Ból podczas współżycia czy to endo??

Czy u wszystkich są one podobne? Czy istnieje jakiś jeden wspólny objaw? Jakie Ty masz objawy? Czy już jesteś zdiagnozowana?
Smutnaaa
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa, 20 czerwca 2012, 21:47

Ból podczas współżycia czy to endo??

Post autor: Smutnaaa »

Witajcie, jestem nowa na forum.
Odczuwam ogromny ból podczas stosunku, który uniemożliwia mi odbycie normalnego współżycia. To nie jest ból średni, który moge jeszcze jakoś wytrzymac, ale to jest tak duzy ból i dyskomfort że nawet nie moge się kochac. Juz samo włożenie członka do pochwy podowuje duzy ból i dyskomfort, nie mowiąc juz o możliwosci wykonania ruchów. Szukałam co może być tego przyczyną i prawdopodobne jest ze moge mieć endometrioze. Nie jest ona zdiagnozowana, wszystko przede mną.
Inne objawy: bardzo nieregularne miesiączki i bardzo duzy ból w trakcie miesiączki. Mam czeste powracające zapalenia pochwy kilka razy w miesiącu.
Zastanawia mnie tylko czy ten ból w trakcie współzycia jest związany z edno czy to coś innego...są tu dziewczyny które miały tak samo? Jeszcze nie udalo mi się odbyć stosunku od początku do końca bo zawsze kończy się przy pierwszym "włożeniu", bardzo mnie to martwi i wpływa na psychikę:(..
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Ból podczas współżycia czy to endo??

Post autor: rivombroza »

Smutna nie bądz smutna ...jesli to endometrioza to są sposoby o których pewnie już czytałaś...leki , pozycje,
ważna jest teraz dignoza,...bolesne miesiączki jeszcze nie oznaczają endometriozy...miałaś usg dopochwowe.??wiem bo przekonałam się na własnej skórze jaki to ból...dla Ciebie i partnera to również przykre chwile a powinny byc cudowne;) :D
Idz do lekarza(ginekologa oczywiście, powiedz mu wszystko)POzdrawiam!!!!!!!!!!
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ból podczas współżycia czy to endo??

Post autor: vwd »

Witaj na forum :) Absolutnie idz z tym problemem do ginekologa! pzdr.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ból podczas współżycia czy to endo??

Post autor: gosiak76 »

Witaj Smutna. Zapisz sobie swoje dolegliwosci i idz z tym do lekarza ginekologa zeby porobil badania aby wiedziec co sie dzieje. Nie zwlekaj z tym skoro to nie daje Ci spokoju i martwisz sie tym bardzo mocno. Pozdrawiam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
żabulka
Udzielający się
Posty: 29
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2012, 17:53

Re: Ból podczas współżycia czy to endo??

Post autor: żabulka »

cześć smutnaa - bądź wesoła :twisted:
ja też miałam bóle podczas stosunku ale takie znośne - a znośne bóle = zero przyjemności z seksu :(
posłuchaj rad doświadczonych ( nie mówię o sobie :)) i idź do ginekologa.
ja poszłam nie z powodu bólu a dowiedziałam sie że mam wielką cystę i to ona jest zapewne przyczyną bólu :)
mój lekarz powiedział że to cysta endometryczna ale dziewczyny mnie pocieszają że dopóki nie miałam laparoskopi i pobrania wycinka do badań to jeszcze niec pewnego - mam taką cicha nadzieję.
idź Smutnaa do lekarz i daj znać co ci powiedział na te twoje bóle
buźka
trzymaj sie ciepło :D
Smutnaaa
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa, 20 czerwca 2012, 21:47

Re: Ból podczas współżycia czy to endo??

Post autor: Smutnaaa »

Oczywiście wybiore się do lekarza bo nie daje mi to spokoju. Tylko szukam dobrego, który bedzie sie na tym znał, a nie pierwszego lepszego bo moim zdaniem znaleść dobrego ginekologa to trzeba się troche naszukać .
Boje sie tylko że te bóle nie będą dały się tak łatwo wyjaśnić, znaleść przyczyny tego. I tak mi już zostanie na zawsze :( . Byłam już u kilku ginekologów na badaniach kontrolnych, zaden nigdy nic nie zauważył dziwnego a trwa to już od kilku lat...właściwie do zawsze, odkąd próbowałam rozpocząć współżycie.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Ból podczas współżycia czy to endo??

Post autor: agachod1 »

Witaj na forum. Jest jedna osoba, ktora tu pisala o podobnym bolu jak twoj. U niej bylo podejrzenie zacisniecia miesni okolopochwowych. Moze to nie endo u ciebie, a cos innego. Dopoki nie pojdziesz z tym do lekarza, nie bedziesz wiedziec co tak naprwde ci dolega.
A na stany zapalne polecam Nystatyne. Zaden Clotrimazol, bo tym sie leczylam i mialam co wa mce powtorke z rozrywki. Tylko Nystatyna pomoze ci pozbyc sie dolegliwosci. Oczywiscie leczylas juz te stany czy tylko wiesz, ze je masz? Jezeli nie, jak najszybciej udaj sie do lekarza. Powinien cie wyslac na pobranie wymazu z pochwy zeby sprawdzic co to jest. Jezeli to grzyby, to tylko Nystatyna ci pomoze. Pozdrawiam. Agnieszka.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ból podczas współżycia czy to endo??

Post autor: vwd »

Hej smutna :) Co slychac u Ciebie? Napisalas tylko 2 posty, a liczymy na wiecej ;) Jak sie czujesz? Bylas u lekarza? Pzdr.! :)
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Ból podczas współżycia czy to endo??

Post autor: agachod1 »

Co u ciebie slychac? Tak raptem zamilklas. Napisz prosze czy bylas juz u lekarza, a jezeli tak, czego sie dowiedzialas? :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakie objawy mogą sugerować endometriozę?”