leczenie endo a używki

Czy odżywiasz się zdrowo? Czy stosujesz dietę? Czego powinno się unikać, a co jest wskazane w leczeniu endometriozy?
nowika
Udzielający się
Posty: 43
Rejestracja: sobota, 26 marca 2011, 10:05

leczenie endo a używki

Post autor: nowika »

witam dziewczyny, ja się zastanawiam nad takimi sprawami dotyczącymi jak by nie było także diety, a mianowicie czy zażywanie tak silnych hormonów będzie miało dla nas w przyszłości tragiczne skutki zwłaszcza w połączeniu z używkami typu np. papierosy. ja sama jestem palaczką "Z powołania", nie wyobrażam sobie że musiałabym się pozbyć tej mojej uwielbianej przyjemności jakim jest palenie z przyjaciółką przy kawie. jednak wszelkie ulotki i lekarze ostrzegają przed łączeniem środków hormonalnych właśnie z papierosami. ja jestem dodatkowo obciążona kardiologicznie - trochę zatem się obawiam... co wy na to?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: leczenie endo a używki

Post autor: gosiak76 »

Wiem ze lekarze z niechecia patrza na stosowanie hormonow wraz z paleniem - uwazaja ze w takiej sytuacji powinno sie porzucic takie przyjemnosci - nie potrafie podac mojego zdania na ten temat bo sama nie pale - zreszta lekarze rowniez ostrzegaja zeby tydzien przed planowana operacja wstrzymac sie od palenia gdyz jednak palenie czyni szkody w organizmie.

Oto artykul:

Kobiety a papierosy:
U palących kobiet zaobserwowano naruszenie równowagi między poziomem hormonów męskich i żeńskich. W wyniku tego ciało tych kobiet może z większym prawdopodobieństwem przybrać bardziej „męskie” kształty, gromadząc tkankę tłuszczową na brzuchu, a nie biodrach i piersiach. Powoduje to zniekształcenie klasycznej kobiecej figury, co z kolei pociąga za sobą zwiększone ryzyko cukrzycy i chorób serca.
Niski poziom żeńskich hormonów płciowych może mieć także inne skutki. Młode palaczki częściej mają bolesne i nieregularne miesiączki. Są także narażone na ryzyko wystąpienia wczesnej menopauzy: kobiety palące wstępują w okres menopauzy średnio o dwa lata wcześniej niż kobiety niepalące.
Powszechnie wiadomo, że palenie papierosów powoduje raka płuc, jednak niewiele młodych, palących kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że narażają się na zwiększone ryzyko wystąpienia raka szyjki macicy. Tymczasem stwierdzono, że u kobiet, które palą, komórki zarażone powodującym raka wirusem trzy razy częściej rozwijają się w nowotwór złośliwy — najbardziej niebezpieczną postać tej choroby.
Ale jest też i dobra wiadomość: rzucenie palenia przynosi korzyści. U osób, które nie zachorowały jeszcze na raka, ryzyko zachorowania wkrótce obniża się do normalnego poziomu, a w przypadku kobiet, u których wykryto nowotwór, leczenie ma dużo większe szanse powodzenia, jeśli przestaną palić.
Mężczyźni, kobiety… a papierosy:
Zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, palenie jest przyczyną przedwczesnego starzenia. U palaczy częściej pojawiają się przedwczesne zmarszczki wokół ust i oczu. Są one efektem zaciągania się dymem i równoczesnego mrużenia oczu, by dym się do nich nie dostał.
Z biegiem czasu ochronne końcówki chromosomów zawierających materiał genetyczny komórek, ulegają skracaniu i obumierają. Proces ten jest normalnym objawem starzenia się organizmu, jednak najnowsze badania wykazały, że zachodzi on znacznie szybciej u osób palących. Prawdopodobnie takie przyspieszone starzenie zachodzi również w innych częściach organizmu palacza.

Palacze mają też większe problemy rodzinne. Palącym kobietom trudniej jest zajść w ciążę, a prawdopodobieństwo wystąpienia niepłodności jest u nich dwukrotnie większe niż normalnie. Natomiast w przypadku par, które w wyniku problemów sięgnęły po fachową pomoc w leczeniu niepłodności, statystyki także nie są zachęcające — szanse powodzenia takiej terapii są mniejsze u palaczy obu płci.
WNIOSKI:
Z analizy wpływu palenia papierosów na sprawy seksu i związków uczuciowych wyłania się niewesoły obraz. Palenie wpływa negatywnie na niemal każdy aspekt wyglądu zewnętrznego człowieka, jego zdrowia oraz relacji seksualnych. Jest jednak i dobra wiadomość: w przypadku ludzi młodych, dzięki rzuceniu palenia wielu z tych złych skutków można uniknąć, a nawet je cofnąć.
*Z raportu: „Smoking and Reproductive Life: the impact of smoking on sexual, reproductive and child health”, British Medical Association Board of Science and Tobacco Control Resource Centre. www.doctorsandtobacco.org


Fundacja ;Promocja Zdrowia

Zrodlo: http://www.epacjent.pl/artykul.php?idar ... l=Nikotyna
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
nowika
Udzielający się
Posty: 43
Rejestracja: sobota, 26 marca 2011, 10:05

Re: leczenie endo a używki

Post autor: nowika »

no toś mi teraz dała do myślenia :lol:
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: leczenie endo a używki

Post autor: catrina27 »

ojej dobrze, że ja nie palę...
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
kawa1981
Ekspert
Posty: 150
Rejestracja: czwartek, 7 czerwca 2012, 10:18

Re: leczenie endo a używki

Post autor: kawa1981 »

A słuchajcie kiedyś gdzieś przeczytałam, że jak się ma endometriozę to nie zaleca się picia kawy? Co o tym sądzicie? Bo ja nie pijam wiele kawy tylko jedną dziennie, ale zawsze to coś...
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: leczenie endo a używki

Post autor: vwd »

kawa, Ty nie pijasz kawy? :o nie slyszalam, aby sie jej nie zalecalo, zwyczajnie trzeba zachowac umiar - jak we wszystkim zreszta ;)
Awatar użytkownika
kawa1981
Ekspert
Posty: 150
Rejestracja: czwartek, 7 czerwca 2012, 10:18

Re: leczenie endo a używki

Post autor: kawa1981 »

Naczytałam się o tej kawie i dlatego :( A wiecie co, tak samo czytałam o alkoholu, konkretniej o wódce, że przy endometriozie pęcherza podrażnia go właśnie picie wódki. Idę niedługo na wesele i tak się zastanawiam czy mogę pić? Zapomniałam zapytać mojego urologa :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dieta przy endometriozie”