Witam wszystkie kobietki

Czy odżywiasz się zdrowo? Czy stosujesz dietę? Czego powinno się unikać, a co jest wskazane w leczeniu endometriozy?
Karolina1411
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 14:30

Witam wszystkie kobietki

Post autor: Karolina1411 »

Witam wszystkie kobietki... mam 20 lat jestem tu nowa ..niedawno bylam u ginekolog stwierdzila ze tworzy mi sie komorka endometrialna jestem przed laparoskopia boje sie, moze ktoras z was przyblizyla by mi temat endometriozy ? ogolnie duzo czytalam na ten temat tylko chcialabym wiedziec cos wiecej tak z praktyki ...czy endometrioze leczy sie tylko i wylacznie hormonami czy mozna tez jakimis tabletkami anty ?? slyszalam tez ze od tego sie tyje ... aha i czy przy tej chorobie trzeba stosowac jakies konkretne diety ??? prosze o szybka odpowiedz i z gory dziekuje
zyj chwila ..... nigdy nie wiesz co sie stanie,ale bycie optymista pomoze czerpac radosc z zycia ....walcz ile tylko mozesz...
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: vwd »

Witaj na naszym forum :) Karolinko, przykro mi, ze u Ciebie istnieje podejrzenie endo... Zadalas kilka b.dobrych pytan dot. tej choroby. Odp. na wszystkie te pyt. znajdziesz na naszym forum w poszczegolnych dzialach (proponuje zaczac do dzialu Jak leczyc endometrioze. :) a potem przejrzec dzial Dieta przy endometriozie) Dzielimy sie tutaj wlasnymi doswiadczeniami i informacjami, wspieramy sie :) Zycze Ci milej lektury :) a przede wszystkim zycze Ci duzo zdrowia :)
Karolina1411
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 14:30

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: Karolina1411 »

Dziekuje Ci uprzejmie juz zagladam :)
zyj chwila ..... nigdy nie wiesz co sie stanie,ale bycie optymista pomoze czerpac radosc z zycia ....walcz ile tylko mozesz...
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: vwd »

jesli bedziesz miala jakies konkretne pyt. dot. np. jakiegos leku, bad. czy czegokolwiek to pytaj smialo tutaj badz bezposrednio w odpowiednim watku :) Spotkasz tu wiele zyczliwych osob :) i nie zalamuj sie! Strach ma wielkie oczy, a u Ciebie to na razie tylko podejrzenie endo. Jesli nawet diagnoza sie sprawdzi mozesz miec slabe, nieodczuwalne dolegliwosci, a moze nie bedziesz miala ich wcale... :D Powodzenia Karolinko!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: gosiak76 »

Witaj Karolinko na naszym forum. Przykro mi ze zaczyna sie u Ciebie pojawiac endometrioza - mam nadzieje ze jestes pod dobra opieka co jest naprawde bardzo wazne. Co sklonilo Cie zeby wybrac sie do lekarza i czy ta komorka zostala zdiagnozowana przypadkowo podczas rutynowego badania czy mialas jakies niepokojace dolegliwosci ??? Zycze zdrowka i milej lektury na naszym forum co mam nadzieje przyblizy Ci temat endometriozy. Powodzenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: rivombroza »

Karolina1411 pisze:ginekolog stwierdzila
karolinko napisz jeśli możesz po jakim badaniu tak stwierdziła?
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Karolina1411
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 14:30

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: Karolina1411 »

Postprzez gosiak76 wtorek, 24 maja 2011, 01:21
Witaj Karolinko na naszym forum. Przykro mi ze zaczyna sie u Ciebie pojawiac endometrioza - mam nadzieje ze jestes pod dobra opieka co jest naprawde bardzo wazne. Co sklonilo Cie zeby wybrac sie do lekarza i czy ta komorka zostala zdiagnozowana przypadkowo podczas rutynowego badania czy mialas jakies niepokojace dolegliwosci ??? Zycze zdrowka i milej lektury na naszym forum co mam nadzieje przyblizy Ci temat endometriozy. Powodzenia.





