Poproszę o radę

Czy u wszystkich są one podobne? Czy istnieje jakiś jeden wspólny objaw? Jakie Ty masz objawy? Czy już jesteś zdiagnozowana?
Kaa
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 14 marca 2011, 16:45

Poproszę o radę

Post autor: Kaa »

Witajcie,
Zacznę tak- pewnego dnia, jak co dzień, przeglądałam pocztę. Dostałam spam od firmy Bayer odnośnie jakiś tam spotkań o jakiejś tam endometriozie. Ponieważ należę do gatunku ludzi ciekawskich musiałam sprawdzić, co to za choroba.

Wszystko byłoby fajnie gdyby nie to, że mam praktycznie wszystkie objawy endometriozy. Byłam już ze sto razy u lekarza tłumacząc, że stosunek- mimo zalecanego długiego wstępu- kończy się takim bólem, że łzy same mi z oczu płyną, że non stop boli mnie podbrzusze, że przy uprawianiu joggingu czasem nie jestem w stanie biec dalej, bo bolą mnie jajniki, że przy okresie nie jestem w stanie wstać z łóżka. Usłyszałam, że tak ma być.

Chciałam się Was poradzić, co mam powiedzieć lekarzowi, żeby w końcu zwrócił uwagę, że chyba coś jest nie tak. Mam 19 lat i jestem po aborcji, przez co lekarze traktują mnie trochę jak pacjentkę drugiej kategorii. Mam nadzieję, że u mnie te objawy nie są powiązane z endo, niemniej jednak proszę o radę.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Poproszę o radę

Post autor: vwd »

Czesc
Wspolczuje Ci Twoich przezyc! Trudno na odleglosc postawic diagnoze, ale... jedno jest pewne: zmien lekarza!!! Idz do takiego, kt. leczy endo, kt. ma praktyke szpitalna :) Zwykly lekarz nic tu nie poradzi! Ale najpierw pobuszuj tu troche i poczytaj, aby wiedziec o co pytac i czego sie spodziewac na wizycie :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Poproszę o radę

Post autor: gosiak76 »

Czesc,
powtorze za Vwd i powiem ze warto poszukac dobrego specjalisty ktory wie czym jest endometrioza i jak ja leczyc. Zwykly lekarz rozlozy rece albo tak jak w Twoim wypadku przekaze ze tak ma byc co nie jest prawda. Proponuje abys sobie pozapisywala w jakims notesie swoje dolegliwosci zaznaczajac jak to wyglada z Twoim cyklem miesiaczkowym. Pojdz nastepnie do innego lekarza z tymi zapisanymi symptomami, ktore nakierunkuja lekarza i bedzie wiedzial jak dalej dzialac w Twojej sytuacji.
Pozdrawiam i zycze abys trafia na lekarza ktory pomoze Ci w diagnozie choroby i w dalszym leczeniu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: Poproszę o radę

Post autor: marzenka86 »

Racja zmień lekarza to jest najlepsze wyjście!!!
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Poproszę o radę

Post autor: catrina27 »

Zgadzam się z dziewczynami. Popytaj w rodzinie (mamę podpytaj) czy ktoś też miał podobne objawy. JAk będziesz u lekarza opowiedz o swoich dolegliwościach i powiedz, że chcesz badanie USG i że podejrzewasz u siebie endo. Oczywiście przez USG nie sprawdzą Ci czy masz endo ale może jakieś symptomy. Gdzieś jakaś torbiel, płyn w otrzewnej, zrosty.... Jak coś znajdą będą już musieli zareagować. a to będzie pierwszy krok do dalszej diagnozy. Trzymaj się
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Poproszę o radę

Post autor: domowniczka »

Kaa, a to sie porobilo!... :( Masz wsparcie w kims bliskim? Jak sobie radzisz? Opisz jeszcze raz na spokojnie wszystkie objawy, kt. Cie niepokoja. Moze to nie jest endo :) a od dawna sie tak meczysz?...
Kaa
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 14 marca 2011, 16:45

Re: Poproszę o radę

Post autor: Kaa »

Bardzo przepraszam za ciszę :)
Z mamą o tych sprawach raczej nie rozmawiam. Po mojej ciąży to taki jakby temat tabu... Kiedyś miałam torbiel ale chyba się wchłonęła.
Więc niepokoi mnie:
-zespół jelita drażliwego
-ból przed i podczas okresu
-ból podczas stosunku płciowego
-obfite okresy
-bolesne oddawanie moczu podczas miesiączki
-ból w lędźwiach
-bóle jajników

