Serca dwa :)

Podziel się swoim szczęściem! Napisz, czy leczyłaś się na bezpłodność? Jak długo? Twój wpis może dać nadzieję wielu starającym się parom.
svergie
Ekspert
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 22:14

Serca dwa :)

Post autor: svergie »

Nie jestem czynna na tym forum, ale czesto czytam o waszych trudnych zmaganiach jak i radosciach. Dzisiaj chcialabym sie z Wami podzielic swoja radoscia... Jestem w 9tym tygodniu ciazy :)
Przed staraniami mialam duzy metlik w glowie, czy to aby odpowiednia pora, czy po odstawieniu hormonow problem z torbielami nie powroci. Radziliscie mi przystapic do dzialan zaraz po odstawiniu hormonow i tak zrobilam, nie spodziawalam sie tak szybkich rezultatow :wink: dawalam sobie spokojne 6 miesiecy a tu juz w drugim miesiacu pojawil sie JJ :D Ciesze sie bardzo, bo choc czlowiek dobrze wie, ze moze to potrwac, to kiedy przychodzi kolejna @ dopadaja czlowieka mysli, ze moze byc cos nie tak...
Dowiedzialam sie o malenstwie rowny miesiac temu. Jak na ten moment wszystko z nim dobrze, ze mna tez. Na USG posprawdzalismy czy jakies paskudztwa nie zaczynaja sie tworzyc i wszystko czyste- oby tak do konca :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Serca dwa :)

Post autor: gosiak76 »

Wspaniale wiadomosci - gratuluje i dbaj o siebie i malenstwo :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
optymistka82
Ekspert
Posty: 204
Rejestracja: niedziela, 15 kwietnia 2012, 14:22

Re: Serca dwa :)

Post autor: optymistka82 »

Same dobre wiadomości :)) Gratulacje, teraz tylko cierpliwie czekać, aż maleństwo się pojawi i duużo wypoczywać :))
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Serca dwa :)

Post autor: domowniczka »

Niesamowite!!!! Co za radosc :D B.mocno Ci gratuluje :) :) i trzymam kciuki, aby wszystko dobrze sie ukladalo i dzieciatko roslo i rozwijalo sie ksiazkowo! :D A jak sie czujesz??
svergie
Ekspert
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 22:14

Re: Serca dwa :)

Post autor: svergie »

Dziekuje bardzo :)
Nastawialam sie, ze bedzie duzo gorzej :wink: Mdlosci sa, ale od zeszlego tygodnia bardzo slabe i tylko kilka razy dziennie, przychodza jak fala i odchodza. Cieko bylo z jedzeniem przez pewien czas, bo wiele rzeczy nie przechodzilo mi przez gardlo no i zapachy kuchenne tez dawaly w kosc. Teraz jest znacznie lepiej.
Dokucza mi podbrzusze, jak za duzo chodze albo cos podnosze to pozniej spina mi miesnie, wiec staram sie odpoczywac jak najwiecej, choc mialam ambitny plan, ze bede aktywna. Piersi to to co doskwiera mi najbardziej, wieczorami mam wrazenie, ze plona, przestawilam sie na biustonosze sportowe, bo jak chodze wogole bez to jest jeszcze gorzej, delikatne masaze troche pomagaja.
No i od niedzieli jakos tak slabo mi, teraz wrocilam ze sklepu, bylam doslownie na chwile z mezem i musialam przystawac po kilka razy bo mi sie ciemno przed oczami robilo. Mam nadzieje, ze to niedlugo minie.
Litania sie dosc dluga zrobila :lol: ale to normalne rzeczy wiec sie nie martwie :)
W przyszlym tygodniu ide sie umowic na spotkanie z polozna.
Tutaj ciaze prowadzi tylko polozna. Jestem bardzo ciekawa jak podejda do mojego tematu. Spotkanie z lekarzem jest tylko raz przez cala ciaze i tylko raz miedzy 18 a 20 tygodniem jest USG...
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Serca dwa :)

Post autor: vwd »

GRATULACJE i trzymanie kciukow rozpoczete :D
Swoja droga, jakis wysyp ostatnio tych udanych zajsc ;) Ty :) Pati w ciazy z blizniakami :D :D karolinka794 wlasnie urodzila :P marzenka86 juz sie cieszy z macierzynstwa na calego :) Rybenka chwalila sie ostatnio, ze zaszla :) jeszcze marta81, kt. oglosila, ze ma 2 kreski na tescie :) Kto jeszcze? catrina27, kt. szczesliwie urodzila :) :) Aldonka ma dzidzusiowe przewrotki w brzuchu :D Nie wiem kto jeszcze ostatnio nam obwieszczal radosna nowine?... Przepraszam te dziewczyny, ktore pominelam ;) Fajnie, ze rodza sie dzieci :D czasem tylko mysle, ze jak juz zostaje sie mama to z czasem moze zapomina sie jakim wielkim kosztem i staraniem sie to stalo... a moze nie?! ;) Pzdr. serdecznie :)
svergie
Ekspert
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 22:14

