Nie wiem co robić. Pomocy !!

Czy u wszystkich są one podobne? Czy istnieje jakiś jeden wspólny objaw? Jakie Ty masz objawy? Czy już jesteś zdiagnozowana?
magda09
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2010, 13:40

Nie wiem co robić. Pomocy !!

Post autor: magda09 »

Witam. Jestem tu po raz pierwszy. Szukam pomocy i mam kilka pytań.
Zaczełam miesiączkować w wieku 11 lat. Od zawsze moje miesiączki były bardzo bolesne. Od 13 roku życia moje pierwsze dni okresu są nie do zniesienia. Teraz mam 19 lat. Wiele razy przechodziłam zapalenia jajników. Powtarzały się co rok, potem co pół roku a teraz co 2, 3 miesiące. Do tego częste infekcje zapalne, grzybice itd. Za każdym razem dostaję antybiotyki i tyle. Nie zażywam antykoncepcji, gdyż mój organizm źle znosi takie leki. Mój okres jest w miarę regularny jednak zawsze bardzo obfity. Przez ostatni rok jest niesamowicie obfity, bolesny. Odczuwam wtedy też częste bóle głowy, zaparcia, wzdęcia które często występują przez cały cykl. Miewam plamienia różnego koloru, przed samym okresem niesamowite zmiany nastroju. Od zawsze odczuwam ból podczas stosunku. Cytologia wyszła dobrze, jednak lekarz nie wytłumaczył mi zbyt wiele. U różnych ginekologów byłam, żaden nie powiedział mi nic, każdy przepisuje za każdym razem antybiotyki na zapalenie przydatków. Zaczęłam się teraz zastanawiać co jest powodem moich bólów. Lekarze rozkładają ręce mówiąc, że nic nie da się zrobić. Przy tym nikt mnie jeszcze nie skierował na żadne badania. Chciałam dowiedzieć się czy jest prawdopodobieństwo, że te objawy świadczą o endometriozie ? Mam zamiar iść w Nowym Roku do lekarza, ale boję się. Czy powinnam poinformować lekarza, że podejrzewam tą chorobę ? Czy skoro sami nic nie mówią, oznacza że wszystko jest dobrze ?

Pilnie Proszę o radę.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Nie wiem co robić. Pomocy !!

Post autor: gosiak76 »

Witaj Madziu,

mysle ze powinnas znalezc dobrego specjaliste i zaczac z nim rozmawiac na temat Twoich obaw. Antybiotyki nie wycisza tego co sie z Toba obecnie dzieje - zredukuja tylko dolegliwosci obecne a nie jest powiedziane ze to nie wroci i jak sama zauwazylas masz coraz czesciej roznego rodzaju infekcje. Nie jestem w stanie odpowiedziec czy to jest endometrioza bo sa tez inne choroby ginekologiczne majace wplyw na stan w jakim sie znajdujesz. Mysle ze w Twoim przypadku dobrze byloby gdyby lekarz zrobil USG zeby sprawdzic co sie dzieje, jak rowniez wyslal na badania krwi w celu sprawdzenia hormonow.
Najwazniejsze to sie nie zalamywac i starac sie znalezc takiego specjaliste ktory dobrze pokieruje Twoim leczeniem i nie bedzie rozkladal rak ze nie jest w stanie juz niczego dla Ciebie zrobic.

Zycze powodzenia - Gosia :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magda09
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2010, 13:40

Re: Nie wiem co robić. Pomocy !!

Post autor: magda09 »

Dziękuję za radę. Udam się do specjalisty i zobaczę jak to będzie...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Nie wiem co robić. Pomocy !!

Post autor: gosiak76 »

Madziu,

daj znac jak tylko bedziesz po wizycie - mam nadzieje ze to nie bedzie kolejny lekarz ktory tylko rozlozy rece.
Trzymam kciuki za owocna wizyte ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Gonia
Udzielający się
Posty: 20
Rejestracja: środa, 24 listopada 2010, 11:16

Re: Nie wiem co robić. Pomocy !!

Post autor: Gonia »

Magda, może zapisz się dobrego ginekologa i na badania ginekologiczne: usg i kolposkopia. Zacznij od tego, to bardzo ważne. Lekarka w klinice Novum mi mówiła, że teraz bardzo młode dziewczyny cierpią na endo i ciężko ją zdiagnozować. powodzenia, trzymaj się dobrego lekarza i pamiętaj, że badania dla nas kobiet to podstawa. pozdrawiam!
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Nie wiem co robić. Pomocy !!

Post autor: domowniczka »

magda09 pisze:Zaczęłam się teraz zastanawiać co jest powodem moich bólów
nie mam pojecia, ale patrze na swiat przez endo, wiec podejrzewam endo... Na pewno musisz trafic w dobre lekarskie rece i tego Ci w Nowym Roku zycze :) Pisz, czy moze zyczenie sie spelnilo? ;)
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Nie wiem co robić. Pomocy !!

Post autor: agachod1 »

Witaj Madziu. Z tego co piszesz to moze byc endometrioza, jednak bardzo ciezko ja zdiagnozowac. Tego gowna nie wykaze zadne badanie ani krwi, ani poziomu hormonow, ani nawet USG. Jedynie laparoskopia moze dac ostataczna i niepodwazalna odpowiedz czy to faktycznie endo. Lepiej poszukac dobrego specjaliste w tej dziedzinie zanim choroba poczyni w twoim organizmie nieodwracalne zmiany. Trzymam za ciebie kciuki . Nie poddawaj sie. Jestem z toba.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakie objawy mogą sugerować endometriozę?”