Zaleznosc miedzy tabletkami antykoncepcyjnymi a endometrioza

Masz problem? Zapytaj - może ktoś zna odpowiedź!
Madzia
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2012, 22:18

Re: Zaleznosc miedzy tabletkami antykoncepcyjnymi a endometr

Post autor: Madzia »

Dziękuję za pomoc... Dziś wezmę pierwszą tabletkę... A czy ktoś już brał może Jeanine czytałam że mają one dużą dawkę hormonów... Czy są po nich jakieś mocniejsze skutki uboczne niż po innych anty???
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Zaleznosc miedzy tabletkami antykoncepcyjnymi a endometr

Post autor: gosiak76 »

Co do informacji na temat Jeanine to odsylam Cie do watku w dziale leki - oto link http://forum.endoendo.pl/viewtopic.php? ... 01dbdbabce
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Zaleznosc miedzy tabletkami antykoncepcyjnymi a endometr

Post autor: agachod1 »

Ja nigdy nie przyjmowalam zadnej antykoncepcji i tez mam endo wiec mysle, ze nie ma tu reguly.
lauretta1979 pisze:Tabletki anty może i chronią przed endo,czy jej dalszym postępem ale jak bierze sie je CODZIENNIE,BEZ PRZERWY NA MIESIĄCZKĘ!
Zgadzam sie. Jezeli bierze sie anty bez przerw na okres endo nie ma szans sie rozwijac. Pozdrawiam.
Anettee26
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 26 marca 2015, 11:13

Re: Zaleznosc miedzy tabletkami antykoncepcyjnymi a endometr

Post autor: Anettee26 »

Nie wiem szczerze powiedziawszy.
Moja endometrioza zaczęła się wg mnie jak miałam naście lat ( 16?, 17?) nie brałam pigułek ani innych hormonów.
Jednak gdzieś w tym samym czasie zaczęło się hashi a ono wpływa na zaburzenia cyklu.
Jedną z teorii powstawania endometriozy są zaburzenia hormonalne ( głównie między stężeniem estrogenów a progesteronu)

Wyczytałam ostatnio że Trądzik ma ZAWSZE podłoże hormonalne: może być androgenny lub estrogenny. I jeśli bawimy się w podawanie hormonów to nieprawidłowe hormony nasilają trądzik np preparat diane 35 nie powinno stosować się w estrogennym. Na te podstawie można wysnuć tezę, że nieodpowiedni preparat hormonalny może stymulować rozwój endo. Niekoniecznie wywoływać...to już chyba zbyt śmiała teza.
Endometrioza I stopień
Hashimoto
Trądzik różowaty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”