STEDIRIL30

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

STEDIRIL30

Post autor: rivombroza »

mam teraz brac te tabletki 3 miechy bez przerwy na okres- czy któras z was dziewczyny go stosowała?czytałam że różnie działa na kobiety ale na endo raczej pomaga.prowadzi do zakrzepicy krwi przy dłuższym stosowaniu :!: :!: :!: to chyba działa ok na endokrew.
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: STEDIRIL30

Post autor: gosiak76 »

Nie stosowalam tego leku ale wiecej informacji na temat tego leku mozecie znalezc tutaj _www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2022
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: STEDIRIL30

Post autor: rivombroza »

czuję się okropnie senna po tym lekku, jak bym miała odleciec na tamten świat
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: STEDIRIL30

Post autor: domowniczka »

do zakrzepicy moga prowadzic rozne leki stosowane w leczeniu endo... zawsze jest taka info w ulotce! ale nie mozna sie bac na zapas :) Zycze, aby Ci ta kuracja pomogla!!!! i pisz jak sie czujesz! dalej senna ;) a co robilas w nocy? ;)
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: STEDIRIL30

Post autor: rivombroza »

śpię bardzo często i nie muszę się zmuszac do snu po prostu kładę się i spie.
lek w 2005 roku wycofano i znowu jest w obrocie.
jest tani za 3 opakowania dałam 8 zł.
czytałam gdzieś w internecie że jakaś dziewczyna nigdy sie nie obudziła po ty leku, byc może była na cos chora-ale który lekarz gin. się tym przejmuje!


Poinformuj lekarza:
O tym, że chorujesz na niewydolność krążenia. O tym, że masz chorą na wątrobę lub nerki albo oba narządy jednocześnie. O tym, że miewasz dolegliwości ze strony pęcherzyka żółciowego. O tym, że chorujesz na przewlekłe zapalenie jelita grubego. O tym, że stwierdzono u Ciebie zmiany guzowate w piersi. O tym, że chorujesz na cukrzycę. O tym, że masz nadciśnienie tętnicze znacznego stopnia. O tym, że przebyłaś zakrzepowe zapalenie żył oraz zaburzenia krzepnięcia krwi. O tym, że przebyłaś w czasie ciąży żółtaczkę lub zatrucie ciążowe. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie stosuj jednocześnie:
Alkoholu.
Niepożądane skutki:
Tkliwość i powiększenie piersi. Bóle głowy. Nudności i wzdęcia w okresie okołomiesiączkowym. Powyższe niepożądane działania ustępują zwykle po kilku stosowanych cyklach. Gdyby działania te utrzymywały się i stawały się dokuczliwe oraz w razie występowania krwawień międzymiesiączkowych, skontaktuj się z lekarzem. Bóle oczu przy używaniu szkieł kontaktowych.
Inne możliwe skutki uboczne:
Stany zwiększonej krzepliwości krwi. Może powodować uszkodzenie wątroby. Przyrost wagi ciała. Wyjątkowo rzadko: -- zwiększa występowanie nowotworów macicy i piersi, -- pląsawicę, objawy tocznia rumieniowatego rozsianego.
Postacie występowania leku:
drażetki
Nazwa międzynarodowa:
ETHINYLESTRADIOLUM + LEVONORGESTRELUM
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: STEDIRIL30

Post autor: rivombroza »

dla mnie ulotka to makabra i nie da sie jej skopiowac ponieważ jest za długa.ma prawie metr długości.
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: STEDIRIL30

Post autor: rivombroza »

ale nie boli mnie i to na razie jest najlepsze.
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: STEDIRIL30

Post autor: gosiak76 »

Najwazniejsze ze Cie nie boli i dobrze sie czujesz - mam nadzieje zeten lek nie przyniesie zadnych skutkow ubocznych i bedziesz mogla funkcjonowac bez bolu przez dlugi okres czasu.

A co do tej dziewczyny co sie nie wybudzila jak zasnela - czasem bywa tak ze nie wiemy nic o naszych chorobach a lek moze miec rozne skutki w takim momencie. Czasem osoby odkladaja wizyty lub nie chca wiedziec co im dolega idac do lekarza po jakies leki na cos innego nie wiedzac ze moze to niesc niebezpieczne konsekwencje dla zdrowia.
Czasem bywa tez ze lekarze nie pytaja o inne choroby jak wypisuja leki a rowniez powinni bo czesc lekow nie powinna byc stosowana z innymi przyjmowanymi lekami lub przy innych dolegliwosciach ale to my powinnismy sie wypytac i poinformowac lekarza jezeli nas nie informuje na ten temat.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: STEDIRIL30

Post autor: rivombroza »

gosiak76 pisze:Najwazniejsze ze Cie nie boli i dobrze sie czujesz
tak to jest teraz na 1 miejscu, nie mogę się obawiac leku który ma mi pomóc. :mrgreen: :mrgreen:
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: STEDIRIL30

Post autor: gosiak76 »

masz racje bo zdrowie i dobre samopoczucie jest na 1. miejscu zawsze ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: STEDIRIL30

Post autor: vwd »

leki, kt. stosujemy to przewaznie "metr" skutkow ubocznych ;)
rivombroza pisze:dla mnie ulotka to makabra
trzeba byc uwaznym, ale nie wolno bac sie, ze te najgorsze skutki uboczne wystapia akurat u nas...
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: STEDIRIL30

Post autor: rivombroza »

muszę przyznac że w końcu nie czuje tego czegoś tej endo, ostatnio przy badaniu palpacyjnym lekarz wyczuł na przedniej scianie pochwy i ujścia do szyjki macicy ogniska endo, tam przy stosunku mnie bolało, tezaz nie boli i brzuch nie ciązy -nie mam problemów z zasypianiem jest mi nawet lepiej teraz gdy nie mogę się dobudzic :lol: pewnie też dlatego ze zawsze miałam nizsze cisnienie niż powinnam..
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: STEDIRIL30

