DIETA PRZY ENDOMETRIOZIE

Czy odżywiasz się zdrowo? Czy stosujesz dietę? Czego powinno się unikać, a co jest wskazane w leczeniu endometriozy?
Kasia1981
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: środa, 7 września 2011, 11:01

Re: DIETA PRZY ENDOMETRIOZIE

Post autor: Kasia1981 »

Czyli jednak coś jest w tym, że czekoloada może wpływać na rozwój endo?Bo ja naprawdę bardzo dużo jej jem.Teraz jestem po drugiej laparoskopii i chyba muszę przejść na dietę bezczekoladową:)
madziaj
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2011, 19:09

Re: DIETA PRZY ENDOMETRIOZIE

Post autor: madziaj »

dziewczyny,

Dowiedzialam sie ze dieta nie ma w ogole znaczenia przy endometriozie, bo to jest troszke inna choroba. Juz ktorys z lekarzy mowi mi ze tak naprawde zdrowe odzywianie to zdrowie odzywianie, i na pewno pomaga ogolnie na funkcjonowanie organizmu, ale zebym nie myslala ze zredukowanie czekolady czy miesa zniweluje bole .

M.
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: DIETA PRZY ENDOMETRIOZIE

Post autor: rivombroza »

nie zgodzę się do końca
madziaj pisze: zebym nie myslala ze zredukowanie czekolady czy miesa zniweluje bole .
bo mi dieta bardzo pomaga, nie do końca przetrzegam jej ale dla mnie czerwone mięso i czekolada to katorga dla brzuszka.
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: DIETA PRZY ENDOMETRIOZIE

Post autor: domowniczka »

Jezu, ja bym umarla z glodu, gdybym nie mogla jesc czerwonego miesa...
choc, chwalilam sie juz na watku o odchudzaniu, ze ostatnio ograniczylam :D i przewazylam diete na korzysc owocow ;) :D
Florian
Udzielający się
Posty: 15
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2012, 20:57

Re: DIETA PRZY ENDOMETRIOZIE

Post autor: Florian »

Może dietata mnie nie uzdrowi ale z pewnością nie zaszkodzi dlatego powoli zaczynam małą rewolucję w kuchni :D Od dawna myślałam o zdrowszym jedzeniu ale zawsze brakowało mi motywacji, no to teraz mam. Mikołaj obiecał mi nowy parowarek więc po świątecznym szaleństwie będzie na prawdę zdrowo :lol: Mąż nie do końca jest tym zachwycony, szczególnie że to on u nas w domu gotuje i chcąc jeść jak dawniej będzie musiał robić dwie potrawy. Po cichutko przyznam że lenistwo skłoni go do przyłączenia się do mojej diety :roll:
Czytając o diecie przy endo widzę że szczególnie ważne jest by wykluczyć czerwone mięso i czekoladę. Z tym pierwszym problemu nie będzie bo i tak nigdy nie przepadałam za wołowiną czy wieprzowiną. Gorzej jeśli chodzi o czekoladę bo uwielbiam ją. Niestety ostatnio i tak musiałam bardzo ograniczyć jedzenie czekolady bo każdą kostkę okupiłam ogromnym bólem ale jak pomyśle że to już tak ma zostać to nie wiem czy wytrwam :D Zastanawiam się co takiego złego jest w tej czekoladzie? Chodzi o kakao czy raczej o tłuszcz a może o coś innego?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: DIETA PRZY ENDOMETRIOZIE

Post autor: vwd »

ale w swieta diete mozna odpuscic?! ;)
Florian
Udzielający się
Posty: 15
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2012, 20:57

Re: DIETA PRZY ENDOMETRIOZIE

Post autor: Florian »

Eh ja byłam wytrwała w pilnowaniu tego co jem do momentu aż przyszedł czas na ciasto :roll: Mogę się powstrzymać przed jedzeniem mięsa ale mam ogromny apetyt na słodycze. Czekolady nie ruszam ale za to makowce, serniczki i inne wypieki... :P
Dieta będzie po świętach :D
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: DIETA PRZY ENDOMETRIOZIE

Post autor: vwd »

ja to nawet nie wiem czy po swietach bedzie?!... ale postaram sie ograniczyc to i owo ;)
marie
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 1 marca 2013, 00:58

Re: DIETA PRZY ENDOMETRIOZIE

Post autor: marie »