Re: Serca dwa :)

Post autor: svergie »

vwd dziekuje :) Jeszcze dopatrzylam sie psikusekxxx :D jest na podobnym etapie jak ja, ciesze sie bo bede miala towarzystwo, a nie od dzis wiadomo, ze w kupie razniej :mrgreen: Mysle, ze tutaj zawsze znajde porade kogos kto bedzie wiedzial o czym mowie :)
svergie
Ekspert
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 22:14

Re: Serca dwa :)

Post autor: svergie »

psikusek no ja tak planuje w drugiej polowie lutego :wink: a co malenstwo na to? to zobaczymy :mrgreen:
W przyszlym tygodniu mam pierwsza powazna wizyte z polozna. Pewnie dopiero przy badaniu USG (w okolicach 18/20 tygodnia) ustalimy dokladna date porodu. Mam vardzo sympatyczna polozna i mam nadzieje, ze nie zmieni do mnie nastawienia po tej litanii pytan, ktora dla niej przygotowuje :wink:
svergie
Ekspert
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 22:14

Re: Serca dwa :)

Post autor: svergie »

Ja mieszkam w Szwecji. To fakt opieka w tych krajach jest inna, ale jestem pewna, ze gdyby cos sie dzialo to zareagowaliby na czas. Nie mam zamiaru dac sobie zrobic krzywdy :twisted: :wink: Tutaj tez sa kobiety, ktore maja problem z zajsciem w ciaze i lekarze, ktorzy pomagaja :)

U nas to 10ty tydzien+4d. Ostatnia @ mialam 21 maja :)
Moze Maluszek pojawi sie u Was na Walentynki? :roll: :D
svergie
Ekspert
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 22:14

Re: Serca dwa :)

Post autor: svergie »

Ale jakie niezapomniane Walentynki bys miala :lol:
Czytalam o Twoich dolegliwosciach biedaku :( Mnie to ominelo, mdlosci mam, ale nic starsznego. Ale juz drugi tydzien jest mi bardzo slabo i leze praktycznie caly czas, jak cos robie to na raty i wlasciwie malo co wychodze z domu, jesli juz to w asyscie Michala i co chwile musze przysiasc, nawet na siedzaco potrafi mi sie slabo zrobic :| Mam nadzije, ze niedlugo to minie :)
Awatar użytkownika
Rybenkaaa
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 1 sierpnia 2011, 18:28

Re: Serca dwa :)

Post autor: Rybenkaaa »

:) super wiadomości na forum :)
Gratulacje!!!
Bardzo się cieszę!
Również i ja mam zaplanowane walentynki :) hihi
Dbaj o siebie i o dzidzię.
pozdrawiam
mama Aniołka Kubusia - (*) 18.09.2012
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Serca dwa :)

Post autor: karolina794 »

Kochane cieszę się waszym szczęściem :D i widzę,że niedłuo z forum na temat endometriozy zrobi się forum na temat ciąży,dzieci itp.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Serca dwa :)

Post autor: patrycja89 »

Gratulacje svergie :)

Tak fajnie czytać o kolejnych ciężąrnych kobietkach :)
Ahh,. ja przy końcówce, to Ty pewnie dopiero pozbywasz się mdłości :)
Życzę wszystkiego dobrego Tobie i Twojemu maluszkowi - oby wszystko było jak najlepiej przez cały okres ciąży :)


buziaki :)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
svergie
Ekspert
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 22:14

Re: Serca dwa :)

Post autor: svergie »

Dziekuje Wam bardzo :)

Rybenkaaafajnie, ze jestes bedzie nam razniej :)
psikusek jestem jestem :)
Jak tak zaczniemy okres porodow to bedziemy sie tasmowo przewijac przez porodowki :lol:

U mnie troszke sie dzialo jak mnie nie bylo. Zaliczylismy juz dwie wizyty u poloznej. Pierwsza trwala ponad godzine, mialam mase pytan do niej. Na wszystkie cierpliwie odpowiadala. Rozwiala wszystkie moje watpliwosci zwiazane z opieka nad ciezarnymi i wyszlam od niej o 10kg lzejsza. Porozmawialam z nia o endometriozie i powiedzialam, ze chcialabym sie skontaktowac z lekarzem w tej sprawie (wczesniej rozmawialam z kolezanka, polecila mi pewnego gina i mialam sie do niego zapisac na wlasna reke), sama z siebie zaproponowala mi, ze umowi mnie na wizyte i zaproponowala dodatkowe usg przed wizyta (wspomne tylko, ze oni tutaj wykonuja tylko jedno usg w czasie calej ciazy standardowo. Wszyscy mi mowili, ze bede musiala zrobic to badanie prywatnie jesli chce wiedziec co sie dzieje przed tym standardowym). Ogromna niespodzianka i kamien z serca, ze kobieta rozumie mnie i ze oni tutaj maja indywidualne podejcie do kazdego przypadku. Wczesniej straszono mnie tylko, ze opieka tutaj jest slaba, ze nie robia wielu badan, ze nie masz kontaktu z lekarzem przez cala ciaze. Nic nie jest prawda! Juz nie bede sluchac takich glupot!
Tydzien temu mialam usg, na ktorym bylam z Michalem, takiego szczesliwego to go dawno nie widzialam :wink: wszystko super, serduszko pieknie bije, maluszek sie rusza i dobrze rozwija. Jest tylko mniejszy o kilka dni w stosunku do ostatniej @.
Dzisiaj bylismy na kolejnej wizycie u poloznej. Pobrala probki krwi (chyba ze 3 litry :wink: :mrgreen: ), mocz i wymazy do analiz. Jesli nie zadzwoni to znaczy, ze wszystki wyniki sa ok. Mam wielka nadzieje, ze nie zadzwoni :wink:
Umowila mnie tez na wizyte do gina i na usg polowkowe. Jestem bardzo zadowolona z dotychczasowej opieki i po kazdej wizycie wychodze ogromnie podbudowana :)

