Meteospasmyl (cytrynian alweryny 60 mg+symetykon 300 mg)

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
n83
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2010, 18:57

Meteospasmyl (cytrynian alweryny 60 mg+symetykon 300 mg)

Post autor: n83 »

Jest to lek silnie rozkurczowy stosowany przy chorobach jelit jednak uważam że można go stosować przy bolesnych miesiączkach gdyż zawiera cytrynian alweryny który jest składnikiem spasmoliny która jest zapisywana m.in. w przypadku bolesnych skurczów macicy a dodatkowo ma jeszcze jeden dodatkowy składnik symetykon.
A przy bolesnych miesiączkach często towarzyszą nam objawy jelita drażliwego bolesne wypróżnianie, biegunki, wzdęcia itp. dlatego uważam, że ten lek jest bardzo dobry przy silnych bólach, jest silniejszy od spasmoliny która też jest jednym z lepszych leków rozkurczowych.
Lek jest na receptę cena ok. 30 zł, u mnie praktycznie nie wywoływał silnych działań niepożądanych; może jedynie lekką senność, stosowałam go w bardzo silnych bólach, na trochę mniejsze wystarczyła spasmolina.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Meteospasmyl (cytrynian alweryny 60 mg+symetykon 300 mg)

Post autor: vwd »

dzieki za te informacje :) Zapewne sie przydadza :) A co stosowalas w czopkach? Bo ja tylko czopki przyjmuje :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Meteospasmyl (cytrynian alweryny 60 mg+symetykon 300 mg)

Post autor: gosiak76 »

musze przyznac ze jak na razie leki w czopkach maja najlepsze dzialanie rowniez i na mnie :)
mysle ze to jest spowodowane tym ze bole narzadow rozrodczych znajduja sie wtedy w poblizu oddzialywania tego leku i nastepuje szybkie dotarcie leku do miejsc bolowych.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Meteospasmyl (cytrynian alweryny 60 mg+symetykon 300 mg)

Post autor: domowniczka »

Meteospasmyl - zapamiętam :) i brać go doraźnie w razie bólu, tak? czy z wyprzedzeniem?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Meteospasmyl (cytrynian alweryny 60 mg+symetykon 300 mg)

Post autor: vwd »

Wskazania:
METEOSPASMYL jest preparatem wskazanym przy utrzymujących się dolegliwościach przewodu pokarmowego mających związek ze skurczami mięśni gładkich (zespół jelita drażliwego, bolesna uchyłkowość jelita grubego zwłaszcza jeśli przebiegają ze wzdęciami).

Działanie:
Zawarta w preparacie alweryna należy do kategorii spazmolityków wykazujących bezpośrednie działanie wobec mięśni gładkich. Zatrzymuje kanały wapniowe w komórkach mięśniowych. Alweryna charakteryzuje się większą efektywnością i mniejszą toksycznością niż papaweryna. Simetikon powoduje ograniczenie napięcia powierzchniowego pęcherzyków gazu znajdującego się w jelitach, dzięki czemu wpływa korzystnie na ich eliminowanie. Alweryna po zastosowaniu doustnym w wolnym tempie i w niewielkim stopniu przenika z przewodu pokarmowego. Natomiast simetkion nie absorbuje z przewodu pokarmowego.

Możliwe działania niepożądane:
- obserwuje się nieznaczną hipotonię, wstrząs, złe samopoczucie, bóle i zawroty głowy, przesuszenie śluzówki jamy ustnej, objawy nadwrażliwości skórnej
- bardzo rzadko ma miejsce obrzęk krtani

Dawkowanie:
- preparat przeznaczony do stosowania doustnego, przed spożyciem posiłku
- zalecana dawka u osób dorosłych wyłącznie wynosi 1 kaps. x 2-3/24h.

zrodlo: http://www.drogapozdrowie.pl/leki/l.130 ... ASMYL.html
n83
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2010, 18:57

Re: Meteospasmyl (cytrynian alweryny 60 mg+symetykon 300 mg)

Post autor: n83 »

domowniczka pisze:Meteospasmyl - zapamiętam :) i brać go doraźnie w razie bólu, tak? czy z wyprzedzeniem?
Ja podczas @ zażywam w czasie bólu ale jak bardzo ciężko przechodzisz @ i wiesz że na pewno będzie bolało to możesz zażyć wcześniej. Jak brałam to na IBS to miałam zażywać dwa razy dziennie, a nie tylko w momencie wystąpienia bólu, więc zażywając ją wcześniej może zapobiegnie silnym bólom i @ będzie bardziej znośna:).
Próbowałyście tych tabletek?
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Meteospasmyl (cytrynian alweryny 60 mg+symetykon 300 mg)

Post autor: domowniczka »

dziekuje za wyjasnienie :)
jeszcze nie probowalam, ale sie przymierzam...
n83
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2010, 18:57

Re: Meteospasmyl (cytrynian alweryny 60 mg+symetykon 300 mg)

Post autor: n83 »

Ja bardzo polecam ten lek lub spasmolinę (tylko ze składnikiem rozkurczowym i o połowę tańszą) bo naprawdę pomagają. http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=27&t=530
Nie ma co od razu sięgać po przeciwbólowe nie wypróbowując czegoś innego:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”