Kolonoskopia

Masz problem? Zapytaj - może ktoś zna odpowiedź!
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Kolonoskopia

Post autor: magma »

agachod1 pisze: Kolonoskopia naprawde wiele wyjasnia i naprawde nie jest taka straszna. :D
taaaa...łatwo mówić... :lol: Jestem przerażona tymi plynami, ktore bedę musiała wypić...pół biedy gdyby dali mi to do domu a oni mnie przyjmują na oddział dobę przed badaniem w celu przygotowania do badania...koszmar...
Nic to, jeszcze jest czas zeby się wycofac :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Kolonoskopia

Post autor: gosiak76 »

Nigdzie sie nie wycofuj - wierze ze dasz rade przez to przejsc. Kazde badania wywoluje lek ale sa po to robione zeby lekarze wiedzieli gdzie jest problem i od czego zaczac dzialac aby nie bylo niespodzianek podczas ewentualnych zabiegow.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Kolonoskopia

Post autor: agachod1 »

Nawet nie mysl o wycofywaniu sie. Ja tez mialam takie mysli tym bardziej, ze bylam pewna, ze to bezcelowe, bo nic tam nie mam. Tylko ze to byly moje domysly, a wynik badania to juz zupelnie inna sprawa. Po prostu mam to czarno na bialym, ze nie ma ognisk endo, ani polipow w jelitach, a to juz nie jest przypuszczenie, tylko pewnosc. Nic nie boj. Pojdziesz na badanie i bedzie dobrze. A plynami tez sie martwilam. Niepotrzebnie.To idzie naprawde szybko. Nie trzeba myslec o smaku, tylko zeby wychylic kubek do dna i pocieszac sie patrzac na zmniejszajaca sie ilosc tego, co zostalo jeszcze w dzbanku. Bedzie dobrze. Zobaczysz. :D
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Kolonoskopia

Post autor: magma »

Dziekuje Dziewczyny...postaram się dzielnie stawić czoła...nie będzie łatwo, ale nie przez takie rzeczy przechodziłam, czyż nie? ;)
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Kolonoskopia

Post autor: agachod1 »

No pewnie, ze jestes dzielna. Wszystkie to wiemy. Powodzenia Madziu i pamietaj; czasem strach ma wielkie oczy. :D
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Kolonoskopia

Post autor: magma »

Dziewczyny, kazali mi byc przez tydzien przed kolonoskopią na diecie płynnej...czy to nie przesada?
tzn że mam miksowac sobie zupki?
ranyyyyy... :roll:

Jak to wygladało przed Waszymi kolonoskopiami???
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Kolonoskopia

Post autor: gosiak76 »

Ja mialam tylko 2 dni diety plynnej i najlepiej zeby to nie bylo nic czerwonego - a wiec kisielki, galaretki, zupki bez jedzenia warzyw, herbata, kawa ale bez mleka. Takze tak to wygladalo u mnie w Anglii ale nie mialam kolonoskopii robionej pod ogolna narkoza jak Ty bedziesz miec robiona.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Kolonoskopia

Post autor: agachod1 »

Ja trzy dni przed pierwsza kolonoskopia nie moglam jesc pomidorow, winogron, pieczywa z ziarnami. Dzien przed jadlam tylko sniadanie, a potem tylko plyny. Przy drugim czyszczeniu jadlam wszystko do konca tylko dzien przed moglam zjesc tylko sniadanie, a potem plyny. Drugi raz czyscilam jelita przed defakografia, badaniem przed operacja na odbyt.
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Kolonoskopia

Post autor: magma »

Mam już kolonoskopię za sobą i też już wiem, że nie ma się czego bać...
Badanie ginekologiczne bywa bardziej nieprzyjemne niż kolono...
Nie powiem, że wcale nie boli, troche boli, bywa nieprzyjemnie, ale nie ma tragedii, o której głoszą fora...
nie miałam żadnego znieczulenia, nie miałam żadnego "jasia" , przezyłam badanie "na żywca" i nie żałuję...mogę teraz z całą odpowiedzialnością powiedzieć wszystkim wystraszonym: nie macie się czego bać!!!

Najwazniejszy jest specjalista...jeśli on ma smykałkę i pojęcie tego co robi,jesli jest delikatny to 100% sukcesu...Nie zapisujmy się do byle jakiego specjalisty, marudźmy, wybierajmy, przebierajmy, szukajmy opinii...patałach może łatwo zrobić krzywdę...albo sprawić ból...

nie wyszłam z badania ani trochę obolała, możecie wierzyc lub nie, a trwało ono ponad 50 minut.
minęła doba i nadal nic nie boli więc pewnie już nie zacznie...

Pozdrawiam wszystkie po i przed kolonoskopią...dołączyłam do klubu kolonoskopowiczek...

(cieszę się, że nie miałam narkozy, dużo by mnie ominęło :lol: )
lara
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2013, 19:54

Re: Kolonoskopia

Post autor: lara »

HEJ :)

czy któras z Was moje drogie miały robioną kolonoskopie która nic nie wykazała? powiem tak..ja miałam kolonoskopie i lekarz nie znalazł nic w moim jelicie, a duze krwawienia tłumaczył tym, że cos mi tam moze pekło i tyle.. KOLONOSKOPIa straszne badanie jak dla mnie, bez zneiczulenia tylko z głupim jasiem-maskara miałam takie bóle ze masakra-najgorsze badanie jakie kiedykolwiek w zyciu miałam..
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Kolonoskopia

Post autor: gosiak76 »

Ja mialam kolonoskopie, ktora nic nie wykazala jak ogladalo sie jelito golym okiem przy uzyciu tylko rurki z kamerka, ale pobrano wycinki jelita do badania histopatologicznego i dopiero pod mikroskopem zauwazono zmiany wystepujace wewnatrz mojego jelita. Choroba, z ktora mnie zdiagnozowano dzieki pobraniu wycinkow do badania pod mikroskopem, to mikroskopowe zapalenie jelita.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”