Czy te objawy mogę wskazywać na endometriozę?

Czy u wszystkich są one podobne? Czy istnieje jakiś jeden wspólny objaw? Jakie Ty masz objawy? Czy już jesteś zdiagnozowana?
Adorable
Udzielający się
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2013, 11:15

Re: Czy te objawy mogę wskazywać na endometriozę?

Post autor: Adorable »

Dziewczyny, mam pytanie odnośnie do stosowania dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych w endometriozie. Czy one zawsze pomagają na ból? Dzisiaj jest mój pierwszy dzień krwawienia z odstawienia Yasmin. Wcześniej przez 3 mies. brałam Yasminelle. Miesiączki były bardzo obfite i bolesne jak zawsze, dlatego zmieniono mi tabletki na Yasmin. Lek. powiedziała, że powinny pomóc zmniejszyć ból. Niestety ból jest niewiele mniejszy, znów biorę NLPZ. Boli mnie podbrzusze i brzuch... I chciałam zapytać, czy rzeczywiście może tak być, że anty. nie zadziałają na ból? Nie ukrywam, że jestem trochę rozczarowana, ale przywykłam już do tego, że muszę brać tabl. przeciwbólowe...
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czy te objawy mogę wskazywać na endometriozę?

Post autor: vwd »

Adorable, ciekawa jestem jak sama odpowiedzialas sobie na postawione wyzej pytanie :)
z bolem bywa b.roznie
moze sie np. okazac, ze podczas @ boli jelito grube, a wydaje sie, ze to boli jajnik
A jak teraz jest u Ciebie?
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Czy te objawy mogę wskazywać na endometriozę?

Post autor: alcia28 »

Adorable jeśli mogę to poleciłabym Ci na takie bóle efferalgan codeine.
Brałas kiedys? Rozmawiałam kiedyś z lekarzem na ten temat i sam mi polecił ten lek. Rozpuszczasz jedną tabl. w pół szklanki wody. Wystarczy wziąć "wypić" jedna na 2 dni. Wypróbowane i na mnie działa.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy te objawy mogę wskazywać na endometriozę?

Post autor: gosiak76 »

Dodatkowo efferalgan codeine nie ma zlego wplywu na zoladek i uklad pokarmowy w porownaniu z lekami polykanymi w tabletkach a wrecz przeciwnie bo jest lepiej tolerowany przez organizm.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakie objawy mogą sugerować endometriozę?”