Ciekawy artykuł o endometriozie

Informacje na temat endometriozy. Linki do artykułów, spotkań naukowych, badań.
pa2008
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 15 maja 2011, 16:07

Ciekawy artykuł o endometriozie

Post autor: pa2008 »

Przeczytacie tutaj http://endometriosis.org/myths.html m.in o tym, że:
-"nastolatki i młode kobiety po dwudziestce NIE są za młode by cierpieć na endometriozę"
- "Ponieważ operowano tylko kobiety w wieku od trzydziestu do czterdziestu-paru lat, chorobę odnajdywano tylko u kobiet właśnie w tym przedziale wiekowym"
- "leczenie hormonalne nie powinno być stosowane w celu zwiększenia szans kobiet na zajście w ciążę"
- "ostatnio staje się coraz bardziej oczywiste, że leczenie hormonalne nie przynosi długoterminowych skutków jeśli chodzi o stan samej choroby. One jedynie tłumią (wyciszają) objawy..."
- Ginekolodzy generalnie uważają, że 60-70% kobiet z endometriozą jest płodnych. Co więcej, twierdzą oni, że około połowy kobiet, które mają trudności z poczęciem zachodzi w końcu w ciążę z lub bez leczenia.
-Mechanizmy niepłodności związanej z endometriozą są nadal w dużej mierze nieznane, pomimo wielu lat badań.
Czekam na Wasze przemyślenia i uwgi.

http://inna strona endometriozy/news/1-l ... riozy.html
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Ciekawy artykuł o endometriozie

Post autor: ewooncia1 »

Naprawdę denerwujące jest, że wciąż tak mało wiadomo o tej chorobie :x I że akurat nam się ona przytrafiła... Co do płodności i bezpłodności to są w internecie tak różne dane, że można zwariować. I co do leczenia to ostatni lekarz z jakim miałam do czynienia, powiedział, że tego się nie leczy inaczej niż przez wycięcie ognisk... a lekarz uznany i z dużym doświadczeniem... hormony ja mam akurat w normie, ale wiem że wiele dziewczyn z endo ma z hormonami coś nie tak... i jak to próbować się leczyć skoro nie do końca wiadomo jak :roll:
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Ciekawy artykuł o endometriozie

Post autor: domowniczka »

jak to operowano tylko kobiety miedzy 30 a 40?
co do tej ciazy...
pa2008 pisze:połowy kobiet, które mają trudności z poczęciem zachodzi w końcu w ciążę z lub bez leczenia
miedzy wierszami czytam: wiec po co leczyc??? ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ciekawy artykuł o endometriozie

Post autor: gosiak76 »

bo polowa kobiet ma problemy z poczeciem :) - troche to zawile :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości dotyczące endometriozy!”