Czy to może być endometrioza?

Czy u wszystkich są one podobne? Czy istnieje jakiś jeden wspólny objaw? Jakie Ty masz objawy? Czy już jesteś zdiagnozowana?
optymistka82
Ekspert
Posty: 204
Rejestracja: niedziela, 15 kwietnia 2012, 14:22

Re: Czy to może być endometrioza?

Post autor: optymistka82 »

Ja bym Ci proponowała zrobić badanie na poziom markera CA-125, jeśli wyjdzie podwyższony, to coś będzie na rzeczy, chociaż nie zawsze świadczy o endo, czasami może to być zwykły stan zapalny.
inessan
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2012, 19:46

Re: Czy to może być endometrioza?

Post autor: inessan »

Dziękuję za odpowiedzi. No więc niestety teraz czeka mnie kolejny objazd po lekarzach... no ale zdrowie jest najważniejsze. Mam jeszcze dwa pytania. Otóż jakiś tydzień temu miałam ciemnobrązowe plamienia w okresie mniej więcej owulacji - to był bardzo gęsty, lepki śluz. Plamienia nie trwały długo, około jednego dnia (na drugi były tylko niewyraźne ślady). Czy to może być objaw endo? I drugie pytanie - moje bóle wzmagają się podczas niektórych sytuacji, np długiego chodzenia (chociaż nie zawsze tak jest) oraz praktycznie zawsze, kiedy jestem bardzo smutna lub zła. Czy takie silne emocje mogą wzmagać ból przy endo?...
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Czy to może być endometrioza?

Post autor: agachod1 »

U mnie jest tak, ze jak jestem zdenerwowana, od razu rosnie mi brzuch. Czuje wtedy jakby mi cos go od srodka rozpychalo. Wiem, ze stres i bol bardzo czesto ida w parze. Coz, najlepiej unikac takich sytuacji i poswiecac jak najwiecej czasu na relaks. Trudne, ale nie niemozliwe do wykonania. Pozdrawiam.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czy to może być endometrioza?

Post autor: vwd »

Hej! silne emocje wplywaja zawsze na organizm i moga wywolac w nim zmiany.
Skoro plamienie bylo w okresie owulacji to sama odp. na swoje pyt. :) Brazowe plamienia sa oznaka endometriozy.
Powodzenia! Milego "objazdu po lekarzach" :)
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Czy to może być endometrioza?

Post autor: agachod1 »

Endo to taka choroba, ktorej diagnozowanie jest bardzo skomplikowane. W zasadzie zadne badanie nie daje pewnosci. Nawet jezeli na USG nic nie widac i nie mialo sie operacji, nie znaczy to, ze endo nie ma. Ja mialam laparo na cyste, a w czasie zabiegu wyszlo endo. Tylko pobranie wycinka do badania HP daje 100% pewnosci, ze to endo. Pozdrawiam.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czy to może być endometrioza?

Post autor: vwd »

inessan pisze: Moje pytanie do was, dziewczyny: czy przez to, że na USG nic nie wykryto, i przez to, że nigdy nie miałam operacji, można definitywnie wykluczyć endo?
NIE!
Odpowiedz sobie w wolnej chwili na test http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic. ... aedf8ed77b Kiedys endo leczylo sie tylko na podstawie przeprowadzonego wywiadu, nie bylo laparo, a operacje przeprowadzalo sie tylko wowczas, gdy pacjentka byla w fatalnym stanie.
inessan
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2012, 19:46

Re: Czy to może być endometrioza?

Post autor: inessan »

Dzięki za odpowiedzi. Coraz bardziej martwię się o swoje zdrowie - ciągle przybywają mi nowe objawy... Dzisiaj podczas seksu poczułam bardzo mocny ból w podbrzuszu... Zazwyczaj bolało tylko po stosunku i nie mogłam wtedy oddać moczu - za bardzo wszystko piekło. Dzisiaj bolało już nawet w trakcie...
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Czy to może być endometrioza?

Post autor: agachod1 »

Moze udaj sie do lekarza, ktory specjalizuje sie w leczeniu endo. Moze znajdziesz kogos odpowiedniego na forum w dziale Szukasz specjalisty. Jezeli czujesz, ze co sie dzieje, lepiej to sprawdzic. Powodzenia.
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Czy to może być endometrioza?

Post autor: hercik17 »

Ja zawsze po stosunku czuję jakiś ucisk na pęcherz i lecę do łazienki.Parę kropelek poleci i tyle:) aj to nasze endo !!!!nawet chwili rozkoszy nam nie da :)
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Czy to może być endometrioza?

