Przygotowanie do ciąży

Podziel się swoim szczęściem! Napisz, czy leczyłaś się na bezpłodność? Jak długo? Twój wpis może dać nadzieję wielu starającym się parom.
Awatar użytkownika
ankha23
Udzielający się
Posty: 26
Rejestracja: środa, 16 maja 2012, 13:16

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: ankha23 »

Ja też już planuję ciążę, 3 opakowania Visanne i do dzieła :) Biorę Folik. W połowie grudnia zaczynamy starania ale nie mam zamiaru się tym przejmować jak dotychczas, wyluzuję tym razem :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: vwd »

czy ktoras z Was sie aktualnie przygotowuje? ;)
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: Araja79 »

Mam pytanie, jakie testy owulacyjne stosujecie?? Jakie są najlepsze, te paskowe do siusiania czy te na ślinę??
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: vwd »

dobre pyt. :) Chyba wiecej osob stosuje te na sline :)
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: Araja79 »

Właśnie zmówiłam na ślinę :) Zobaczymy co i jak działa...
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: EveLondon »

Araju trzymam mocno kciuki za powodzenie akcji i zeby testy sie sprawidzily :)
Ankha a jak twoje przygotowania przebiegaja? czekamy razem z toba na zielone swiatlo od doktora :)
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: Araja79 »

Test stosuję i nie wiem co myśleć bo pokazuje mi ciągle bezpłodność...:( a teraz powinnam mieć "kulminację owulacji"... Zobaczymy co i jak potoczy się dalej.. Tydzień temu jak byłam u gina powiedział że w lewym jajniku rośnie pęcherzyk... A test nic nie pokazuje...
optymistka82
Ekspert
Posty: 204
Rejestracja: niedziela, 15 kwietnia 2012, 14:22

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: optymistka82 »

Kochana, to że nic nie pokazuje nie świadczy o tym, że nie ma dni płodnych. Ja sama korzystałam z testów na siusianie ;)i osobiście mi się wydaje, że są bardziej wiarygodne od tych na ślinę ( może dlatego, że cewka moczowa znajduje się znacznie bliżej pochwy, niż buzia ;P ) hehe - taki jakiś głupi tok rozumowania mam. Życzę powodzenia :)
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: Araja79 »

Jest :) Pokazały się "krzaczki" :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: vwd »

od krzaczkow do dzieciaczkow to juz maly krok ;)
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: Araja79 »

No i po krzaczkach...Wyniki odebrane i jest wszystko w porządku. Przyszła @ i teraz czeakm na HSG w poniedziałek mam dzwonić do gin i się dowiem w który dzień mam się stawić w szpitalu...
optymistka82
Ekspert
Posty: 204
Rejestracja: niedziela, 15 kwietnia 2012, 14:22

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: optymistka82 »

To widzę, że jesteśmy na tym samym etapie. Ja mam HSG w następny piątek, trochę się tego obawiam, ale jakoś damy radę. Powodzenia :))
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: Araja79 »

No kobietki jestem po HSG :) właśnie wyszłam ze szpitala... Bolało strasznie :cry: znieczulenie atropiną jest okropne, widziała mszystko co się działo, czułam wszystko co robili (ból niesamowity w momentach wtrzykiwania) a nie mogłam nic zrobić ani powiedzieć, język staje kołkiem, sucho w ustał tylko łzy same lecą i się wykrzywia twarz... Coś okropnego. Tyle dobrego, że krótko trwa... Po zejściu ze stołu czułam się jakbym była baaaardzo pijana, kręciło mi się w głowie i chciało wymiotować, najchętniej człowiek by zasnął a mu nie dają, na dodatek na siedząco raczej ciężk, bo można się osunąć... Ale już po!!! :D :D I najważniejsze, oba jajowody drożne !!!!! :D :D No to będziem działać :)
Trzymam kciuki optymistka :)
optymistka82
Ekspert
Posty: 204
Rejestracja: niedziela, 15 kwietnia 2012, 14:22

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: optymistka82 »

Araja79 pisze: Bolało strasznie :cry: znieczulenie atropiną jest okropne, widziała wszystko co się działo, czułam wszystko co robili (ból niesamowity w momentach wstrzykiwania) a nie mogłam nic zrobić ani powiedzieć, język staje kołkiem, sucho w ustał tylko łzy same lecą i się wykrzywia twarz... Coś okropnego
Ale poszłaś po bandzie, chyba zrezygnuję z tej drożności tak mnie wystraszyłaś, eh. Kurna, mogłam wejść na forum po :/ Mam nadzieję, że u mnie tak nie będzie.
Powodzenia w działaniach :)
svergie
Ekspert
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 22:14

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: svergie »

Optymistka co zrezygnuje, gdzie zrezygnuje?! Do szpitala marsz! :wink: Dasz rade kobieto, nie takie rzeczy sie w zyciu robi, prawda? Sciskam mocno i bede jutro myslami przy Tobie :)

