Tramal

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Tramal

Post autor: hercik17 »

Czy któraś z Was stosowała Tramal ? Jakie miałyście skutki uboczne? Ulotka jest tak bogata że szok!
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tramal

Post autor: gosiak76 »

Gosiu ja stosowalam Tramal i stosuje go w naglych wypadkach gdy inne leki juz nie skutkuja. U mnie efekty uboczne to zmeczenie i sennosc - zadnych innych wiecej nie mialam. Mam nadzieje ze nie bedzie tak zle u Ciebie i odradzam brac w pracy bo nie jest sie ta sama osoba nie bedac na lekach.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Tramal

Post autor: hercik17 »

Ja na razie Gosiu noszę go w razie czego.Jeszcze go nie brałam i oby aniołki czuwały nade mną żebym go nie musiała brać :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tramal

Post autor: gosiak76 »

To bardzo dobrze ze go jeszcze nie bralas i mam nadzieje ze nie bedziesz musiala - ale nos na wszelki wypadek ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tramal

Post autor: gosiak76 »

Gosiu czy wystapily u Ciebie jakies skutki uboczne po zazyciu Tramalu ??? Jak sie czulas ??
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Tramal

Post autor: rivombroza »

Miałam po nim silne zawroty głowy -musiałam leżec.
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Tramal

Post autor: hercik17 »

Czyli po nim nie bardzo można funkcjonować....i jak tu pracować :(
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tramal

Post autor: gosiak76 »

Lek spowalnia prawidlowe funkcjonowanie i wplywa na koordynacje ruchowa troszeczke.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Tramal

Post autor: rivombroza »

nie pamiętam za bardzo -ale ten lek zawiera sporo morfiny(czyli jest tak jakby narkotykiem)który nas odurza !
lekarz rodzinny mi go kiedyś przepisał :lol: :lol: powiedział że przy endometriozie- on bedzie najlepszy bo inne leki jak np ketonal czy ibum czy no-spa(która i tak nie pomaga)nasila krwawienie.wziełam tylko 2 tabletki więcej nie brałam...bo są dla mnie za silne te leki po prostu-miałam odloty :roll: .a ziemia kręciła się w okół mnie.paczka kosztowała wtedy 1gr. teraz wiem że kosztuje ok 20 zł.po laparoskopii-morfina była dla mnie cudownym lekiem ale w codziennej egzystencji-nie polecam.
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Tramal

Post autor: domowniczka »

ten Tramal wypisuje Wam na recepte gin?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tramal

Post autor: gosiak76 »

Tak domowniczko - ja dostalam Tramal na recepte od mojego gina.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Tramal

Post autor: hercik17 »

ostatnio w nocy brałam dwie tabletki tramalu.przespałam więc nie wiem czy jakieś objawy były.Obudziłam się trochę kołowata jak po dobrej imprezie :D ale w ciągu dnia pobolewało mnie chwilami serce.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Tramal

Post autor: ewooncia1 »

Ja tramal dostałam dożylnie po laparoskopii - zwróciłam drogą ustną :lol: Nie brałam w tabletkach, ale raczej nie będę próbować... Mi więc chyba nie służy, poza tym słyszałam o nim nie najlepsze opinie, m.in. że bardzo szkodzi na wątrobę, bardziej niż inne silne leki.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tramal

Post autor: gosiak76 »

Ja stosowalam tramal jako srodek ostateczny - wiem ze mozna sie uzaleznic od leku stosujac go codziennie gdyz tak jak Madzia napisala nalezy do grupy narkotykow i zawiera skladniki morfiny. Ja raz stosowalam go przed praca - wole brac go na noc jak bede naprawde potrzebowac. Przy stosowaniu tego leku nie mozna prowadzic pojazdow ani pracowac przy jakichkolwiek urzadzeniach mechanicznych.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tramal

Post autor: gosiak76 »

Z powodu silnych bolow z powrotem jestem na tramalu ale to juz nie z wyboru wlasnego tylko z powodu zbyt silnych bolow na ktory kodeina nie miala za bardzo wielkiego wplywu. Tramal powoduje ze jestem otumaniona i senna - bole tez wrcaja dosc wczesniej niz przed mozliwoscia zazycia kolejnej dawki leku. Zauwazylam ze potrafie czasem zasnac w ciagu dnia na kilkadziesiat minut.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”