Czy to endometrioza?

Czy u wszystkich są one podobne? Czy istnieje jakiś jeden wspólny objaw? Jakie Ty masz objawy? Czy już jesteś zdiagnozowana?
madzia607
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 20:13

Czy to endometrioza?

Post autor: madzia607 »

Cześć dziewczyny.
Prosiłabym o doradzanie czy to objawy endometriozy.
Mam 29 lat, pierwsza miesiączka w wieku 10 lat.
5 lat temu CC.
Cykle w miare regularne 25-28 dni.
Gdy siegam pamiecia kilka miesięcy po porodzie zaczęła sie moja "przygoda" z bolem. Około tydzień przed miesiaczka odczuwam dość silne bóle w podbrzuszu. W czasie miesiączki 2-3 pierwsze dni są nie do wytrzymania, krwawienie raczej w średnich ilościach, ale za to ból promieniuje do krzyża i na nogi. Krwawienie trwa ok 5-6 dni. W trakcie miesiączki i po niej nad rana od CC po lewej stronie przy każdym napięciu brzucha czy kichaniu odczuwam mocny piekący ból, trwający nawet tydzień po miesiaczce. Tak naprawdę reasumując, mam tylko kilka dni "spokoju".
Nie cały rok temu miałam wykonane usg jamy brzusznej i dopochwowe, ginekolog twierdzi ze wszystko w porządku,ze może to przez zrost. Przepisał leki antykoncepcyjne, po nich była ulga ale mi nie służyły i musiałam odstawić i wszystko wróciło do punktu wyjścia.
Co robić? Macie jakieś pomysły? Według mnie to nie jest normalne...Szukam pomocy. Magda☺
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czy to endometrioza?

Post autor: vwd »

Witaj na forum
skoro zmienilo sie po cc to ma to zapewne zwiazek
A guzek jakis wyczuwasz?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakie objawy mogą sugerować endometriozę?”