to wyglada?????
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”