Provera - tabletki

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
czarnulka129
Udzielający się
Posty: 27
Rejestracja: środa, 16 lutego 2011, 08:56

Re: Provera - tabletki

Post autor: czarnulka129 »

ja brałam lek provera przez około 3mce bo nie miałam okresu i przytyłam UWAGA!!!! ponad 10kg SZOK czyli oczywiscie co???na mieście plotki że ciąża bo z takiej drobnej dziewczynki nagle potwór hehe;) nie mogłam po tym schudnąć przez 3 lta wpadłam w depresje w bulimie i tak sie zakonczyła moja historia z provera nie polecam ale wiadomo każdy organizm jest inny
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Provera - tabletki

Post autor: vwd »

czarnulka, z tego wynika, ze nasze leczenie moze byc nieprzewidywalne... moze pociagnac za soba takie skutki, kt. zupelnie przerwacaja nasze zycie ;) Dzieki za ten ostrzegajacy wpis, a powiedz: Jak sie teraz czujesz? Czy wrocilas do rownowagi?
karolina8833
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2011, 09:45

Re: Provera - tabletki

Post autor: karolina8833 »

Witajcie,
Ja brałam Provere przez ok 7miesięcy- dostałam ją od "genialnego" ginekologa bo miałam brązowe plamienia przed okresem.Od ok 2 miesiąca stosowania z miesiąca na miesiac było coraz gorzej- podczas okresu myślałam że umrę, takiego bólu podbrzusza nigdy nie miałam, do tego doszły silne skurcze podczas wypróżniania,uderzenia gorąca, drgawki i cały miesiąc mdłości...Po konsultacji z owym lekarzem, stwierdził on "że tak one działają i że tak będzie dalej".Po tej odpowiedzi zmieniłam lekarza.Kolejny lekarz zlecił badania hormonalne, zapisał norprolac i moje dolegliwości częściowo znikły. Może mi Wy powiecie- czemu mój organizm tak zareagował na Provere?CZy ten lek uaktywnił uśpioną endometriozę?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Provera - tabletki

Post autor: gosiak76 »

Nie kazdy organizm reaguje tak samo na dane leki - widocznie Twoj organizm nie przyswajal sobie tego leku i wprost odrzucal ten lek - w takich przypadkach nalezy zmienic lek i nie meczyc sie niepotrzebnie. Ciesze sie ze zmienilas lekarza bo stwierdzenie,
karolina8833 pisze:"że tak one działają i że tak będzie dalej"
to po prostu zle podejscie lekarza do Twojej sytuacji.
Mam nadzieje ze nowy lekarz po zrobieniu wszystkich badan i podaniu leku bedzie mial oko na Ciebie i na to co sie z Toba dzieje.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Provera - tabletki

Post autor: rivombroza »

Przed sterylizacją kotki weterynarz sprzedał mi te pigułki -brała raz w tygodniu 1 tabletkę. :idea:
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Provera - tabletki

Post autor: vwd »

kotka? hihi no ladnie :)
weterynarz jak lekarz :) zwierzeta tez biora przeciez np. antybiotyki, witaminy, wegiel na biegunke, masci...
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Provera - tabletki

Post autor: rivombroza »

w końcu ssak :lol: jak my.tylko o niższej masie i nie musi brac codziennie. :D
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Provera - tabletki

Post autor: domowniczka »

no, chyba, ze kon - wowczas konska dawka leku ;)
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: Provera - tabletki

Post autor: EveLondon »

hej widze ze nie ja pierwsza dostalam te tabeletki. tak wiec lekarz z antykoncepcji (femodene ) zmienil mi na te dopiero wzielam pierwsza, mam brac trzy raz dziennie kazda po 10mg. zobaczymy jak to bedzie najwazniejsze zeby wkoncu zatrzymal mi sie okres. przytycia jakos sie nie boje nigdy nie mialam tendencji a nawet jak przytyje to mi nie zaszkodzi hehe bede dawala znac :)
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: Provera - tabletki

Post autor: EveLondon »

Mialam pisac jak mi idzie kuracja provera ale cos zapomnialam ;p A wiec poza zmianami nastroju ( co za pewne zawsze idzie w parze z hormonami) nic wielkiego sie nie dzieje. W pierwszym miesiacu przytylam 5kg troche sie wystraszylam ale naszczescie dalej nie poszlo. takze czuje sie calkiem nie zle pomijajac bole od endo jednak jako jedyne tabeletki wkoncu zatrymaly mi okres takze jest ok. pozdrawiam
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Provera - tabletki

Post autor: rivombroza »

Ewelinko kiedyś czytałam Twoją Historie ale miesza mi sie i zapomniałam... a jakie brałaś wcześniej antyki że nie zatrzymała Ci się...czy miałaś po prostu plamienia wtedy cały cykl?
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: Provera - tabletki

Post autor: EveLondon »

Witaj nie dziwie sie ze ci sie miesza bo non stop jakies zmiany ;p hehe pierwsze dostalam Microgynon ponoc najczesciej uzywany przez kobiety w Anglii jednak ani nie zatrzymal okresu ani nie czulam sie na nim dobrze wrecz potwornie. pozniej bylo Femodene tez antykoncepcyjne ale tez nie zatrzymaly okresu, ale czulam sie na nich calkiem dobrze. jednak chodzilo zeby zatrzymac wiec mam teraz provere ktora przypomina odpowiednik Visane i okresu ani sladu naqet najmniejszego krawawienia choc bole nie zniknely... one nie sa antykoncepcyjne wiec trzeba uwazac bo niby mozna na nich zajsc. Sciskam :*
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: Provera - tabletki

Post autor: EveLondon »

Hej pomyslalam ze wam napisze bo juz 1,5 roku brania provery . i jestem nia zachwycona. Po takim czasie nie mam juz skutkow ubocznych, jak mowilam w pierwszym miesiacu przytylam 5 kg i tak waga zostala nie rusza sie ani w jedna ani w druga o te 5kg sie nie martwie bo wszyscy mowia ze ladnie wygladam bo nabralam troche ciala. Zmiany nastrojow mam rzadko ale to chyba bardziej spowodowane zyciem codziennym. Okresu nie mam, plamien nie mam, torbiele zmiejszyly sie juz dawno jeszcze sa ale lekrz mowi ze najwzniejsze jest ze nie rosna i jajniki juz widac. Nie wiem jak w polsce jest z dostepem do provery ale moge z czystym sercem wam ja polecic, jest troche nie komfortowe ze musze brac trzy tabeletki dziennie i niestety czasem zdarzy sie ze zapomne albo wyjade na caly dzien i zapomne ale nic zlego sie nie dzialo. lekarz mowi ze bede je brala az zdecyduje sie na dzidzi. Bole odpuscily tylko w razie wyprozniania zakuje jajnik ale nic wielkiego. Takze jak dla mnie provera jest super i uspila endo:)
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Anettee26
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 26 marca 2015, 11:13

Re: Provera - tabletki

Post autor: Anettee26 »

Bardzo dobry lek, mi bardzo pomógł. Uporał się z bólami w pachwinie jako jedyny. 0 skutków ubocznych
No i tani..
Endometrioza I stopień
Hashimoto
Trądzik różowaty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”