CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Czy odżywiasz się zdrowo? Czy stosujesz dietę? Czego powinno się unikać, a co jest wskazane w leczeniu endometriozy?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: gosiak76 »

Kupilam sobie butki Skechers - shape ups ktore mam nadzieje pozwola mi poprawic troszke sylwetke - sa bardzo komfortowe i uwielbiam w nich chodzic - czuje ze moje miesnie pracuja :)
Skechers - shape ups
Skechers - shape ups
skechers_shape_ups.png (296.75 KiB) Przejrzano 12963 razy
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: hercik17 »

super butki :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: ewooncia1 »

Fajowe buciki :D Już na pierwszy rzut oka widać, że wygodne :D

Człowiek na diecie jest na każdym kroku kuszony szatańskimi smakami... Wczoraj po 22-ej mój chłopak zamówił sobie pizzę z Pizzy Hut, o taką: CARBONARA - Sos śmietanowy, pomidory, bekon, pieczarki, masło czosnkowe, cebula, ser corregio, świeża bazylia. "Bo Ty tylko takie zdrowe potrawy ostatnio gotujesz, a ja bym zjadł coś niezdrowego..." Faceci... I ich wdzięczność za troskę o ich zdrowie... Zapach był bossski... Chrrrupiące wypieczone brzegi, rozpływający się ser, kawałeczki apetycznie przyrumienionego bekonu... Jak sądzicie, czy ewooncia skusiła się na kawałeczek albo dwa :?: Oczywiście że NIE :!: Ewooncia zrobiła sobie herbatkę ziołową i była bardzo grzeczną dziewczynką z silną wolą :D A teraz czekam na oklaski :lol:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: gosiak76 »

Wow - podziwiam Cie za Twa silna wole - ja bym chyba nie wytrzymala :) brawo :mrgreen:
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: ewooncia1 »

Dziś rano na wadze towarowej w pracy, po śniadanku i w ubranku... 51,95kg 8) Czyli pewnie jakieś 51 może z małym hakiem :D Yeaaaaaaaaaaaah :!: Jeszcze tylko kilogram i dalej już tylko rzeźbimy 8)
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: ewooncia1 »

Laseczki drogie, możecie polecić jakieś ćwiczenia na choć minimalne wysmuklenie nóg :?: Wiem, że na siłowni to więcej powtórzeń z mniejszym obciążeniem, żeby się mięśnie nie rozbudowały za mocno, że trzeba się rozciągać żeby te mięśnie nie były takie zbite w kulkę tylko się rozciągnęły troszkę, na rowerku śmigam, na bieżni nie biegam tylko szybko chodzę, nie wiem co jeszcze... Mam niestety w stosunku do reszty ciała trochę za grube te nogi, wiem że cudów nie zdziałam bo tak mam i już, ale nawet centymetr czy dwa zrzucone z obwodu wielce by mnie uradowały :D
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: vwd »

podziwiam Cie i trzymam kciuki za Twoje cwiczenia :) moze zapytaj o zestaw cwiczen trenera na silowni?
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: hercik17 »

ewooncia1 pisze:Jak sądzicie, czy ewooncia skusiła się na kawałeczek albo dwa :?: Oczywiście że NIE :!: Ewooncia zrobiła sobie herbatkę ziołową i była bardzo grzeczną dziewczynką z silną wolą :D A teraz czekam na oklaski :lol:
No no no gratuluję kochana.Mnie jest ciężko ale wiem że dam radę.Nigdy nie sądziłam za po 30-stce odchudzanie może być tak trudne :D kiedyś nie miałam z tym problemów.Najgorsze jest to że ja lubię się pocieszać jedzeniem :D tak sobie myślę że w mojej głowie rownież mam moją siostrę ktora od 2 lat choruje na anoreksję i ja nie chcę taka być .Boję się że się zapędzę tak jak ona i zostanę kościotrupem :( no ale pomalutku małymi kroczkami z waszym wsparciem może coś zdziałam :D kupiłam sobie ocet jabłkowy w tabletkach....
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: ewooncia1 »

Hercik, w naszym wieku już się zwalnia metabolizm, zmienia się struktura skóry, nastolatki to my już nie jesteśmy... dlatego jest trudniej. No i zazwyczaj siedząca praca, stres, brak czasu na przygotowywanie pełnowartościowych posiłków (chociaż to akurat tylko stereotyp bo bardzo szybko można zrobić zdrowe i smaczne danie :wink: ), coraz więcej przetworzonego chemicznego jedzenia... dlatego mamy pod górkę z odchudzaniem... ale nie damy się, prawda :?:
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: hercik17 »

ewooncia1 pisze: dlatego mamy pod górkę z odchudzaniem... ale nie damy się, prawda

pewnie że damy radę!!! właśnie dodałam przepis na mega szybką sałatkę i oczywiście dietetyczną także polecam.Widząc ten przepis nigdy bym jej niezrobiła,ale jąjadłam u koleżanki i jest pycha....chociaż nie przepadam za surimi
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: ewooncia1 »