A ja się zawzięłam. Mój gin mnie namówił, a że mam za sobą walkę dietą z kandydozą, to stwierdziłam, że spróbuję. Nie zaszkodzi, a jeśli może pomóc...
I po 2 cyklach mogę powiedzieć, że w moim przypadku dieta działa. Może nie cuda, ale i tak dla mnie bardzo dużo - W skali od 0-10 ból przy @ zamiast na poziomie 9 (czuli nogą w łózku nie ruszałam bez gwiazdek w oczach + wymioty, zawroty głowy, omdlenia etc) spadł najpierw 7 (gorączka wysoka, boli, ale do łazienki mogę pójść, nawet herbatę sobie sama zrobić), a przy drugiej nawet jeszcze ciut niżej. Nie musiałam 4 dni spędzić całkiem w łóżku.
To pewnie bardzo indywidualne, ale nie puchnie mi tak koszmarnie brzuch. Po @ dochodzę do stanu codziennego prawie od razu, a nie przez kilka dni jak poprzednio. Gorączka się utrzymuje i osłabia, ale inne objawy znacząco słabsze.
Diety przestrzegam dość restrykcyjnie. Na jakieś małe "skoki w bok" pozwalam sobie tylko w pierwszej połowie cyklu. Choć bułka z dżemem na śniadanie to mi się potrafi przyśnić :D
Upraszczając - żadnego czerwonego mięsa i tłuszczy typu smalec i nieznane oleje; żadnej soi i pszenicy; żadnego cukru, alkoholu i jak najmniej chemicznych elementów w jedzeniu; z nabiału tylko kozi ser i trochę jogurtu naturalnego od czasu do czasu. Dużo jabłek i surowych warzyw (ja je piję z sokowirówki, bo surówki jako takie, tej śnieżnej wiosny to mi nie wchodziły), kupiłam sobie kapsułki oleju z wiesiołka i oleju lnianego i staram się pamiętać, żeby je łykać. Kawy nie ograniczyłam, bo przyznaję nie potrafię. Poza tym trochę mi wszystko jedno, czy będę nieprzytomna z bólu brzucha czy z niskiego ciśnienia :D
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: DIETA PRZY ENDOMETRIOZIE

Post autor: Milionek66 »

Hej Wam :)

W sumie to i tak dużo rzeczy już nie jadam.
A od dziecka lubiłam raczej nabiał jak mięsa.
I to właśnie białe mięso jak już.
Organizm sam nam podpowiada co byśmy
zjadły,a po diecie to się ma dopiero
zachciewajki,tak jak i przed miesiączką.
Kawę pijam z mlekiem,czyli delikatną,lubię skubać
słonecznik,czy też pestki dyni.Na czekoladę muszę
mieć ogromną ochotę i wtedy zjem nawet jedną.;p


Pozdrawiam :)
marie
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 1 marca 2013, 00:58

Re: DIETA PRZY ENDOMETRIOZIE

Post autor: marie »

Tym, które czytają po angielsku polecam: http://www.endo-resolved.com/diet.html ze znalezionych przeze mnie w ostatnim czasie chyba najsensowniej napisana i wytłumaczona dieta.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: DIETA PRZY ENDOMETRIOZIE

Post autor: vwd »

a ja dochodze do wniosku, ze trzeba jesc wszystko, tylko z umiarem ;) taka filozofia diety bardziej mi odpowiada :lol:
Nasstka
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 28 czerwca 2013, 08:40

Re: DIETA PRZY ENDOMETRIOZIE

Post autor: Nasstka »

Kurcze - ja nawet nie sądziłam, że zmiana w diecie będzie mogła mieć jakikolwiek wpływ na stan endo... Nie wiem czy w ogóle zauważałam u siebie do tej pory jakieś połączenie między tym co jadłam, a tym jak się czułam. Ale na pewno spróbuję coś pozmieniać w swojej diecie i obserwować efekty. Zazwyczaj i tak trzymam się mniej więcej zasad zdrowego żywienia, ale tego pewnie nigdy za wiele. Zwłaszcza, że np. czekolady jest mi sobie ciężko odmawiać :)
sylwiunia1
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 25 lipca 2013, 08:21

Re: DIETA PRZY ENDOMETRIOZIE

Post autor: sylwiunia1 »

Wiele słyszałam o diecie przy endometriozie, czekolady jest mi ciężko sobie odmowić jak najdzie mnie ochota to potrafię zjeść całą, co do pszenicy, zaczęłam zwracać na to uwagę i nie jem już bułek pszennych ( a jadłam ich sporo ) chleb jem żytni, pieczywo zastępuję też od niedawna pieczywem chrupkim wasa, jem więcej owoców i warzyw zamiast ciasteczek i słodkości, kawy nie piję wcale, a herbatę czarną przestałam pić tydzień temu, napewno będę ograniczać te produkty które źle wpływają na organizm osób cierpiących na endometriozę.
marie
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 1 marca 2013, 00:58

Re: DIETA PRZY ENDOMETRIOZIE

Post autor: marie »

Jeśli chodzi o czekoladę, to najlepsze co do tej pory znalazłam to fair trady z sieci marks&spencer - jest ciemna, bez mleka, na nie rafinowanym cukrze trzcinowym i bez specjalnej chemii w składzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dieta przy endometriozie”