Post autor: agachod1 »

Endo i rozkosz? Ciezko to polaczyc chyba, ze sie rezygnuje z penetracji...jesli wiecie o co mi chodzi. Caluje.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czy to może być endometrioza?

Post autor: vwd »

Patrze na 2 ostatnie wpisy i...
hercik17, napisalas juz ponad 1000 postow! :D gratulacje :)
agachod1, a Ty szybko zblizasz sie do tej tysiecznej granicy :) Ciekawe kiedy ja przekroczysz ;) Moze jakis szczegolny wpis z tej okazji ;)
-------------------------------------------------------------
endo i rozkosz, faktycznie trudne polaczenie...
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Czy to może być endometrioza?

Post autor: agachod1 »

Kurcze, Vwd nawet nie zauwazylam. :) W sumie nic dziwnego, przeciez tu nie chodzi o bicie jakichs rekordow, tylko o wzajemne wspieranie sie, chocby nawet usmiechnieta buzka. Dzieki za mila inicjatywe. Pozdrawiam. :D
inessan
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2012, 19:46

Re: Czy to może być endometrioza?

Post autor: inessan »

Cześć dziewczyny. Piszę jak zwykle po wsparcie i słowa otuchy, może wyjaśnienia. 4 czerwca wybieram się do ortopedy, jeśli nic u niego się nie dowiem, jak najszybciej zmierzam do ginekologa. Zdążyłam od ostatniego postu przeżyć ze sto ataków bólu, w tym trzy tak mocne, że płakałam jak małe dziecko. A dzisiaj mam kolejne zmartwienie - przy dotykaniu mocniejszym podbrzusza, od lewej kości biodrowej (a raczej pod nią) aż pod pępek przeszywa mnie ból, promieniujący aż do kręgosłupa. Po prawej stronie nic, co jest zaskakujące, bo bóle mam przecież w prawym boku. Już nie mam siły do swojego organizmu i boję się, co się tam dzieje, że to tak boli...
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Czy to może być endometrioza?

Post autor: agachod1 »

Innesan, a czy bylas juz u lekarza polecanego na naszym forum? Pamietam, ze nie bylam jedyna osoba, ktora ci to radzila. Mysle, ze wizyta u ortopedy nie zaszkodzi, jednak obawiam sie czy to dobry wybor specjalisty. Tylko ty wiesz jaki jest rodzaj bolu, ktory odczuwasz. Bol ginekologiczny jest bardzo latwo rozpoznac. Moze tez byc tak, ze ten bol promieniuje ci na plecy i dlatego wydaje ci sie, ze to kregoslup boli, a nie np zrosniete ze soba organy. Ja bym ci radzila udac sie do gina, ale takiego ktory specjalizuje sie w leczeniu endo.

A czy twoje bole maja jakis zwiazek z @? Jezeli tak, przyczyna moze byc endo. Jezeli jednak nie, zrodla bolu trzeba szukac gdzie indziej. Pozdrawiam i odzywaj sie czesciej. :D
inessan
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2012, 19:46

Re: Czy to może być endometrioza?

Post autor: inessan »

Niestety, jeszcze nie byłam, ale w czerwcu będę na pewno, u specjalisty, który zdiagnozował i leczył moją koleżankę, która choruje na endo.

Co do bóli, to szczerze mówiąc trudno mi określić czy to ma jakiś jasny związek z @. Bóle w boku mam codziennie więc to raczej nie, ale bóle brzucha (które w tym miesiącu się nasiliły bardzo, ledwo wróciłam ze szkoły i nie mogę się zginać) mam od owulacji, aż do okresu. A 2 pierwsze dni miesiączki to jest po prostu koszmar. O spaniu w nocy nie ma mowy.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Czy to może być endometrioza?

Post autor: agachod1 »

Skoro bol nasila sie w czasie okolomiesiaczkowym i w czasie @, faktycznie moze to byc endo. Dobrze, ze masz lekarza, ktory leczyl twoja kolezanke. Nie zwlekaj z wizyta. Im szybciej endo zostanie zdiagnozowane, tym lepiej dla ciebie. Zycze powodzenia. Calusy. :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to może być endometrioza?

Post autor: gosiak76 »

Dobrze ze wybierasz sie do lekarza a skoro pomogl Twojej kolezance to mam nadzieje ze Tobie rowniez pomoze. Pozdrawiam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakie objawy mogą sugerować endometriozę?”