diagnoza

Masz problem? Zapytaj - może ktoś zna odpowiedź!
KarolciaAA
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 2 lipca 2012, 21:39

diagnoza

Post autor: KarolciaAA »

Cześć!
miałam laparoskopię. diagnoza- endometrioza miednicy mniejszej, zespół bólowy miednicy mniejszej N80.9
wiecie może co to dokładnie znaczy? mam również tyłozgięcie macicy
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: diagnoza

Post autor: gosiak76 »

To oznacza ze endo umiejscowila sie w narzadach rodnych a to powoduje u Ciebie bole w tej okolicy.
Kiedy otrzymasz wyniki histopatologiczne ? Jakie jest dalsze postepowanie w Twoim przypadku ??
Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: diagnoza

Post autor: vwd »

Czesc! Jasne, ze wiemy co to jest ;) chetnie z Toba porozmawiamy i wyjasnimy wszelkie niejasnosci, ale opowiedz nam wszystko dokladnie i od poczatku, ok? Z pozdrowieniami - vwd
KarolciaAA
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 2 lipca 2012, 21:39

Re: diagnoza

Post autor: KarolciaAA »

Miałam/mam bardzo bolesne miesiączki. Wypisałam sobie wszystkie objawy na kartce i poszłam do ginekologa. Wcześniej miałam zapalenie wyrostka i konsultacja ginekologiczna, na której okazało się, że mam tyłozgięcie macicy. Wracając do wizyty u ginekologa.. Odrazu umówiliśmy się na laparoskopie. Po zabiegu przyszedł lekarz i powiedział dwa słowa- totalna endometrioza. Potem na wypisie przeczytałam właśnie- rozpoznanie: endometrioza miednicy mniejszej i zespól bólowy miednicy miejszej. I to oznaczenie N80.9. Nie wiem co dokładnie oznacza endometrioza miednicy mniejszej. Jakby co za tym idzie i jaką informację niesie dla mnie- laika.
Co dalej ze mną- za 10 dni idę na konsultacje i tam dowiem się co teraz. Pamiętam jak w szpitalu lekarz mówił, że dostane tabletki antykoncepcyjne, żeby przynjamniej troche zmniejszyć tą endometriozę. Na dzień dzisiejszy nie znam szczegółów.
KarolciaAA
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 2 lipca 2012, 21:39

Re: diagnoza

Post autor: KarolciaAA »

A wynik histopatologiczny za ok tydzień czasu będę miała.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: diagnoza

Post autor: agachod1 »

Witaj. To dobrze ci lekarz powiedzial. Tej choroby niestety nie mozna wyleczyc na zawsze, ale mozna ja zatrzymac, wyciszyc, a to wiaze sie z zatrzymaniem @. Zycze duzo zdrowka. Pozdrawiam. Agnieszka.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: diagnoza

Post autor: vwd »

Czesc Karolcia :) Poszukalas juz na forum odpowiedzi na Twoje watpliwosci? Jak sie dzis czujesz? Masz jakies nowe przemyslenia? B. serdecznie pozdrawiam :D Trzymaj sie! :) :)
KarolciaAA
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 2 lipca 2012, 21:39

Re: diagnoza

Post autor: KarolciaAA »

Cześć:)
Czuję się dobrze, dziękuję.
Wiem co to jest endometrioza. Nadal nie wiem co oznacza, że znajduje się w miednicy mniejszej.. (?)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: diagnoza

Post autor: gosiak76 »

Miednica mniejsza to obszar wystepowania narzadow rodnych.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: diagnoza

Post autor: domowniczka »

a co to za numer N80.9 ? Mnie nic nie numerowali ;) Zapytaj o to lekarza i daj znac, bo jestem tego ciekawa :)
A miednica mniejsza to tak jak Gosia opisala. Na forum juz kiedys to sobie gdzies tlumaczylysmy - to normalne, ze sie wszystkiego nie wie :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: diagnoza

Post autor: gosiak76 »

domowniczka pisze:a co to za numer N80.9 ? Mnie nic nie numerowali ;) Zapytaj o to lekarza i daj znac, bo jestem tego ciekawa :)
A ten numer to specjalistyczne oznaczenia diagnozy ktore stosowane sa przez lekarzy. U mnie np. napisano N94 co oznaczalo bol i inne stany zwiazane z zenskimi narzadami plciowymi i cyklem miesiaczkowym.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: diagnoza

Post autor: domowniczka »

tak sie troche domyslalm, ale dzieki Gosiu za informacje :)
Awatar użytkownika
kawa1981
Ekspert
Posty: 150
Rejestracja: czwartek, 7 czerwca 2012, 10:18

Re: diagnoza

Post autor: kawa1981 »

Witaj :)

Wiesz, ja też mam tyłozgięcie macicy, ale mój doktor powiedział, że to w niczym nie przeszkadza jeżeli np. chodzi o zajście w ciążę. Ja w ogóle nie odczuwam żadnych dolegliwości z tej strony. Tyłozgięcie ma też moja mama. A ma dwie dorodne córy :)
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: diagnoza

Post autor: rivombroza »

kawa1981 pisze:Wiesz, ja też mam tyłozgięcie macicy
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
KarolciaAA
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 2 lipca 2012, 21:39

Re: diagnoza

Post autor: KarolciaAA »

Witam. Mam kolejne pytanie.. Czy ktoś mi powie co oznacza to zdanie: Wydatna jama macicy i pasmowy obszar obniżonych sygnałów w sekwencji T2 zależnej i FAT SAT w tylnej ścianie macicy zmiany bliznowate? Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”