Arajawazne, ze jestes juz po, teraz do boju :wink: :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: gosiak76 »

Optymistko kciuki masz zapewnione - najwazniejsze aby bylo czysciutko bys mogla rozpoczac staranka.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: Araja79 »

Dla dzidziusia robi się wszystko i wytrzyma się wszystko. Każdy ma jeszcze inny organizm i w Twoim wypadku Optymistko może być zupełnie inaczej. Jestem z Tobą myślami i trzymam kciuki :)
optymistka82
Ekspert
Posty: 204
Rejestracja: niedziela, 15 kwietnia 2012, 14:22

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: optymistka82 »

Dzięki za kciuki. Ja już po, całe szczęście :) Wczoraj miałam drożność. Badania nie będę opisywać, bo to nic przyjemnego, ale jak wróciłam do domu i leki przestały działać, to mnie strasznie cały brzuch bolał, że się ani ruszyć nie umiałam, całą noc nie spałam, tylko z boku na bok się przewracałam, bo na wprost nie umiałam leżeć. Dzisiaj też mnie brzucho boli. Czy Ciebie też tak bolało po?
svergie
Ekspert
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 22:14

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: svergie »

optymistka wazne, ze masz to juz za soba :) Zycze Ci szybkiego powrotu do formy, sciskam :)
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: Araja79 »

Mnie nie chcieli wypuścić ze szpitala w ten sam dzień, tylko na następny dopiero. Czy mnie bolał brzuch?? hmm... zważywszy na to, że przespałam cały pobyt w szpitalu (oczywiście ten po zabiegu) to nie przypominam żeby po mnie bolał, za to w trakcie chciałam krzyczeć i nie mogłam... Najważniejsze że są drożne a u Ciebie ?
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: Araja79 »

I po owulacji obserwowanej przez gina... musiał pomóc pęknąć jednemu pęcherzykowi... Teraz pełne niepewności oczekiwanie...
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: EveLondon »

Trzymam kciuki za Ciebie Araju i domowniczke mam nadzieje ze dojda nam dwa nowe watki w tym dziale z waszym przebiegiem czekania na cud :) pozdrawiam
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: Araja79 »

Jak na razie dodam tylko tyle, że po HSG cały czas boli mnie podbrzusze...:( czuję się gorzej niż przed... Lekarz powiedział, że może to być częściowo spowodowane zabiegiem, częściowo jajeczkowaniem i wzrostem hormonów... Nie jest to przyjemne. Dostałam duphasten i skierowanie na kolejne badania.
optymistka82
Ekspert
Posty: 204
Rejestracja: niedziela, 15 kwietnia 2012, 14:22

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: optymistka82 »

Araja79 pisze:Jak na razie dodam tylko tyle, że po HSG cały czas boli mnie podbrzusze...:( czuję się gorzej niż przed... Lekarz powiedział, że może to być częściowo spowodowane zabiegiem, częściowo jajeczkowaniem i wzrostem hormonów... Nie jest to przyjemne. Dostałam duphasten i skierowanie na kolejne badania.
Mnie też bolało podbrzusze, ponoć z tego, że to tam tym płynem napełniane jest i narusza narządy. Będzie dobrze

A u mnie miało być tak pięknie i w cyklu lutowym mieliśmy działać, a tu klops. Tydzień po drożności miałam wypadek i operację kolana. Teraz czeka mnie 6 tyg. leżenia, potem rehabilitacji. Lekarz powiedział, że przynajmniej 6 miesięcy potrwa rekonwalescencja. Już się nawet płakać nie chce :/ Trzymam kciuki za Ciebie
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: Araja79 »

Oj przykro to czytać...:( Mi lekarz powiedział że teraz sytuacja u mnie jest jak " otwarta furtka z siłownikiem samozamykającym i przerdzewiałym zamkiem" więc mamy działać teraz, już na tychmiast...
optymistka82
Ekspert
Posty: 204
Rejestracja: niedziela, 15 kwietnia 2012, 14:22

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: optymistka82 »

Jak to mówią, to nogi na ...:) i do dzieła. Trzymam mocno kciuki i mam nadzieję, że już wkrótce będą widoczne rezultaty waszych działań :)
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: EveLondon »

Ojj Optymistko tak mi przykro ... ze tez nam endo kobietka zawsze cos musi stanac na drodze ;/ Zycze ci duzooo zdrowka kochana.
Araju kochana trzymam kciuki :)
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: Araja79 »

Dostałam skierowanie na TSH nie wiem dla czego, ale niestety nie jest dobre mam 0,200 ... W przyszłym tygodniu idę do gina więc się okaże co i jak. Na dodatek 5 dzień spoźnia mi się miesiączka a testy wciąż wychodzą negatywne więc nie wiem o co chodzi...
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: Araja79 »

I jak tam optymistko u Ciebie?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: vwd »

optymistka82 pisze:Trzymam mocno kciuki i mam nadzieję, że już wkrótce będą widoczne rezultaty waszych działań :)
ja tez! dziewczyny, dzialacie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”