Jestem z Gdańska i leczę się w luxmedzie, niestety muszę trochę poczekać na wizytę u lekarza. Mam nadzieję, że w końcu znajdę takiego, który da mi jakieś skierowania itp.
I baaaardzo Wam dziękuję za ciepłe słowa :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Poproszę o radę

Post autor: gosiak76 »

Kaa rowniez mam nadzieje ze lekarz rzeczowo podejdzie do Twoich problemow i skieruje Cie do szpitala w celu postawienia diagnozy lub wyeliminowania endo. Pozdrawiam
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Poproszę o radę

Post autor: hercik17 »

Witam cię Kaa jak miło że ktoś z moich okolic.ja jestem z Rumi :D Objawy rzeczywiście wskazują na Endo,ale bez badań nic nie potwierdzisz.Na własną rękę możesz jedynie zrobić CA 125 .Ale zgadzam się z dziewczynami,że lekarza zmienić musisz,bo to się może zle skończyć.Życzę powodzenia i daj znać jak coś będzie wiadomo
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
donias2007
Udzielający się
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2010, 01:49

Re: Poproszę o radę

Post autor: donias2007 »

Witam Cię Kaa.Zgadzam się z Foremkami: ZMIEŃ LEKARZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja też chodziłam aż znalazłam Normalnego Lekarza,który potraktował mnie normalnie a nie jak DEBILA! Jeden kazał mi iść do psychiatry nawet.Zrób na własną rękę marker Ca 125-ja płaciłam 35 zł.Jeśli będzie podwyższony to znaczy ,że jest coś nie tak np.stan zapalny,endo,tobiel.Gdy poszłam do laboratorium zrobić ten marker to laborantki patrzyły na mnie jakbym się z choiny urwała,bo mają zakodowane,że Ca 125 to marker na raka jajnika.Endo nie jest jeszcze tak rozpowszechnione i co poniektórzy nie wiedzą ,że podwyższone parametry tego markera mogą potwierdzić Endo czy tam stan zapalny.Po prostu zrób sobie,szukaj doktorka innego,żeby postawił dobrą diagnozę,abyś się nie męczyła.My Foremki jesteśmy z Tobą,ja dzięki Foremkom wzięłam się za siebie,dały mi kopa wirtualnego i myślę,że jest coraz lepiej.Tabletki w moim przypadku chyba pomagają,bo wracam do normalnego życia pomału ale do przodu.Trzymaj się! :D
Kaa
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 14 marca 2011, 16:45

Re: Poproszę o radę

Post autor: Kaa »

Dobra to od razu, w tajemnicy, powiem Wam jedno- jestem blondynką, taką z natury :D Jeśli piszecie, że mogę zrobić na własną rękę CA 125 tzn. że mam iść do przychodni i po prostu powiedzieć "Dzień dobry, ja chciałam sobie CA 125 zrobić" ? ;) I bez problemu powinni mi je zrobić?
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Poproszę o radę

Post autor: hercik17 »

Kaa oczywiście ,że tak.Tylko będziesz musiała za nie zapłacić,ale warto! Jak sama się nie wezmiesz za siebie to nikt ci nie pomoże...kosztuje chyba coś koło 40 zł ale nie mam pewności.Tylko proponuję jak już płacisz to zrób to w prywatnym laboratorium żebyś nie musiała powtarzać pózniej.
Pytaj o co chcesz - czy jesteś blondynką czy nie - po to tu jesteśmy!
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
donias2007
Udzielający się
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2010, 01:49

Re: Poproszę o radę

Post autor: donias2007 »

No właśnie pytaj o co chcesz,po to tu jesteśmy.Hercik ma racje lepiej idź do prywatnego laboru.To już pierwszy krok.Nie zwlekaj tak jak ja,bo po co masz się męczyć.Jak w laborze będą focha szczelać wypytywać po co na co -krótko z nimi,bo niektóre laborki sa mądrzejsze od doktorków.Najlepiej na czczo.Odpalaj trampeczki i leć do laboru.Co do blondynki to ja też jestem blondi ale farbowana ,a takie ponoć są głupsze.To żarcik nie gniewaj się :D , :D , :D , :D , :D Tak jak napisałaś tak zrób a my czekamy na wieści chyba jak nikt inny.Pozdrowionka.
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Poproszę o radę

Post autor: hercik17 »

Jakby laborantki pytały się po co ci to badanie to powiedz po prostu,że twój ginekolog ci je zlecił.A że chodzisz prywatnie to skierowania nie będziesz mieć! Proste.A więc działaj i pisz jaki wynik :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Poproszę o radę

Post autor: gosiak76 »

