Visanne

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Visanne

Post autor: karolina794 »

Widzę,że na naszym forum żadna z nas jeszcze nie stosowała Visanne.Jest to lek właśnie dla kobiet z endometriozą i znajduje się na polskim rynku od kilkunastu tygodni.Zaczęłam ją stosować po rozmowie z lekarzem,na razie jest ok.Szerszych informacji będę mogła udzielić za miesiąc.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

mam nadzieje ze pomoze Ci w walce z endo i w wytrwaniu do terminu laparoskopii :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Visanne

Post autor: karolina794 »

Gosiu też mam taka nadzieję.Na razie wzięłam 4 tabletkę,więc za dużo powiedzieć nie moge.Za to cena zbiła mnie całkowicie:230 zł za 28 tabletek,ale na zdrowiu nigdy nie oszczędzałam i dltaego się zdecydowałam.Mam tylko nadzieję,że pomoże.Jest to lek zawierający dianogest,wstrzymuje miesiączkę,ale nie jest lekiem antykoncepcyjnym.Nie zawiera progesteronu tak jak leki antykoncepcyjne,którymi najczęściej lekarze wstrzymują owulację.Dzieki temu organizm wykorzystuje tylko swój własny progesteron.Mój nowy ginekolog stwierdził,że w moim przypadku warto go wziąć do czasu zabiegu,zniweluje bóle miednicy wywołane endometriozą.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

karolina794 pisze:.Mój nowy ginekolog stwierdził,że w moim przypadku warto go wziąć do czasu zabiegu,zniweluje bóle miednicy wywołane endometriozą.
Karolinko, wiec trzymam kciuki ze tak sie stanie i ze to byla sluszna decyzja w Twoim przypadku :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

Witaj polanat,

przykro mi ze zdiagnozowano Cie z endo - mam nadzieje ze forum pomoze Ci zrozumiec pewne rzeczy zwiazane z endo - kazdy lek ma skutki uboczne ale to czy one wystapia zalezy tylko od organizmu i jego reakcji na lek - kazdy organizm funkcjonuje inaczej a to ze u jednej osoby wystapia skutki uboczne to nie znaczy ze te same skutki uboczne czy jakiekolwiek skutki uboczne musza wystapic w Twojej sytuacji.

Zycze duzo zdrowka i nie zwlekaj z wykupieniem leku - gdyz kazde opoznienie leczenia powoduje nawrot choroby.

Prosze zaloz nowy watek odnosnie Twojej historii w dziale powitan dzieki czemu bedziesz mogla otrzymac wsparcie i opisac swoja walke z endo.

Pozdrawiam
Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Visanne

Post autor: vwd »

palanat - witaj :) Na endo refundowany przez NFZ jest tylko Danazol (przynajmniej tak bylo rok temu, gdy sie dowiadywalam), a ze te leki nie sa tanie... placimy duzo! Juz dawno twierdzilam, ze Danazol to lek starej generacji-stosowany chyba od 20 lat (dobry, ale obecnie sa juz lepsze), a endo jest choroba przewlekla... i nalezaloby liste refundowanych lekow rozszerzyc! Tylko kto potrafi wywrzec na NFZ taki nacisk, aby refundowal nowszy lek? np. Visanne?
karolina794 - dobrze, za zalozylas ten watek :) i ze dzielisz sie odczuciami i spostrzezeniami :) dzieki Ci za to :) Visane jest jeszcze malo popularny, ale ma dobre notowania! :) Dotychczas slyszalam o nim same pochlebne opinie :)
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Visanne

Post autor: karolina794 »

vwd pisze:palanat - witaj :) Na endo refundowany przez NFZ jest tylko Danazol (przynajmniej tak bylo rok temu, gdy sie dowiadywalam), a ze te leki nie sa tanie... placimy duzo! Juz dawno twierdzilam, ze Danazol to lek starej generacji-stosowany chyba od 20 lat (dobry, ale obecnie sa juz lepsze), a endo jest choroba przewlekla... i nalezaloby liste refundowanych lekow rozszerzyc! Tylko kto potrafi wywrzec na NFZ taki nacisk, aby refundowal nowszy lek? np. Visanne?
karolina794 - dobrze, za zalozylas ten watek :) i ze dzielisz sie odczuciami i spostrzezeniami :) dzieki Ci za to :) Visane jest jeszcze malo popularny, ale ma dobre notowania! :) Dotychczas slyszalam o nim same pochlebne opinie :)
Dla mnie zdrowie nie ma ceny,oddałabym wszystkie pieniądze za zdrowie swoje,rodziny i najbliższych.Moja koleżanka gdy usłyszała ile kosztuje Visanne,powiedziała,że wolałaby za to kupić dziecku 2 pary butów i kutrkę na zimę.Ok,jej sprawa,powiedziałam.Ale co mojemu dziecku z dodatkowej pary butów czy kurtki,gdy ja nie będę w stanie się nim zajmować.Zaniedbując swoje zdrowie nie pomogę dziecku.A mój zły stan psychiczny spowodowany choroba zespuje całe życie rodzinne?
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Visanne

