Czy to endometrioza?

Czy u wszystkich są one podobne? Czy istnieje jakiś jeden wspólny objaw? Jakie Ty masz objawy? Czy już jesteś zdiagnozowana?
winaticy
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa, 2 września 2009, 21:48

Czy to endometrioza?

Post autor: winaticy »

Witam serdecznie,

mam problem, a mianowicie: podczas okresu i bezpośrednio przed nim odczuwam bardzo silne bóle w okolicach odbytu. Pojawiają się one głównie podczas siedzenia, są gwałtowne, nasilające się, coś podobnego do tępego skurczu. Bóle pojawiają się u mnie dość często, bardzo utrudniają mi życie i uniemożliwiają siedzenie w szkole czy załatwianie się... Jest mi bardzo ciężko, ponieważ ból jest niewyobrażalnie silny, napadowy i promieniujący w stronę pleców.

Czytałam na innym forum, że może być to objawem właśnie endometriozy. Szczerze mówiąc, ból nasila się z miesiąca na miesiąc. Boję się, że jeśli to zaniedbam, to w przyszłości będę bezpłodna, albo jeszcze coś gorszego :(:(:(:( Nie wiem za bardzo co mam robić, jak porozmawiać z mamą, czy z kimkolwiek... Bardzo proszę, powiedzcie mi, czy któraś z Was miała kiedyś podobne objawy? Bóle podbrzusza w czasie okresu mam całkiem normalne, czasami boli mnie również kręgosłup, ale zwykle jedna tabletka Ibuprofenu w zupełności mi pomaga. Pierwsze dni okresu zwykle mam dość obfite, ale nie pojawiają się żadne skrzepy. Proszę o poradę, czy to może być endometrioza?

Dlatego właśnie znalazłam to forum, mam nadzieję, że ktoś mi pomoże, doradzi, gdzie mam się zgłosić, jak to zdiagnozować i, co najważniejsze, wyleczyć...

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Marta
dzeneriw
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2009, 20:48

Re: Czy to endometrioza?

Post autor: dzeneriw »

MYSLE,ZE TO NIE ENDO.PRAWDOPDOBNIE MASZ PROBLEM Z ZYLAKAMI ODBYTU.PRZYPADLOSC PO PORODZIE,PRZEZIEBIENIU.ZAPARCIACH.MOJA SIOSTRA NA NIE CIERPI I PODOBNE MA OBJAWY,BARDZO BOLESNE I NIE OBEJDZE SIE BEZ LEKARZA.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Czy to endometrioza?

Post autor: domowniczka »

Mój znajomy miał podobnie - miał hemoroidy, w końcu usunięte operacyjnie.
Robił kolanoskopię - wynik na szczęście dobry.
Pamiętam, że narzekał też na gazy i burczenie w brzuchu.
Nie umiał wysiedzieć dłużej ani w szkole, ani w kinie.
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Czy to endometrioza?

Post autor: patrycja89 »

Ale z Twoim znajomym jest juz wszystko ok?
Czy ktos powiedział mu skad taki stan zdrowia?
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czy to endometrioza?

Post autor: vwd »

mysle, ze faktycznie nie wszystko zle to endo, jest jeszcze kilka innych chorob...
Dwa dni temu spotkalam sie z takimi slowami: ciesz sie, ze to tylko endo, a gdyby to bylo cos gorszego... a gdybys dowiedziala sie, ze zostalo Ci pol roku zycia?... Prawde mowiac, nie patrzylam na to nigdy z tej strony...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza?

Post autor: gosiak76 »

nasze cierpienia z powodu bolu sa jak cierpienie osob z powodu raka - strach, obawa, zle samopoczucie - tylko sadze ze to drugie robi gorsze spustoszenie organizmu. Trudno jednak pogodzic sie z tymi dwoma chorobami - czesto zadajemy sobie pytania dlaczego ja, czesto czujemy ze osoby bliskie nam w przeszlosci wiedzac z czym walczymy oddalaja sie od nas a poznajemy nowe osoby ktore staja sie nam bardzo bliskie - moja ukochana przyjaciolka ktora jest dla mnie jak siostra otrzymala informacje ze nie ma juz raka w organizmie - teraz mam nadzieje tylko ze wkrotce bedzie sie czula lepiej - jest dla mnie jak siostra - stala sie bardzo wazna a poznalysmy sie tez dzieki forum ale posiwconemu walce przeciwko rakowi szyjki macicy :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czy to endometrioza?

Post autor: vwd »

gosiak76 pisze:moja ukochana przyjaciolka ktora jest dla mnie jak siostra otrzymala informacje ze nie ma juz raka w organizmie - teraz mam nadzieje tylko ze wkrotce bedzie sie czula lepiej - jest dla mnie jak siostra - stala sie bardzo wazna a poznalysmy sie tez dzieki forum ale posiwconemu walce przeciwko rakowi szyjki macicy :*
Gosiu, musze jeszcze raz Ci powiedziec jak b. mi przykro :(
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza?

Post autor: gosiak76 »

mi tez jest bardzo przykro ze niestety przegrala walke z rakiem - nie tak to mialo byc i ciezko mi jest sie z tym pogodzic ze jej juz nie ma - bardzo za nie tesknie i brakuje mi naszych wspolnych rozmow kiedy moglysmy sie posmiac i podzielic swoimi uwagami oraz wzajemnie wspierac - wiem ze chce abym byla nadal silna i sie nie poddawala co robie dla niej i chce zeby byla ze mnie dumna jak byla wczesniej.
Charlie - miss you so much and love you lots Sis xxxxxxxx
Ostatnio zmieniony środa, 15 września 2010, 10:01 przez gosiak76, łącznie zmieniany 1 raz.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czy to endometrioza?

Post autor: vwd »

lza sie w oku kreci...
-----------------------------
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakie objawy mogą sugerować endometriozę?”