ORGAMETRIL 5MG/ 2X DOBA

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: ORGAMETRIL 5MG/ 2X DOBA

Post autor: vwd »

endoaga82 pisze:mnie lekarze przywiazali do Orgamtrilu na 9 miesiecy bez przewry
dluugo... :x ale na wizyty kontrolne chodzilas wowczs? i mimo zlego samopoczucia gin. kazal brac dalej?! Szkoda, ze tak wyszlo... Ja przy Orgametrilu czulam sie dobrze :) no, ale moje kuracje byly czeste lecz krotsze :) Czy jeszcze ktorejs z forumowiczek Orgametril nie pomogl lecz wrecz przeszkodzil??
Awatar użytkownika
kropek
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: poniedziałek, 16 września 2013, 15:29

Re: ORGAMETRIL 5MG/ 2X DOBA

Post autor: kropek »

Ile biorę: 5 dni x 2 tabletki = 10 tabletek
Ile mam brać: 6 miesięcy / po 1 miesiącu konsultacja / po 3 miesiącach laparoskopia

Samopoczucie: OK
Trądzik: brak
Bóle pochwy: lekkie
Bóle jelit i trzustki: brak
Bóle pęcherza: brak
Bóle endometrialne: brak
Temperatura spoczynkowa: +/- 36,4 | była 35,5-35,7
Temperatura w ciągu dnia: 36,9 | była 35,5-35,7

Uwagi: czuje się w miarę przyzwoicie, nie boli, nie jest mi słabo, nie mam wzrostu apetytu
Obrazek
Anettee26
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 26 marca 2015, 11:13

Re: ORGAMETRIL 5MG/ 2X DOBA

Post autor: Anettee26 »

Było mi dane spróbować ten lek 2 X w życiu.
1 raz:

Mimo, że ja wiedziałam o swojej endo, lekarz nie. ( :roll: nie za bystry był chyba, albo niezainteresowany :lol: ) USG czyste. Bóle brzucha i lewego jajnika. W sumie chyba GO sama wymusiłam podnosząc ciśnienie temu lekarzowi. Chodziło o to, że duphastonu nie chciałam bo już miałam i nic nie dało, czegoś tam też wiec wymyślił orgametril a że go nie brałam jeszcze to nie protestowałam. Dostałam na 3 miesiące.
Od 14 d.c do 24?
Ogólnie pierwszy cykl ok, drugi też a trzeci dramat - brzuch bolał strasznie. Ledwo się odwróciłam gwałtownie i zaliczyłam kontakt z ziemią. Nie mogłam się ruszać swobodnie, dotknąć całego brzucha i jeść przez 3 dni. ( wydaje mi się, że coś pękło, ale nie poszłam do lekarza, tylko spałam :roll:) A potem przeszło i 3 miesiące spokoju od jakiegokolwiek bólu.

2 raz:
Dostałam przy widocznej torbieli, która nie zniknęła po kuracji duphastonem (3 podejścia)
1 blister - spoko. Przerwa na okres i mój brzuch zaczął znów tak strasznie boleć, że nie byłam w stanie się nawet wyprostować, swobodnie ruszać ani jeść. Co zjadłam to ból się nasilał. Zadzwoniłam do lekarza, kazał brać dalej.
Modliłam się, żeby był już 14 d.c żebym mogła znów go wziąć i wzięłam ostatecznie 12.d.c trochę ustąpiło ale bolało jak diabli. Trądzik się nasilił itp.


Ogólnie dla mnie bardzo silny lek. Gdybym kiedykolwiek go jeszcze dostała to chyba dostałabym ataku paniki. :roll: :roll:
Endometrioza I stopień
Hashimoto
Trądzik różowaty.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: ORGAMETRIL 5MG/ 2X DOBA

Post autor: domowniczka »

znalazlam ostatnio w szufladzie, do kt. dawno nie zagladalam cale opakowanie (przeterminowane)
Oj, wala mi sie po domu sporo lekow :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”