Post autor: domowniczka »

i jak po STEDIRILu 30?? rivombroza, nadal go bierzesz?
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: STEDIRIL30

Post autor: rivombroza »

dzisiaj mam 30 dzień brania tych tabletek, bólu nie odczuwam wcale :P :P cieszę się bardzo...zostały mi 33 tabletki i zabieram się do dzieła :D nie mam w ogóle plamień i czuje się naprawdę super, jestem nadal senna ale i mniej nerwowa-potrafię sobię dużo wytłumaczyc.mam obawy że moje zdrowie ucierpi na tym, że nie ma przerwy na okres...
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: STEDIRIL30

Post autor: gosiak76 »

rivombroza pisze:mam obawy że moje zdrowie ucierpi na tym, że nie ma przerwy na okres...
prosze nie zamartwiaj sie tym - musisz wierzyc ze wszystko powroci do normy po zaknczeniu stosowania tego leku - nie moze byc inaczej i tego sie trzymajmy.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: STEDIRIL30

Post autor: rivombroza »

wczoraj miałam takie skurcze macicy... że bez leków się nie obyło ,mam plamienia już 9 dzień, ale chyba tak już musi byc...zostało jeszcze 19 dni do końca kuracji.
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: STEDIRIL30

Post autor: gosiak76 »

Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze. Czy po kuracji jestes umowiona juz na bad. kontrolne ??? Mam nadzieje ze wszystko bedzie wygladac lepiej.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: STEDIRIL30

Post autor: rivombroza »

tak myślę że jesli te plamienia jeszcze potrwają tydzień to umówię się wcześniej, bo się troche boję.
miałam podobnie przy orgametrillu...w końcu zatrzymałam cały cykl miesiączkowy-ale sądziłam że będzie teraz lepiej.chyba najlepszy był ten danazol-przynajmniej nie plamiłam bez przerwy tyle czasu.
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: STEDIRIL30

Post autor: gosiak76 »

I slusznie bo lepiej to skonsultowac skoro takie objawy wystepuja.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: STEDIRIL30

Post autor: rivombroza »

w końcu nie byłam u lekarza...bo wszystko ustało zostało mi 7 tabletek :lol: i zabieram się do dzieła!! :lol:
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: STEDIRIL30

Post autor: gosiak76 »

Wiec kciuki za staranka po skonczonym leczeniu ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: STEDIRIL30

Post autor: rivombroza »

jeszcze 2 tabletki :lol: :lol:
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: STEDIRIL30

Post autor: gosiak76 »

To juz z gorki :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: STEDIRIL30

Post autor: rivombroza »

:lol: :lol: :lol: już koniec!!zakończyłam 3 paczki..czas mija szybciutko a z wami dziewczyny wszystko przetrwałam Bóg mi was zesłał :)
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: STEDIRIL30

Post autor: gosiak76 »

Po prostu odnalazlas nasze forum a my pooglysmy Ci przejsc przez ten trudny okres. Super ze zakonczylas leczenie - wiec teraz czekac bedziemy na wspaniale wiesci od Ciebie. :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: STEDIRIL30

Post autor: rivombroza »

o rany tak bardzo wierzę, że mi się w końcu uda :cry: :cry:
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: STEDIRIL30

Post autor: gosiak76 »

Madziu super ze jestes tak fantastycznie nastawiona - to podstawa zeby wszystko sie powiodlo :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: STEDIRIL30

Post autor: rivombroza »

22 czerwca wziełam ostatnią tabletkę a dziś...dostałam @ mam lekkie bóle ale obywa się bez tabletek przeciwbólowych!!!!!! :mrgreen: a plamienia są lekkie bez skrzepów!!!od dziś piję olej lniany ok 6 łyżek dziennie..przeczytajcie to dziewczyny koniecznie....
http://skarbnicawiedzy.blox.pl/2009/04/ ... WOSCI.html
któraś z dziewczyn zaszła w ciąże , okazało się przez dłuższy czas piła olej lniany!!!to mnie zainspirowało do tego żeby go kupic!kochane moje..czy wiecie,że ........
Poprzez zawartość wielonienasyconych kwasów omega-3 i omega-6 oraz fitoestrogenów (lignany) olej lniany może korzystnie wpływać na cykl miesiączkowy regulując proporcje hormonów w organizmie. Taka regulacja przyczynia się do złagodzenia wielu objawów związanych z miesiączkowaniem: przedmiesiączkowe bóle głowy, depresje, bóle podbrzusza, drażliwość i obrzęki. Łagodzi objawy menopauzy i wspomaga czynności macicy, przez co może być stosowany w leczeniu bezpłodności.Wspomaga równowagę hormonalną.Badania laboratoryjne wykazały także, że kwasy omega-3 mogą zahamować raka piersi, a także zapobiegać rozwojowi nowotworów w innych organach.
Umożliwia wytwarzanie w organizmie przeciwzapalnych prostaglandyn serii 1 i 3. Niski poziom tych związków jest jednym z głównych powodów występowania różnego rodzaju przewlekłych stanów zapalnych, w tym zapalenia stawów, zapalenia okrężnicy, jelita grubego itd.
Składniki oleju lnianego zmniejszają ryzyko raka prostaty. Badania przeprowadzone wśród pacjentów chorych na raka prostaty, którzy stosowali w diecie olej lniany przez około 5 tygodni wykazały spowolnione tempo podziałów komórek nowotworowych oraz wzrost szybkości ich obumierania.
Zawarte w oleju lignany wykazują silne działanie antyoksydacyjne.
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”