Czuje sie juz duzo lepiej. Mdlosci calkiem odpuscily i wraca mi powoli smak. Czasem pobolewa podbrzusze jak przez dzien poszaleje... staram sie wiec odpoczywac ile wlezie :) Za dwa tygodnie lecimy do PL i nie bede musiala chodzic po lekarzach jak planowalam wczesniej, bo wszystkie badania wykonam tutaj bez problemu. Bede mogla spokojnie nacieszyc sie wizta u rodziny i znajomych :)

Pozdrawiam cieplo z deszczowego Sztokholmu :D
svergie
Ekspert
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 22:14

Re: Serca dwa :)

Post autor: svergie »

psikusek kochana nic zlego sie nie dzialo, zaczelam chodzic do szkoly, wakacje sie skonczyly :twisted: i mialam mniej czasu.
Teraz to ja jestem w 12tyg+6 wg usg :)
Oszczedzaj sie, mam nadzieje, ze masz taka mozliwosc!
Ja chcialabym sie wiecej ruszac, ale na ten moment moge o tym pomarzyc :| W poniedzialek ide na takie zajecia gdzie beda mowic o gimnastyce, ktora moge robic i ogolnie jak dbac o siebie w ciazy. Mam nadzieje, ze to szybko minie i bede mogla pocwiczyc troszke aby wzmocnic kregoslup, bo mam z nim problem a jak dojda dodatkowe kilogramy to moze byc nieciekawie :|

Sciskam :)
svergie
Ekspert
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 22:14

Re: Serca dwa :)

Post autor: svergie »

No ba! pewnie, ze wytrzymamy :D Teraz nie jest zle, ale np po tym jak posprzatam mieszkanie, odkurze zmyje podloge... no to jest malo ciekawie. Nie jest to wielki wysilek ale plecy nie daja rady. Wczesniej cwiczylam sobie pilates ze wskazaniem na wzmocnienie plecow i bardzo mi to pomagalo. No ale chwilowo te cwiczenia odpadaja :( Zobacze co mi powiedza w poniedzialek :)
A ciebie bolal kregoslup przed ciaza? czy jest to podprostu objaw ciazy?
svergie
Ekspert
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 22:14

Re: Serca dwa :)

Post autor: svergie »

psikusek pewnie, ze dasz rade z kregoslupem! nie takie rzeczy sie przetrzyma :)
Na tej wizycie u rehabilitanta nie dowiedzialam sie wiele, wlasciwie to nic czego bym wczesniej nie wiedziala. Pokazali nam w jaki sposob podnosic aby nie zrobic sobie krzywdy, jak odpoczywac i zeby korzystac z miesni brzucha aby odciazyc kregoslup. Natomiast nic na temat wzmacniania kregoslupa, cwiczen i zajec, na ktore mozna uczeszczac w ciazy :? Nic to, zostaje mi internet...
Jutro spotkanie z lekarzem, troche sie stresuje... a do tego egzamin w szkole. Mam nadzieje, ze wszystko pojdzie dobrze :)
svergie
Ekspert
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 22:14

Re: Serca dwa :)

Post autor: svergie »

Po wizycie u lekarza wszystko ok. Porozmawialam z nia na spokojnie, wyjasnila mi wszystko co chcialam wiedziec. Mam sie niczym nie przejmowac i zdrowo odzywiac :wink:

Czuje sie dobrze, nie moge narzekac bo te drobnostki, ktore mi doskwieraja to nic w porownaniu z tym co musza przejsc inne dziewczyny... :roll:
A maluszk juz kilka razy fiknal mi w brzuchu tak, ze go poczulam, ale nie zdarza sie to regularnie jeszcze :wink: Brzuszek rosnie coraz bardziej zaczyna odstawac i czesto widze, ze ludzie na ulicy kieruja na niego swoj zwrok :wink: wiec zaczyna byc widoczny :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”