Primolut Nor

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
Anuś
Udzielający się
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 13:58

Primolut Nor

Post autor: Anuś »

Mnie leczono głównie Primolutem(Primolut Nor) i teraz również mam go zażywać
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Primolut Nor

Post autor: vwd »

Nie znam tego leku
Czy mozesz napisac cos wiecej?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Primolut Nor

Post autor: vwd »

znalazlam w necie :)
Primolut Nor
Wskazania: Pierwotny i wtórny brak miesiączki, zaburzenia miesiączkowania i krwawienia czynnościowe, zespół napięcia przedmiesiączkowego. Jako środek antykoncepcyjny (w skojarzeniu z estrogenami).

Możliwe skutki uboczne: Nudności, wymioty, bóle i zawroty głowy, wzrost ciśnienia tętniczego, stany depresyjne, napady migreny, osłabienie, spadek libido. Plamienia i krwawienia śródcykliczne (zazwyczaj na początku leczenia), trądzik, łojotok, nadmierne owłosienie, uszkodzenie wątroby, żółtaczka, zaburzenia gospodarki lipidowej, nietolerancja glukozy, obrzęki wynikające z zatrzymania sodu. Należy natychmiast przerwać stosowanie noretysteronu w przypadku wystąpienia: migrenowych bólów głowy, nagłych zaburzeń widzenia (podwójne widzenia, utrata widzenia), pierwszych objawów zakrzepowego zapalenia żył lub objawów zatorowo-zakrzepowych, obrzęku kończyn dolnych, kłujących bólów w klatce piersiowej przy oddychaniu, kaszlu z niewiadomej przyczyny, żółtaczki, świądu całego ciała, znacznego wzrostu ciśnienia tętniczego, ciąży.

Micronorpod ta nazwa kryja sie 2 rodzaje tabletek: 1.tylko z progesteronem np. dla karmiących kobiet. Bierze sie je codziennie. 2.rodzaj zawiera 2 hormony. Bierze sie je z 7-dniową przewą.

Poinformuj lekarza, gdy masz: schorzenia wątroby, porfirię, niezdiagnozowane krwawienia z dróg rodnych, raka sutka, zaburzenia zakrzepowo-zatorowe. Gdy przyjmujesz ryfampicynę, leki przeciwpadaczkowe, barbiturany, fenylbutazon, doustne leki przeciwcukrzycowe i insulinę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek jest przeciwwskazany w okresie ciąży i karmienia piersią.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Primolut Nor

Post autor: vwd »

moze ktos cos dopowie ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Primolut Nor

Post autor: gosiak76 »

Witaj vwd,

ja mialam przepisany ten lek w celu wywolania u mnie miesiaczki gdyz mialam bardzo nieregularne, obfite oraz bolesne krwawienia - pani doktor w Anglii przepisala mi zebym dostala @ w celu zrobienia badan krwi w 1-3 dniu cyklu zeby mogli okreslic jak ksztaltuja sie u mnie hormony FSH, LH, estradiol, progesteron, SHBG, FAI.
Norethisterone - bo taka nazwa jest w Anglii stosowalam przez 10 dni a tabletki zazywalam trzy razy dziennie po jednej tabletce. cztery dni pozniej po ukonczeniu wyznaczonej dawki zazywania leku dostalam miesiaczke. Drugiego dnia podczas krwawienia udalam sie do laboratorium w celu zrobienia badan krwi - wg profilu ustalonego z badan krwi okreslono ze mam syndrom policystycznych jajnikow ale zanim stwierdzili to wyslali mnie na kolejne badania krwi 3 miesiace pozniej ponownie.
W okresie zazywania tego leku nie mialam zadnych skutkow ubocznych - moze dlatego ze to byl krotki okres czasu kiedy musialam zazywac ten lek.

Wiem ze w Anglii Norethisterone stosowany jest u pacjentek z endometrioza - informacje ta przekazala mi kolezanka ktora jest leczona na endo w Anglii.
W leczeniu endometriozy lek stosowany jest bez zadnej przerwy przez okres od 4 do 6 miesiecy - w okresie stosowania leku zarowno owulacja jak i miesiaczka nie maja miejsca. Po przerwaniu stosowania tego leku nastepuje krwawienie.
Leczenie tym lekiem nastepuje w piatym dniu cyklu - zazywa sie go dwa razy dziennie po jednej tabletce, podwyzszajac do dwoch tabletek dwa razy dziennie kiedy wystepuja plamienia. W momencie ustapienia krwawienia mozna wrocic do poprzedniej dawki.
Ostatnio zmieniony niedziela, 8 sierpnia 2010, 22:38 przez gosiak76, łącznie zmieniany 1 raz.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Primolut Nor

Post autor: vwd »

wiedzialam, ze kto pyta nie bladzi ;)
dzieki za wyczerpujaca odp.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Primolut Nor

Post autor: gosiak76 »

nie zawsze jest tak ze my cos stosowalysmy - ale nawet informacje z ulotki po opakowaniu duzo daje a takze wiadomosci od osob z ktorymi ma sie rowniez kontakt poza granicami kraju - ciesze sie ze moglam pomoc i wyjasnic temat tego leku w przystepny sposob :) :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Primolut Nor

Post autor: domowniczka »

Dzieki, ze tyle napisalyscie o tym leku :)
Byc moze skorzystam z tych informacji, bo czytajac opis mysle, ze akurat takiego leku mi trzeba :) Powiem o nim ginowi przy najblizszej wizycie i sama jestem ciekawa co on na to ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Primolut Nor

Post autor: gosiak76 »

powodzenia i daj znac co lekarz sadzi o tym leku w Twojej sytuacji ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”