Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Czy u wszystkich są one podobne? Czy istnieje jakiś jeden wspólny objaw? Jakie Ty masz objawy? Czy już jesteś zdiagnozowana?
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert

Re: Jakie macie objawy przy endometriozie ?

Postautor: hercik17 » wtorek, 21 czerwca 2011, 12:37

Upiekę pyszne ciasto na ta okazję,zrobię dobrą kawę,jeśli to będzie lato to będzie kawa mrożona :D czy coś jeszcze sobie życzysz???? ktoś chce się dołączyć do naszego spotkania????? zapraszam :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."

Awatar użytkownika
gosiak76
Moderator
Moderator

Postautor: gosiak76 » wtorek, 21 czerwca 2011, 13:10

Apetycznie :) tylko teraz pomyslec o terminie spotkania :) kawa mrozona i ciasto - pychotka :) Zycze aby nasze spotkanie odbylo sie w jak najblizszym czasie :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz

Moś
Udzielający się

Postautor: Moś » środa, 22 czerwca 2011, 01:01

ja się też mogę dołączyć, odległość nie ma znaczenia niemalże :D

ale odpowiem w tym temacie, bo intryguje mnie kilka rzeczy...
jakoś tak głupio opowiadać o miesiączce nawet koleżankom, choć też to przechodzą. zanim jednak zacznę, to zastanawia mnie jedna rzecz, jesli chodzi o dolegliwości i objawy - od kilku lat - nie pamiętam od ilu, może nawet od zawsze - mam problem z jelitami. nie mam niczego stwierdzonego, ale wc odwiedza w konkretnej sprawie raz w tygodniu. jestem ciekawa, czy może mieć to związek z endo, z tymże takie problemy miałam co najmniej od 2005 roku, a endo - 0d 2008. w związku z tym zdarza mi się, ze mam wzdęcia i aż mi czasem głupio (na szczęście mam sama pokój, ale to się wkrótce zmieni). jeśli chodzi o miesiączki: 6 dni, bolesne jak nie wiem co (teraz mniej, ale kiedyś... ho ho...), opuchnięte kostki i nadgarstki (jakby brak czucia), kiedyś: masa skrzepów, obfite bardziej niż teraz, skurcze w środku *chyba macicy...), ale właśnie jak miałam to wszystko, nikt nie stwierdził endo... U ginekologa bywałam raz po raz, nie za często i nieregularnie, ale bywałam.
Przed okresem - jestem chodząca, wstrętną i czepiająca się baba, albo siedzę i płaczę o byle co, albo zaraz jestem wesoła.
A jak wygląda kwestia psychiki? Mi się usunięcie jajnika nałożyło z rozstaniem z chłopakiem (bardzo ciężko było, zachował się katastrofalnie), a kolejne 2 lata... rok z tych dwóch lat to wieczny smutek, wewnętrzne przygnębienie i apatia, czasem nie widziałam sensu, by wstać z łóżka. teraz też czasem łapie mnie taki wewnętrzny smutek, chociaż nie jestem sama, bo mam mojego P. i jestem bardzo szczęśliwa z nim. Jestem ciekawa, czy to może mieć związek z endo.

Awatar użytkownika
gosiak76
Moderator
Moderator

Postautor: gosiak76 » środa, 22 czerwca 2011, 01:34

Moniko wydaje mi sie ze Twoje dolegliwosci i zachowania moga miec zwiazek z endo. Dziewczyny rowniez narzekaja na to ze w trakcie @ sa okropne - wiele dziewczyn ma tez problemy z jelitem w czasie @.

Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert

Postautor: rivombroza » środa, 22 czerwca 2011, 08:37

u mnie skrzepy i skurcze macicy to podstawa, jakie leki przyjmujesz?
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.

Moś
Udzielający się

Postautor: Moś » środa, 22 czerwca 2011, 18:17

nie mam żądnych leków, teraz chwilowo diclofenac.
a problemy z jelitami mam nie tylko w trakcie okresu, ale i w pozostale dni, zdarzaja sie od czasu do czasu.
moja mama tez miala bolesne okresy, skurcze i skrzepy, a nie ma endo, wiec moze w moim przypadku genetyka tez ma jakies znaczenie.

Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert

Postautor: rivombroza » środa, 22 czerwca 2011, 20:57

moja koleżanka również zawsze miała bolesne i obfite miesiączki, nigdy nie załowała sobie używek i tłuszczu ,a nie miała problemów z zajściem w ciąże, tylko z tą różnicą że ona 2 lata brała pigułki antykoncepcyjne ponieważ współżyła, a po ich odstawieniu odrazu zdecydowała się na dziecko i urodziła zdrową córeczkę, do tego w całą ciąże paliła i piła czerwone wino, ale to jej wybór był, ja bym się na
Moś pisze:teraz też czasem łapie mnie taki wewnętrzny smutek,
pewno nie odważyła. kochana ja również podobnie jak ty nie wstawałam z łóżka nie chciało mi się nawet kąpac i myc zębów :roll: i jak mam takiego przejściowego doła to po prostu sobie płaczę sama tak.potem próbuję zrobic coś przyjemnego tylko dla siebie np.robię sobię coś pysznego, lub zaglądam do szafy i postanawiam że czas zacząc uzupełniac garderobę-bo oczywiście znowu przytyłam :lol: musisz tego spróbowac :) Ile czasu chodziłaś ze swoim tym gburem co się z nim rozstałaś(życzę mu żeby mu kuśka odpadła :lol: )a najbardziej lubię siedziec na tym forum i odpowiadac na wasze opowieści, wszystkie kobiety tu są naprawde wyjątkowe.całusy.

Moś
Udzielający się

Postautor: Moś » środa, 22 czerwca 2011, 22:59

ile z nim chodziłam? 9 miesięcy, przerwa pół roku, potem 1,5 miesiąca, ale pojechał do wymianę na tydzień, wyrwał sobie pannę i teraz ma 1,5 roczne dziecko z nią (ma 21 lat he he). A ja mam mojego Piotrusia od pół roku i baaaaaardzo jestem szczęśliwa:)
hm, niestety nie potrafię gotowac, ale planuję poduczyć się w wakacje, bo w październiku migruję na studia do Wrocławia :)
Podoba mi się na tym forum, można tak sobie poczytac, popisać i jakos tak lepiej. Zresztą ja bardzo lubię udzielać się na forach :)

Awatar użytkownika
interadmin
Moderator
Moderator

Postautor: interadmin » środa, 22 czerwca 2011, 23:39

To życzę powodzenia we Wrocławiu. I myślę, że z tymi sprawami z gotowaniem to się poduczysz. Trzymam kciuki.

Paweł
Wzajemnie Sobie Pomagając
Pomagamy Sobie Samym
www.endometrioza.org

Awatar użytkownika
gosiak76
Moderator
Moderator

Postautor: gosiak76 » czwartek, 23 czerwca 2011, 00:07

Moś pisze:Podoba mi się na tym forum, można tak sobie poczytac, popisać i jakos tak lepiej. Zresztą ja bardzo lubię udzielać się na forach :)
No to wspaniale - mam nadzieje ze dzieki naszemu forum bedziesz mogla uzyskac sporo informacji a takze podzielic sie swoim doswiadczeniem z innymi osobami :) Mam nadzieje ze sie wszystko pouklada u Ciebie czego mocno zycze ;)

domowniczka
Ekspert

Postautor: domowniczka » wtorek, 5 lipca 2011, 11:47

Moś pisze:na studia do Wrocławia
Wroclaw wszystkich wita radosnie :) wiec i Ciebie przywita, a jak juz tu zamieszkasz to zakochasz sie w tym miescie :D a jak planujesz wakacje? i jak sie teraz czujesz?

Awatar użytkownika
gosiak76
Moderator
Moderator

Postautor: gosiak76 » wtorek, 5 lipca 2011, 11:52

Wroclaw jest bardzo piekny - mialam okazje tam byc 2 razy :) Mam nadzieje ze spodoba Ci sie tam :)

Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert

Postautor: rivombroza » wtorek, 5 lipca 2011, 13:30

przejezdzałam przez Wrocław w tym roku - wjechał by w nas autobus bo- pędził na czerwonym świetle :shock: w ostatniej chwili umkneliśmy śmierci.

Awatar użytkownika
gosiak76
Moderator
Moderator

Postautor: gosiak76 » wtorek, 5 lipca 2011, 13:54

Madziu przykro mi ze taka przygoda Cie tam spotkala - na szczescie unikneliscie smierci chociaz wiem ze psychika zawsze na tym ucierpi. Tule cieplutko :***

Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert

Postautor: rivombroza » wtorek, 5 lipca 2011, 21:14

na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie.

Co do bólu to mnie endo atakuje brzuszek-czyli pobolewa....w czasie miesiączki to jest obłęd :shock: ale boli mnie też po okresie nawet tydzień dwa, rzadko boli mnie przed(co jest częste u kobiet)do tego biegunka, wzdęcia...

Wróć do „Jakie objawy mogą sugerować endometriozę?”