Kaa pisze:Jeśli piszecie, że mogę zrobić na własną rękę CA 125 tzn. że mam iść do przychodni i po prostu powiedzieć "Dzień dobry, ja chciałam sobie CA 125 zrobić" ? ;) I bez problemu powinni mi je zrobić?
Kaa mozesz pojsc nawet do laboratorium szpitalnego w miescie i tam bez problemu to badanie Tobie zrobia - ja tak zrobilam u siebie bo laboratorium w szpitalu u mnie jest calodobowe i nikt mnie nie wypytywal na co i po co potrzebne mi jest to badanie. Mam nadzieje ze tak samo bedzie u Ciebie rowniez :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Kaa
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 14 marca 2011, 16:45

Re: Poproszę o radę

Post autor: Kaa »

Tak więc, drogie kochane Panie, jutro "odpalam trampeczki" i robię badanie :) U mnie chyba to cuś kosztuje aż 61zł :|
edit: Albo jutro to chyba nie, bo w trakcie okresu jestem :evil:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Poproszę o radę

Post autor: gosiak76 »

Mam nadzieje ze jak tylko okres minie to bedziesz mogla wykonac badanie - powodzenia. daj znac jak wyniki.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Poproszę o radę

Post autor: domowniczka »

Kaa, jak sie dzis czujesz? ;) "odpalilas trampeczki"? ;) :lol:
donias2007
Udzielający się
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2010, 01:49

Re: Poproszę o radę

Post autor: donias2007 »

Kaa,jak sie miewasz,odpaliłaś trampki do laboru?
Kaa
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 14 marca 2011, 16:45

Re: Poproszę o radę

Post autor: Kaa »

Tak, tak odpaliłam ;)
Dzisiaj po południu podjadę po wyniki i dam znać czy coś niestandardowego wyszło :)
donias2007
Udzielający się
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2010, 01:49

Re: Poproszę o radę

Post autor: donias2007 »

Ok.To czekamy na dobre wiadomości :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Poproszę o radę

Post autor: gosiak76 »

Trzymamy kciuki za wizyte i czekamy na wiadomosci po powrocie od lekarza.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Kaa
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 14 marca 2011, 16:45

Re: Poproszę o radę

Post autor: Kaa »

Odebrałam wynik i mam 13,8 a jako norma podane <35.
Czyli rozumiem, że wszystko w normie :)
Wizytę u ginekologa mam dopiero 4.04 ale jestem dobrej myśli. Z drugiej strony, jak nie endo to co? Znowu się dowiem, że tak ma być? :P
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Poproszę o radę

Post autor: gosiak76 »

Kaa to ze wynik jest w normie nie oznacza ze nie masz endo bo nie we wszystkich wypadkach CA 125 jest podwyzszony. Stara sie pojsc do lekarza ktory ma jakies doswiadczenie w leczeniu endo zeby nie rozlozyl rak. Lekarz ktory zobaczt ten wynik moze znow powiedziec ze wszystko jest w porzadku.
U mnie CA-125 bylo tez w normie ale jak robilam za jakis czas to poszlo nieco w gore chociaz dalej utzymywalo sie w normie - niestety ten marker nie wykazal tego co sie ze mna dzieje tak naprawde. Gdyby nie podejscie mojego lekarza do kwestii moich dolegliwosci i poszukiwania rozwiazania to nadal meczylabym sie bardzo i nie znala przyczyny tego wszystkiego. Obecnie znam moja sytuacje i staram sie podejsc do choroby z dystansem zeby zwyciezyc z choroba a nie zeby bylo odwrotnie.
Chodz do lekarzy tak dlugo poki nie trafisz na tego konkretnego ktory szczegolowo Cie przebada i podejmie odpowiednie kroki w celu ustalenia przyczyny choroby.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Poproszę o radę

Post autor: hercik17 »

gosiak ma rację.Trzeba dalej starać się dowiedzieć co ci jest.Przecież bóle nie są normalne i ciężko z nimi żyć.Pozostaje tylko szukać dobrego lekarza,więc życzę powodzenia :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Poproszę o radę

Post autor: domowniczka »

Kaa, a jakie kilniki gin. sa w poblizu Twego miejsca zamieszkania? Poczytaj w necie kto jest ordynatorem i jacy lekarze tam pracuja :) i sprawdz opinie o nich, czy ktoras z wypowiadajacych sie pisze o endometriozie czy tylko wszystkie o ciazy i rodzeniu :) a tego wyniku nie pokazuj, przeciez nie musialas go robic ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakie objawy mogą sugerować endometriozę?”