No już obczajałam, zamienić tylko majonez na jogurt i będzie rewelacja :wink:
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: hercik17 »

zgadza się ,można zrobić zamianę,albo pół na pół życzę smacznego :D
U mnie jak na razie waga spada pomalutku ale zawsze coś.Ale biegunka mnie wykańcza i czuję się jakbym była już lżejsza o 10 kg.Dziś na obiadek pstrąg...mniam i suróweczka a po tej przyjemności do pracy :(
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: gosiak76 »

Ja dzis tylko warzywka na sniadanko usmazone na patelni z odrobina oliwy z oliwek i jednym jajkiem. Kiedys jedna porcja wchodzila bez problemu - teraz mam male problemy zeby zmiescic i zaczelam dzielic na dwie mniejsze.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: ewooncia1 »

Ja dziś na pierwsze śniadanie miałam owsiankę na wodzie z rodzynkami i siemieniem lnianym i pół łyżeczki miodu gryczanego, na drugie kromka razowa własnego wypieku z pasztetem sojowym, do tego papryka i kawałeczek sera koziego, na pierwszy obiad sushi 8), na drugi będzie łosoś i kasza jaglana, po drugim obiedzie na siłownię :D Uwielbiam jeść :D Mogłabym jeść i jeść, non stop :!: A na kolację będzie pewnie twarożek z olejem lnianym :D
Hercik, jak waga spada pomalutku to właśnie bardzo dobrze :!: Jak spada szybko to potem równie szybko wraca.
Gosia, byle nie za małe te porcje :wink: Ale dietetycy tak właśnie zalecają, mniej ale częściej.

Pozdrowienia dla wszystkich zdrowo chudnących :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: gosiak76 »

Sa mnniejsze niz poprzednio bo nie daje rady - a wczoraj tylko uslyszalam od lekarza ze schudlam ..... ok ale chyba szybko to spada i nie z tego ze ograniczam jedzenie ale z tego ze nie moge wiecej.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: ewooncia1 »

Gosia i co my mamy z Tobą zrobić niejadku... :wink: chyba powinnaś się starać, żeby każdy Twój posiłek był jak najbardziej wartościowy, skoro nie możesz dużo zjeść, żeby wszystko było zdrowe, pyszne i miało dużo witaminek, białka, dobrych węglowodanów i dobrego tłuszczu - np. olej lniany który tu dziewczyny polecają, mi smakuje :D
A dzisiaj mój antydietetyczny chłopak zażyczył sobie ciasteczka kakaowe z kawałkami czekolady... masa już czeka i zaraz będę piec, a w mieszkaniu będzie się unosił zapach czekolaaaaaaaaadyyyyy... powiem Wam tylko w tajemnicy, że wylizałam mieszadła do miksera, ale więcej już nie będę podjadać :wink: słowo harcerki :wink:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: gosiak76 »

Staram sie zeby moj posilek byl wartosciowy - warzywka, owoce, jogurciki, cocktaile, platki ryzowe na mleku, obiadki w weekendy jak mam ciut wiecej czasu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: hercik17 »

U mnie nadal pomalutku,chyba muszę trochę bardziej zacisnąć pasa :D bo przyznam szczerze że wczoraj zgrzeszyłam i zjadłam parę wiśni w czekoladzie hmmm co za rozkosz podniebienia :D :D :D śniadanko mała kanapeczka z sałatą pomidorkiem i szyneczką,drugie śniadanko może musli ,obiadek-pierś z ananasem a kolacja jeszcze nie wiem bo będę jadła ją w pracy i pewnie będzie to serek wiejski
Zostawiam wam link warto poczytać podziwiam tego pana
http://lukoszek.com/
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: ewooncia1 »

Oj to ja też się wyspowiadam... wczoraj pasek czekolady gorzkiej i dziś to samo, tyle że ze skórką pomarańczową... dobra była... ale rozgrzeszam się sama - to z powodu @, muszę uzupełniać żelazo a w czekoladzie ono jest :D
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: vwd »

dziewczyny, dla mnie jestescie wielkie! :) ja nie pamietam nawet tego co jadlam na sniadanie :oops: naprawde, trzymam za Was kciuki! :D
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: hercik17 »

wszystkie grzeszki wychodzą na forum :D no to przyznawać się dalej :lol: :lol: :lol: co tam jadłyście kalorycznego :D ja na śniadanko sałatka z kuskus a obiadku jeszcze nie ma.Przyjechałam od lekarza i biorę się szybko za obiadek
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: ewooncia1 »

