In Vitro

Podziel się swoim szczęściem! Napisz, czy leczyłaś się na bezpłodność? Jak długo? Twój wpis może dać nadzieję wielu starającym się parom.
monika89
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: środa, 14 stycznia 2015, 18:36

In Vitro

Post autor: monika89 »

Witajcie! Mam endometriozę 4 stopnia i szykuję się do zapłodnienia in vitro. Obawiam się tylko nieprzewidzianych kosztów związanych z całą procedurą. Czy któraś z Was Forumowiczki brała udział w programie rządowym refundacji zapłodnienia ( wraz z refundacją leków )? Ile tak faktycznie trzeba mieć pieniążków? Wydałam już majątek na samo zdiagnozowanie mnie. Bardzo chcę mieć dziecko, ale boję się, że niespodziewane wydatki pokrzyżują mi plany :( Czytałam że badania wstępne to około 1000zł. A ile trzeba dopłacić do leków stymulujących pęcherzyki? Raz czytałam, że do jednego podejścia in vitro nie więcej niż 500-700zł, a raz że leki za tą kwotę starczają tylko na trzy dni a trzeba się stymulować przez półtorej tygodnia :roll: ... Z góry dziękuję za podzielenie się informacjami ;) Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
ankha23
Udzielający się
Posty: 26
Rejestracja: środa, 16 maja 2012, 13:16

Re: In Vitro

Post autor: ankha23 »

Hej, ja wydałam ok.3 tyś - leki, zastrzyki, badania i wizyta wstępna. Ale robiłam np.kariotyp sobie i partnerowi, a to już 700zł.Nie w każdej klinice jest konieczny. Wszystko do przeżycia, najgorzej wspominam...dojazdy...3 godz w jedną ... 3 godz w drugą stronę :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: In Vitro

Post autor: vwd »

Czesc dziewczyny:Monika i Ankha :)
Jak Wasze starania? Jakis przelom?
Piszcie, prosze!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”