Post autor: domowniczka »

mam prosbe... Czy moglabys Karolinko przepisac tu najwazniejsze info z ulotki dot. tego leku? :) Dziekuje i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Visanne

Post autor: karolina794 »

Chciałam zeskanować ulotkę,ale niestety urządzenie odmówiło posłuszeństwa.Byłoby łatwiej bo ulotka baaaaardzo długa.Napisz moze co cie dokładnie interesuje a wtedy napiszę.Czy skład,skutki uboczne...
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

wyglad leku Visanne
Visanne
Visanne
Visanne.jpg (18.27 KiB) Przejrzano 23394 razy
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: Visanne

Post autor: Ksenia »

Karolinko prosze napisz wszystkie wazne informacje - sklad leku, dawkowanie, kto moze stosowac, efekty uboczne - nie ma takich informacji na internecie nawet a szkoda.
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Visanne

Post autor: karolina794 »

Lek Visanne jest stosowany w leczeniu endometriozy(objawów bólowych wywołanych nieprawidłowo ulokowaną błoną śluzowoą macicy).
Zawiera hormon progestagen dienogest,każda tabletka zawiera 2mg dienogestu.Inne składniki leku to:laktoza jednowodna,skrobia ziemniaczana,celuloza mikrokrystaliczna,powidon K25,talk,krospowidon typ a,stearynian magnezu.
Nie zażywać Visanne jeśli:
-wyst.zakrzep krwi w żyłach
-występuje lub występowała ciężka choroba tętnic,atatk serca,udar inne choroby serca
-cukrzyca
-choroby wątroby
-łagodny lub złośliwy guz wątroby
-guz złośliwy zależny od hormonów płciowych np.rak piersi czy narządów rodnych
-krwawienie
-uczulenie na dienogest lub inny składnik leku.

U większości kobiet leczonych Visanne wystepują zmiany profilu krwawienia menstruacyjnego.Niekótre badania wskazują,że może wsytąpić nieznaczne,zwiekszone ryzyko zakrzepów krwi w nogach,powiązane ze stosowaniem preparatów z progestagenami,takich jak lek Visanne.

Leki stosowane w nast.chorobach mogące osłabiac działanie Visanne:
-padaczka
-gruźlica
-zakażenia HIV
-ziele dziurawca
-leki przeciwgrzybicze
-antybiotyki
-niektóre leki antydepresyjne zaw.nefazodon,fluwoksaminę,fluoksetynę
-leki zobojętniające kwas
-leki na ciśnienie krwi
-SOK GREJFRUTOWY


Zażywać jedna tabletkę dziennie,popjając mała ilością plynu,najlepiej o stałej porze.Po skonczeniu opakowania nalezy rozpocząć kolejne bez przerwy.Nalezy kontynuować zazywanie tabletek równiez w dniach krwawienia.


Możliwe działania niepożądane:

często u 1 do 10 na 100 pacjentek:
-wzrost masy ciał
-obnizony nastrój
-problemy ze snem
-nerwowość
-utrata zainteresowania seksem
-ból głowy lub migrena
-nudności,ból brzucha
-wzdęcia,wymioty
-trądzik lub wypadanie włosów
-bóle pleców
-dyskomfort piersi
-torbiel jajnika
-uderzenia gorąca
-krwawienie lub plamienie
-osłabienie
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Visanne

Post autor: domowniczka »

Dziekuje uprzejmie za ten opis :)
Troszke mnie kusi, zeby... sprobowac tego leku, a troszke... nie chce go, bo skutki uboczne, cena i w ogole...
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Visanne

Post autor: karolina794 »

Ja mogę powiedzieć,że dolegliwości bólowe ustapiły mi znacznie.Nie wiem czy to działanie leku,czy to że jestem na zwolnieniu i nie pracuje fizycznie tylko odpoczywam duzo.Za to jednak pobolewa mnie prawa łydka i głowa,zaczęły boleć piersi.Biore jednak lek dalej do kolejnej wizyty 1 grudnia.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Visanne

Post autor: domowniczka »

dzieki raz jeszcze, zapamietalam nazwe i pewnie kiedys z niego skorzystam, ale jeszcze nie teraz...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

karolina794 pisze:Za to jednak pobolewa mnie prawa łydka i głowa,zaczęły boleć piersi.Biore jednak lek dalej do kolejnej wizyty 1 grudnia.
Karolinko mam nadzieje ze nie sa to zbyt duze dolegliwosci - moze organizm stara sie w pewien sposob przystosowac do leku. Zycze aby i te bole ustapily jak najszybciej :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
basidrak20
Udzielający się
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 14 listopada 2010, 20:59

Re: Visanne

Post autor: basidrak20 »

Ja mam recepte na visanne na 3 miesiące tylko szukam apteki która to ma bo póki co nie mam wykupionego leku.
Lekarz powidział że lek jest na tylke skuteczny że objawy spowodowane endo miną że niby się nawet cofną(u mnie akurat najbardziej zat.Dauglasa i jama brzuszna). Nawet z operacji na rzecz tego leku zrezygnował.
Powiedział że jest jeszcze coś dopodhwowego 3razy dziennie moze danazol albo jakoś tak bo tego nie stosowałam ale visanne na dzień dzisiejszy stopuje endo :)
Mam nadzieje że bedzie dobrze :)
Będzie dobrze...
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Visanne