Moja dzisiejsza spowiedź... Zaczęło się bardzo niewinnie, na śniadanie "żytnianka" (coś a la owsianka ale z płatków żytnich, czasem jadam też "jęczmieniankę" :wink: ) na wodzie z siemieniem lnianym i rodzynkami i kropelką miodu, obiad - jakoby go nie było - kawa pod biurkiem w pracy i jabłko jedzone na raty przez pół dnia, po 14ej dopiero jajko, szynka i kromka chleba żytniego, po siłowni dla odmiany znowu jajko tym razem z chrzanem, 2 piętki od rano upieczonego chleba żytnio-orkiszowego, śliwka i uwaga... ciastko owsiane z rodzynkami (biję się w pierś :oops: ), a także ukradkiem podjedzone kilka migdałów. Więcej grzechów nie pamiętam :lol: Nieładnie, za mało posiłków, jedzenie w pośpiechu, jak mi wrócą kg to będzie wina szefa :evil: I w pracy prawie 10h przez co na siłowni miałam siłę tylko na godzinkę marszu na bieżni :evil: No i to ciastko... grrrrrr :twisted:

Hercik a Ty pewnie schabowe z frytkami dziś miałaś na obiad coś tak czuję :wink:
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: hercik17 »

ewooncia1 pisze:Hercik a Ty pewnie schabowe z frytkami dziś miałaś na obiad coś tak czuję
oj nie nie nie! ale byłaś blisko,bo jak wyszłam od lekarza to zaleciał mi zapach frytków z mc donalda.Hmmmm ale przeszłam obok jakby niby nic.A dziś do pracy na rano a obiadu nie mam :( jak wrócę to muszę szybko coś wymyślić i oczywiście wieczorem się wyspowiadam :lol:
Ostatnio zmieniony środa, 14 września 2011, 17:01 przez hercik17, łącznie zmieniany 1 raz.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: ewooncia1 »

Hercik-SuperHero :D Siłą woli pokonała frytki 8)
Dziś na śniadanie miałam dziwne doznania smakowe, wygrzebałam z dna szafki płatki gryczane, zjadłam z cynamonem i śliwką suszoną oraz miodem gryczanym... nie wiem dlaczego ale cały czas myślałam o zrazach i surówce z kapusty :lol:
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: hercik17 »

Pora się wyspowiadać .Jak widać nie jestem taki SUPER HERO :( :( :( wczoraj skusiłam się na mały kawałek pizzy.No wiem wiem że nie powinnam,ale czasem podobno w diecie człowiek musi zaszaleć :D To pewnie @ tak na mnie zadziałała!!! Dobrze jest na coś zgonić !!!!!Ale dziś obiecuję poprawę :D :D :D
Od dziś zaczynam pić olej lniany.Podobno świetnie działa przy odchudzaniu
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: vwd »

poniewaz na tym forum rozlewa sie ten olej lniany na wiele watkow ;) tez sie do niego przymuszam :)
a co do silnej woli i ograniczen... Postanawiam w tym oto miejscu nie jesc po 23!!!!!! (za wyjatkiem imprez) i obiecuje, ze tego sie bede trzymac! Wczoraj zjadlam przed 24 2/3 bochenka chleba (mialam spac po kolacji i zaczytalam sie w lozku i zglodnialam) Koniec z tym! jesli mi sie uda :) a uda sie na pewno! to byc moze kiedys przesune te granice do 22, a potem do 21 :) a potem jeszcze dalej :) :) :) no, i jeszcze cos - nie bede jadla jednorazowo wiecej niz pol bochenka!!!!! nie wolno! i koniec :)
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: ewooncia1 »

2/3 bochenka :lol: Dobra jesteś :D Ja tyle mogłam zjeść jak byłam mała, mama wysyłała mnie do sklepu po chleb, a że kiedyś chleb był pyszny i pachnący, to po drodze wgryzałam się w piętkę, obdzierałam chleb z gorącej chrupiącej skórki i wydziobywałam mięciutkie wnętrze, czasem zanim dotarłam do domu to prawie cały chleb znikał... i musiałam iść po drugi :lol: Dobry był to chleb, zwykły, biały, chyba pszenno-żytni, skórka błyszcząca, gruba i chrrrupiąca, ach, już teraz takich nie pieką :cry:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: gosiak76 »

Pamietam te czasy - maselko rozplywalo sie na chlebku a zawsze lubilam jesc pietki. Po drodze czasem i moj chlebek znikal ale najczesciej czekalam az dotre do domku i bede mogla zjesc go z maselkiem ... teraz sa troszke inne realia ale gdybym dorwala cieplutki chlebek to na pewno zjadlabym go z maselkem ktore pieknie by sie na nim rozpuscilo :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: vwd »

no ja wlasnie taki kupuje :)
nie mam dosc silnej woli - jadlam chlebus po polnocy :( ale teraz to juz naprawde bede sie trzymac! - dookola wszyscy mowia, ze biale pieczywo niezdrowe, wiec staram sie ogranic
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: hercik17 »

ja jadam razowy ale czasem skusze się na kromeczkę zwykłego.Al dawno nie jadłam gorącego chlebka z maselkiem.Przysmak dzieciństwa mniammmm chodziłam z siostrą o 22.00 do piekarni po gorący chleb w długąąą kolejkę (lata 80-te) ach co za czasy
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dieta przy endometriozie”