podwyzszony poziom prolaktyny

Czy u wszystkich są one podobne? Czy istnieje jakiś jeden wspólny objaw? Jakie Ty masz objawy? Czy już jesteś zdiagnozowana?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: podwyzszony poziom prolaktyny

Post autor: gosiak76 »

staram sie jak moge i obiecuje ze bede nadal pracowala nad tym aby byly tu naprawde ciekawet tematy ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: podwyzszony poziom prolaktyny

Post autor: gosiak76 »

gosiak76 pisze:Tlumaczenie postu angielskiego specjalnie dla Was :)

Prolaktyna a endometrioza

Okreslili poziomy prolaktyny i kortyzolu we krwi , otrzewnej i jajeczkach u kobiet bezplodnych z endometrioza oraz kobiet plodnych nie chorujacych na endometrioze.
Poziom prolaktyny byl znaczaco wyzszy u bezplodnych kobiet z endometrioza w stopniu III – IV (28.9 +/- 2.1 ng/mL) niz u zdrowych (13.2 +/- 2.1 ng/mL). Poziom kortyzolu byl znaczaco wyzszy u bezplodnych kobiet z endometrioza III – IV stopnia (20.1 +/- 1.3 ng/mL) niz u zdrowych (10.5 +/- 1.4 ng/mL). Poziomy kortyzolu i prolaktyny w plynie otrzewnej i plynie pecherzykowym nie roznily sie znaczaco miedzy grupami. Wysokie poziomy kortyzolu i prolaktyny we krwi u kobiet z endometrioza mogly miec wplyw na zaburzenie plodnosci zwiazane z choroba. Odkad wysokie poziomy kortyzolu i prolaktyny czesto sa powiazane ze stresem to prawdopodobnie ten stres mogl przyczynic sie do powstania endometriozy i jej szybkiego wzrostu do zaawansowanych stopni choroby.

Zrodlo:
Braz J Med Biol Res. 2006 Aug;39(8):1121-7.Prolactin and cortisol levels in women with endometriosis. Lima AP, Moura MD, Rosa e Silva AA.
No i wlasnie u mnie zauwazono podwyzszone poziomy prolaktyny i kortyzolu we krwi a takze podczas laparoskopii wycieto mase zrostow, guza z jajnika prawego i pobrano wycinki z zatoki Douglasa.
Czy ktoras z Was majac endo miala robione badanie poziomu prolaktyny i kortyzolu we krwi ???
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: podwyzszony poziom prolaktyny

Post autor: hercik17 »

Ja również miałam podwyższoną prolaktynę.Brałam Dostinex.A potem rzuciłam leki...i przeszłam na zioła ojca Sroki,który polecił mi mój ginekolog.Regulują hormony,pomagają zajść w ciążę.Jak je piłam prolaktyna była ok.więc polecam.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: podwyzszony poziom prolaktyny

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje - mysle ze u mnie problem jest bardziej skomplikowany niz myslalam - no nic zobaczymy jak bedzie podczas kontroli za 3 miesiace.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakie objawy mogą sugerować endometriozę?”