Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Czy u wszystkich są one podobne? Czy istnieje jakiś jeden wspólny objaw? Jakie Ty masz objawy? Czy już jesteś zdiagnozowana?
Marta
Udzielający się
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 30 maja 2009, 09:59

Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: Marta »

Zastanawiam się czy są jakieś wspólne objawy przy endometriozie ? Moje koleżanki pytają się skąd wiedziałam, że mam endometriozę ? Jak to u was wygląda. Mnie tylko bolał brzuch przy miesiączce i często czułam się słabo.
Marta
Awatar użytkownika
Priti
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 11 lipca 2009, 18:17

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: Priti »

Przy endo zawsze miałam plamienia przed i po miesiączce oraz bardzo obfite miesiączki ze skrzepami. Te plamienia są podobno charakterystyczne dla endo.
cattipo
Udzielający się
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 22:59

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: cattipo »

Witam, ja tez miałam i mam plamienia przed i po okresie, a do tego bóle w podbrzuszu. I takie tez objawy ma większość kobietek z edno, ale to nie jest regułą. Zdarzają sie przypadki kobiet ze mają plamienia i bóle, które nie są spowodowane endo. Pozdrawiam...
Iza
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 11 czerwca 2009, 08:28

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: Iza »

ja miałam podobnie, choć moja koleżanka z pracy która tez ma endo - nie miała właściwie żadnych konkretnych objawów. WSZYSTKO ZALEŻY GDZIE ENDO SIĘ OSADZI. Z drugiej strony mówiła że czasami miała bolesne miesiączki - no ale to nie jest chyba powód aby podejrzewać że ma się endo.

Wcześniej myślałem, że nikt nie ma endo poza mną - a tu coraz nowszych informacji się dowiaduje. I tak to...

Izka;)
margarettt
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 7 sierpnia 2009, 11:23

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: margarettt »

Witam

U mnie wszystko zaczęło się po cesarce, teraz 3 lata po mam 2 guzki które bolą i powiększają się nad blizną gdzie miałam cięcie.W czasie okresu maja po jakieś 2 cm wielkości są widoczne np jak jestem w bikini. Mój lekarz mówi że to endometrioza ale że nie ma zagrożenia bezpłodnością a ja sama nie wiem co o tym myśleć, trochę się martwię bo chce miec 2 dziecko.
agnieszka
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 23 sierpnia 2009, 23:30

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: agnieszka »

Cześć Dziewczyny,
u mnie lekarze podejrzewają endo, ale dużo wskazuje na to, że ja mam. Bóle brzucha - teraz już w sumie obojętnie w którym dniu cyklu, obojętnie od pory dnia i nocy (!!!). Bóle (kłujące) pojawiają się nieraz podczas stosunku a rozlewające się bóle brzucha, powiedziałabym, że porodowe, pojawiają się zawsze po stosunku i po toalecie... Ból brzucha promieniuje mi często do uda, opisałabym to jak ból żyły i UWAGA - przy ataku zawsze brzuch rośnie mi do rozmiarów 5 miesiąca ciąży. Mam wrażenie, że ten brzuch coś rozpycha od środka...:(( jestem załamana, bo żaden lekarz jeszcze nie był pewny swojej diagnozy, a codziennie przezywam ten koszmar...

agnieszka
Anuś
Udzielający się
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 13:58

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: Anuś »

Gdy wykryto u mnie 4 lata temu endo strasznie bolało mnie podbrzusze,ból promieniował do krzyża,ale jeszcze bardziej bolały mnie nogi! Taki rwący ból,czasami zastanawiałam się co boli mnie bardziej:brzuch,nogi czy plecy :o No i oczywiście plamienia-koszmar 365 dni w roku,ale przyczyną tego był również mięśniak.Po pierwszej operacji w Poznaniu nadal plamiłam ale już tylko 200 dni w roku :lol: bolało nadal nieziemsko.Po drugiej operacji w Poznaniu(lewy jajnik zrośnięty z jajowodem,jelitami,zmiany w pęcherzu-endometrioza) pozbyłam się lewego jajnika i jajowodu...i...miałam spokój przez całe 19miesięcy!Zero bólu,plamień,jakichkolwiek dolegliwości-poczułam że Żyje!!! I... tutaj wizyta kontrolna w Poznaniu 6.9.2009r-diagnoza: Endometrioza prawego jajnika...Niestety trzeciego już nie mam............
Anuś
Udzielający się
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 13:58

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: Anuś »

A teraz nie boli,dzięki Bogu!!! Ehhh jak sobie przypomne,zero normalnego funkcjonowania-to jest straszne,nie do opisania.Teraz czuje tylko ćmienie.Ćmi mnie prawy jajnij,lewa strona(bez jajnika) ,krzyż! i kolana,zawsze te kolane-dziwne :?
tyś
Udzielający się
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 21 sierpnia 2009, 00:10

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: tyś »