Post autor: domowniczka »

a czy sa apteki netowe? przeciez sa! niektorzy wyrabiaja okulary na recepte przez net, wiec czemu nie kupic tabletek? a Danazolu nie ma w czopkach, zapewne chodzilo o cos innego...
Awatar użytkownika
basidrak20
Udzielający się
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 14 listopada 2010, 20:59

Re: Visanne

Post autor: basidrak20 »

Możliwe jeśli chodzi o danazol bo lekarz strasznie dużo mówił...
próbowałam przez internet znaleść ale 234zł to masakra... jade dziś do locknitz zobaczyć czy jest i po ile :) jak tylko kupie to dam znać i le u sąsiadów kosztuje :) bo ponoc jest tańszy
Będzie dobrze...
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Visanne

Post autor: karolina794 »

Ja zjechałam wszystkie apteki w mieście i okolicach,przejrzałam masę internetowych i cena sie wacha o 2 zł.Pytałam nawet kolegę,który jest przedstawicielem farmaceutycznym,lek niestety nierefundowany i cena kosmiczna :(
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Visanne

Post autor: vwd »

jak cos znajdziecie taniej to dajcie znac dziewczyny, tez jestem tym zainteresowana :)
Awatar użytkownika
basidrak20
Udzielający się
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 14 listopada 2010, 20:59

Re: Visanne

Post autor: basidrak20 »

słyszałam że w Białymstoku po 160 zł można kupić... gdyby tylko wysyłali:)
Będzie dobrze...
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Visanne

Post autor: vwd »

popytam u mnie, mam znajoma apteke, moze wywalcze rabat ;)
musze pomyslec tez kogo znam w Bialymstoku?... hmm... bo kogos znam na pewno ;) szkoda, ze nie ma obowiazku mowienia moderatorce skad sie jest :D
cattipo
Udzielający się
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 22:59

Re: Visanne

Post autor: cattipo »

Witam, dostałam propozycje związana z tym lekiem i powiem szczerze, ze się napewno zdecyduję 230 zł to niedużo za zachamowanie rozwoju choroby. Narazie biore zastrzyki Decapeptyl depot mam jeszcze trzy dawki do zaaplikowania i zaczynam Visanne. Na chwilę obecną wszystkie leki które brałam i biorę to leki refundowane, ale jak Koleżanka jestem w stanie zapłacić każdą cenę, żeby być w dobrej formie fizycznej i psychicznej. Tak naprawde choroba spowodowała że jestem zdrowsza <parodia prawda>, bardziej dbam o siebie, zrzuciłam pare kilo co na tych lekach jest nielada wyczynem. Psychicznie tez jest ok, a przynajmniej tak sadzę :lol: Kobietki nia ma powodów do smutków, poprostu trzeba walczyć i niepoddawać się, wyznaczac małe cele realne do wykonania w najbliższych kilku dniach i dązyć co ich wykonania a jaka potem radocha i większa motywacja. Pozdrawiam i trzymam kciukole żeby u was było wszystko ok!
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Visanne

Post autor: domowniczka »

no, jesli wizyta 150 + USG 85 + platne bad. z krwi i to wszystko przynajmniej raz w miesiacu to faktycznie lepiej wydac tyle samo na leki i miec z glowy :)
Awatar użytkownika
basidrak20
Udzielający się
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 14 listopada 2010, 20:59

Re: Visanne

Post autor: basidrak20 »

numer miesiąca albo i roku... blisko mnie przy granicy nie ma visanne... ale udalo znalesc mi sie apteke ktora mi amowi niestety za 240 zł:( ale jak trza to trza...
ja cale szczescia za lekarza ani usg nie musze placic tylko za leki...
Będzie dobrze...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

ja bedac w Polsce ide tylko prywatnie do mojego lekarza do kliniki Lux-Med i placilam 150 zl za wizyte z badaniem i usg - jezeli zleca bad. krwi to tez sa platne ale z krwi czesciej robie w Anglii bezplatnie jako ze tu wiecej sie nabiegalam do laboratoriium niz w Polsce - czasem w Polsce ide sama porobic bad. krwi zeby zobaczyc jak wyglada to co mnie interesuje.
Teraz bede juz chodzi prywatnie do gabinetu mojego lekarza gdyz zalezy mi na czasie bo zazwyczaj jestem krotki okres w Polsce - od 1 tyg. do 2 tygodni - moge tylko powiedziec ze jak bylam przed wyjazdem po recepte na leki to nic nie musialam placic :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
basidrak20
Udzielający się
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 14 listopada 2010, 20:59

Re: Visanne

Post autor: basidrak20 »

a w Hamburgu 3x28tab po 161 euro sa wiec cena praktycznie ta sama... udusze lekarza co mi powiedzial ze taniej;)
Będzie dobrze...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

udus udus :) gdyz rzeczywiscie cena nie odbiega od normy czy apteki zamowia te leki czy sama bedziesz szukac ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”