odp. Przede wszystkim dziekuje wam za bardzo mile powitanie :) co mnie skllonilo... od pewnego czasu mialam bole przy wspolzyciu i to tak mocne ze nie moglam wytrzymac.... dodatkowo bole jajnika niezaleznie od cyklu pojawialy sie po prostu bardzo czesto i to nie tylko przy owulacji.. ciagle zle sie czulam.... wiec poszlam do ginekolog .... bylam tez na 3 dniowych badaniach w szpitalu na endokrynologii czy jakos tak to sie nazywa .... i teraz czekam na laparoskopie .... strasznie sie boje ... no ale czas pokaze ... na poczatku bardzo duzo czytalam na temat tej choroby no i znalazlam sie na waszym forum w koncu postanowilam z kims o tym porozmawiac i dowiedziec sie czegos wiecej.... a tak poza tym moja znajoma tez miala ta chorobe tylko ze u niej dopiero po 3 latach ja wykryli i okazalo sie ze podobno miala takie stadium tej choroby ze musieli jej usunac jeden jajnik ... czy to prawda?? czy jest to mozliwe ze przy zbyt poznym wykryciu endo mozna stracic jajnik??
zyj chwila ..... nigdy nie wiesz co sie stanie,ale bycie optymista pomoze czerpac radosc z zycia ....walcz ile tylko mozesz...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: gosiak76 »

Karolina1411 pisze:czy jest to mozliwe ze przy zbyt poznym wykryciu endo mozna stracic jajnik??
Jest mozliwe ze mozna stracic jajnik ale to zalezy jak mocno choroba zaatakowala narzady a w tym jajnik - jezeli jajnik jest do uratowania to lekarze zrobia wszystko aby jajnik pozostawic - wszystko zalezy na ile jajnik zostal zniszczony przez chorobe i jak duza jest torbiel endometrialna na danym jajniku. Mam nadzieje ze dziewczyny beda mogly wyjasnic troszke wiecej jeszcze.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: domowniczka »

Witaj Karolino1411 :D
nie martw sie na zapas...
a tu link do watku o usunieciu jajnika http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=57&t=624
pzdr. mocno :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: vwd »

ale bez jednego jajnika tez mozna zupelnie normalnie funkcjonowac ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: gosiak76 »

i z jednym jajnikiem rowniez mozna zajsc w ciaze ;) znam takie przypadki - mojego bylego chlopaka siostra urodzila majac tylko jeden jajnik oraz zona mojego kolegi.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: hercik17 »

gosiak76 pisze:i z jednym jajnikiem rowniez mozna zajsc w ciaze
-ylko co jeśli lekarz powiedział,że nie mam szans???. nie chodziło tu o brak jednego jajnika,tylko o to że drugi jest na wykończeniu.Podobno u mnie to kwestia czasu.Dwa tygodnie po operacji na moim jedynym jajniku pojawiła się znów torbiel,a to osłabia jajniki.Ciekawe kiedy znów się znajdę na stole???czasem to myśle ,czy nie lepiej byłoby pozbyc się wszystkiego i mieć spokój-ale wiem że to nie takie łatwe.Mimo wszystko życzę wszystkim tym co pragną-dwóch kreseczek :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: gosiak76 »

Jest wspaniale gdy ten pzosotaly jajniczek funkcjonuje prawidlowo - ale zawsze sa jakies szanse i nalezy to tez brac pod uwage bo lekarze czasami opieraja sie na statystykach a kazda z nas jest indywiduum i nie powinno sie uzywac statystyk w takich czy innych przypadkach. Gosiu mam nadzieje ze leki pomoga i jajniczek bedzie funkcjonowal pomimo ze taki biedny jest obecnie czego mocno Ci zycze.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: vwd »

a to pech! ale moze jednak zadziala ten osamotniony jajniczek i sie uda!!! :) :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: domowniczka »

Karolinko, co u Ciebie?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: vwd »

Czesc Karolinko, w dniu Twych urodzin przesylam moc najlepszych zyczen! Napisz, co u Ciebie?!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: gosiak76 »

Wszystkiego najlepszego a przede wszystkim spelnienia tego co oczekujesz od zycia :**
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dieta przy endometriozie”