U mnie jak u wiekszosci z was bardzo silne bole przy okresie (zero normalnego funkcjonowania) czesto towarzyszyla tez biegunki i wymioty. W normalne dni jak leze na plecach wyprostowana i chce sie "wyciagnac" straszliwy bol prawego jajnika...
dewi
Ekspert
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2009, 12:24

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: dewi »

witam,ja w przeciwieństwie do wielu kobit nie miałam obfitych krwawień ani żadnych plamień pomiędzy. moje miesiączki były wręcz skąpe. ale za to ból przed i w trakcie miesiączki nie do zniesienia. miałam biegunkę która trwała całą miesiączkę. kręciło mi się w głowie, było niedobrze,słabo i wogóle strasznie dziwnie...
dzeneriw
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2009, 20:48

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: dzeneriw »

Ja mam bole porzed miesiaczka, w trakcie czesto robi sie slabo,obfite krwawienia,skrzepy.plamienia, brzuchxxl ,bol jajnikow no i plecy masakra nie wiem czy to ma zwiazek.Nie wspomne,ze spadek libido przypuszczam ,ze niebawem zostane wymienina na młodszy model.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: vwd »

dzeneriw pisze:Ja mam bole porzed miesiaczka, w trakcie czesto robi sie slabo,obfite krwawienia,skrzepy.plamienia, brzuchxxl ,bol jajnikow no i plecy masakra nie wiem czy to ma zwiazek.Nie wspomne,ze spadek libido przypuszczam ,ze niebawem zostane wymienina na młodszy model.
co ty mowisz?? jaki mlodszy model?? mysl pozytywnie!!!!!!!!!!!!!!!! choroba jak kazda......
amelia99
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2010, 20:36

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: amelia99 »

Ja mam bardzo obfite miesiączki, a w połowie miesiaca w 14 dniu cyklu plamienia z krwią i strasznie bola mmnie jajniki promieniujaco do nerek.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: vwd »

amelia 99, a ty masz zdiagnozowana endo? jakie bierzesz leki?

czasami endo nie daje konkretnych objawow, spotkalam takie osoby w szpitalu, kt. nie mialy obfitych miesiaczek, nie czuly bolu, a endo zostalo wykryte niejako przy okazji i okazalo sie, ze jest b.zaawansowane
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: vwd »

jestescie nerwowe? ;)ciekawi mnie czy jestescie b.energicznymi kobietami czy raczej flegmatycznymi? ;)i czy wpadacie czasem w histerie? :?
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: patrycja89 »

Ja jestem bardzo energiczną osobą, nie potrafię usiedzieć w jednym miejscu zbyt długo, wszędzie mnie słychać, wszędzie jestem obecna:P
No ale za tym idzie też moja nerwowość:P Czasami jak się wkurze to otwierać drzwi, bo jak nie to będzie tylko słychać jak się odbijają o ściane:PP:P no ale cóż. nie lubie jak mi się w "kasze" dmucha..:P

A ja mam inne pytanko.. czy od kiedy chorujecie, to wasi blizszi potrzebuja w stosunku do Was wiecej cierpliwosci? Stałyście sie marudne, potrzebujace wiecej uwagi? Nie wkurza was wiecej rzeczy niz wczesniej?
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: vwd »

Chyba mamy Pati podobne charakterki :lol: Mnie tez wszedzie pelno ;) Spiewam, tancze, imprezuje, robie dowcipy, zaklady, konkursy, organizuje wypady, chodze na koncerty (wczoraj Budka Suflera :P ) kabarety, mecze... i to zawsze w grupie znajomych i przyjaciol :)
...bywam impulsywna, zbyt nerwowa... a endo doluje mnie totalnie!!!!i wq...a, bo wycina mi tyle czasu i tyle energii... :(
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: vwd »

wracajac do tematu...
Jakie malyscie objawy przy endometriozie?
:arrow: brudzenia na 2 dni przed @
:arrow: bole przed, po i podczas @
:arrow: rozwolnienie na poczatku
:arrow: wymioty w 1-2 dniu
:arrow: obfite @, ze skrzepami
:arrow: oslabienie po
:arrow: nawracajaca anemia
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: gosiak76 »

:!: duzy brzuszek
:!: rozwolnienie lub zaparcia
:!: nudnosci badz wymioty
:!: bole krzyza, prawej strony gdzie jest jajnik i bole brzuszka
:!: plamienia przed i krwawienia dziwne - brazowa i czerwona krew
:!: krwawienie wewnetrzne
:!: oslabienie, ekstremalne zmeczenie
:!: @ obfite ze skrzepami
:!: bole glowy, zawroty glowy
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: patrycja89 »

Ja mam tak samo :(
z tym że dodałabym jeszcze nieregularne @. To też może być?
Zawsze cieszyłam się z tego, że dokładnie wiedziałam kiedy mam się spodziewać @ byłam na nia przygotowana, bez problemu mogłam robić sobie plany... Od kiedy walczę z endo @ występuja bardzo nieregularnie, więc czy mogę zwalić winę właśnie na endo?
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: gosiak76 »

