Laparoskopia a poziom AMH

Masz problem? Zapytaj - może ktoś zna odpowiedź!
marta90
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 6 lutego 2015, 12:48

Laparoskopia a poziom AMH

Post autor: marta90 »

Witam!
Moim problemem jest to że jak na swój wiek (23 lata) mam znacznie obniżone amh - 1.3. Właśnie kilka dni temu zdiagnozowano u mnie endometriozę IV stopnia poprzez laparoskopię. Jednak lekarz dający mi skierowanie kazał mi zastrzec przy zgodzie na zabieg żeby nie ingerować w jajniki. Jednak na wypisie mam adnotację że nacięto jajnik i usunięto zrosty jajnikowo-jajwodowe. I teraz pytanie....jeśli faktycznie zaingerowano w jajniki to o ile mógł spaść poziom AMH? Miała któraś wykonywane to badanie robione przed i po zabiegu?

Będę wdzięczna za odpowiedź. Od kąt dostałam wypis to cały czas ryczę przez to że mimo że zastrzegłam sobie nieingerować w jajniki to jednak to zrobili...

Czy AMH po laparoskopii drastycznie spada?
Anettee26
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 26 marca 2015, 11:13

Re: Laparoskopia a poziom AMH

Post autor: Anettee26 »

Jak dobrze zrozumiałam masz wynik 1,3 tak?
Nie wydaje mi się żeby to był jakiś tragiczny wynik.

Ja mam 27 lat - Amh - 0,75. To jest kiepski wynik. Endometrioza I stopnia + hashimoto. Ognisko - torbiel na lewym jajniku. Usunięte w całości z częscią jajnika.

Badanie robione przed laparo.
Teraz szukam miejsca gdzie na dniach zrobie drugi raz AMH. Dodam wynik.

Ty robiłaś 2 raz to badanie?
Endometrioza I stopień
Hashimoto
Trądzik różowaty.
anuska
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 18 lipca 2015, 13:07

Re: Laparoskopia a poziom AMH

Post autor: anuska »

Moje AMH jest niższe niż Twoje bo 0,97 też miałam kilka dni temu laparoskopie, ale jajników nie ruszali. Wg mojej ginekolog AMH może spaść o połowe więc szansy na bobasa bym nie miala. Pozdrawiam
Proponuje ponownie zbadać poziom AMH
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”