Mysle ze tak - ja mialam nieregularne miesiaczki ktore trwaly przez dlzsze okresy czasu - pozniej lekarze przepisali mi tabletki antykoncepcyjne na wyregulowanie miesiaczek - biorac je zauwazylam ze na poczatku nie odpowiadaly mi gdyz nie zrobiono mi badan krwi zeby przepisac odpowiednie tabletki antykoncepcyjne az w koncu otrzymalam Dianette po wnikliwych badaniach hormonalnych i one wyregulowaly mi okres. Jednak teraz znow zaczynam zauwazac ze moje miesiaczki sa bolesne, trwajace dluzszy okres czasu oraz obfite niz byly podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych chociaz z drugiej strony odczuwalam jakby wewnetrzne krwawienia i krew nie wydostawala sie na zewnnatz organizmu - ten temat bede omawiala z moim ginekologiem w Polsce za 2 tygodnie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: vwd »

podnosze watek, gdyz zostal on laureatem (gratulacje dla zalozycielki) w mojej krotkiej statystyce tego forum ;)
moje pytania wciaz aktualne:
vwd pisze:jestescie nerwowe? ciekawi mnie czy jestescie b.energicznymi kobietami czy raczej flegmatycznymi? i czy wpadacie czasem w histerie?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: gosiak76 »

nie jestem osoba flegmatyczna - mysle ze jest cos posrodku miedzy tymi dwoma cechami u mnie - lubie gdy sie cos dzieje wokol mnie ale mam czasem dni ze nikt i nic nie jest w stanie wyrwac mnie z domu za bardzo gdy nadchodza te nieszczesne dni u mnie. nie zauwazylam zebym wpadala w histerie ale czesto sie denerwuje albo stresuje - jezeli jednak cos jest nie tak to staram sie to zalatwic zeby wiedziec na czym stoje - tak jak z angielskim zwolnieniem lekarskim po operacji przeprowadzonej w Polsce. :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: vwd »

ja niestety jestem b.nerwowa :( krzycze nawet w kinie :lol: wyzywam, kloce sie, a po 5 min. przepraszam ;) a jak sie zle czuje to robie sie placzliwa :? ale jak sie poczuje lepiej to nadganiam stracony czas i umawiam sie ze wszystkimi wszedzie :D
vwd pisze:podnosze watek, gdyz zostal on laureatem
-ma blisko 1600 odslon, w tej chwili jest to rekord na tym forum :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: gosiak76 »

moge tylko dodac ze jak mam silne bole i nie ma nikogo w poblizu to staje sie placzliwa - bole powoduja ze jestem bezsilna i chcialabym wtedy krzyczec ale nie krzycze jednak tylko staram sie zapobiec bolowi jakos i najlepiej jak to cos bedzie dzialac na ten bol - na szczescie mam czopki ktore mi naprawde pomagaja w walce z bolem
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
n83
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2010, 18:57

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: n83 »

Objawy mogące sugerować endo, które dotyczyły mnie:
:arrow: -torbiele czekoladowe (które teraz na usg nie były już widoczne)
:arrow: -IBS (jelito drażliwe)
:arrow: -zespół chronicznego zmęczenia silnego osłabienie organizmu co powodowało częste infekcje
:arrow: -zespół napięcia przedmiesiączkowego, stany depresyjne, płaczliwość
:arrow: -bóle głowy
:arrow: -nieustanne zmęczenie
:arrow: -nadpotliwość
:arrow: -obfite miesiączki. często ze skrzepami
:arrow: -ból przy wypróżnianiu szczególnie w czasie @
:arrow: -ból w okolicy krzyżowej promieniujący do nóg
:arrow: -uogólnione bóle kości występujące przed @ i utrzymujące się jeszcze przez pierwszy dzień @.
:arrow: -bardzo silne bóle w miednicy które zmuszały mnie do brania tabletki przeciwbólowej i najlepiej położenia się do łóżka....nie występowały tylko przy @ i przed @
:arrow: -bóle stawów i kręgosłupa na które dostawałam NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne) które kiedyś zdarzały się dość często
:arrow: -miałam niski poziom cukru
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: domowniczka »

n83 pisze:-nieustanne zmęczenie
!!! Czy jest osoba, kt. przy endo nie narzeka na zmeczenie? ja narzekam podwojnie!!!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: gosiak76 »

nigdy wczesniej nie czulam sie tak ekstremalnie zmeczona - od roku czesto daje mi sie we znaki silne zmeczenie i jestem do tego oslabiona.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
n83
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2010, 18:57

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: n83 »

Tak, ogromne osłabienie i zmęczenie jest objawem towarzyszącym cały czas.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Post autor: vwd »

to zaczyna nam sie klarowac lista wspolnych cech :)
Wpisuje: 1. zmeczenie
Bede dodawac nastepne, gdy powtorza sie w kilku wypowiedziach ;) Co proponujecie na drugim miejscu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakie objawy mogą sugerować endometriozę?”