Czy istnieje przyjazn damsko-meska?

Co ostatnio się wydarzyło? Co Cię wzburzyło? Czy jest coś o czym chciałbyś pogadać?
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Czy istnieje przyjazn damsko-meska?

Post autor: domowniczka »

Przyjaźń zawsze z podtekstem
Naukowcy są już pewni - miłość platoniczna nie istnieje, a wszystkie stosunki męsko-damskie podyktowane są właśnie... dążeniem do stosunku.

Zgodnie z encyklopedyczną definicją miłość platoniczna to uczucie wolne od seksu, pożądania i zmysłowości. To miłość przyjacielska, bezinteresowna, lojalna i wierna. O takim uczuciu pisał już Platon w swoim dziele zatytułowanym "Uczta", tłumacząc, że każdy z nas ma gdzieś w świecie swoją drugą połowę, do której pała właśnie takim uczuciem. Okazuje się jednak, że platoniczne uczucie jest jedną z tych rzeczy, które - choć śniły się filozofom - to tak naprawdę nie istnieją.

Dowiedli tego ostatnio kanadyjscy naukowcy z University of Wisconsin-Eau Claire. Przeprowadzili oni eksperyment na grupie 400 dorosłych kobiet i mężczyzn, dochodząc do wniosku, że w relacjach męsko-damskich zawsze najważniejszy jest popęd płciowy.
Kiedy warto odmówić...

Badania dowiodły bowiem, że mężczyźni znacznie chętniej zaprzyjaźniają się z kobietami, do których odczuwają pociąg seksualny. Kobiety natomiast tak naprawdę wcale nie lubią mężczyzn, którzy nie traktują ich jako potencjalnego obiektu seksualnego. Tak naprawdę więc to co nas łączy to mniej lub bardziej skrywane pożądanie.

- Nasze badania dowodzą, że czysta przyjaźń bez erotycznych podtekstów wciąż przegrywa z uwarunkowaniami genetycznymi. Ludzie nadal są niestety niewolnikami zwierzęcych "instynktów godowych" - podsumował wyniki badań szef kanadyjskich badaczy, profesor Bleske-Rechek.

Wyniki badań bardzo nas niepokoją, bo teraz znacznie trudniej będzie wytłumaczyć partnerce, że z tą czy tamtą koleżanką łączą nas jedynie stosunki koleżeńskie. Zwłaszcza że już nawet użycie słowa "stosunki" zacznie być podejrzane.

Z drugiej strony jednak cieszy nas, że padł mit rozpowszechniany przez różnej maści feministki: kobieta, które nie lubi być pożądana jest jak Yeti: po pierwsze nie goli nóg, po drugie zaś - nie istnieje.

(menonwaves)/PFi
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Czy istnieje przyjazn damsko-meska?

Post autor: domowniczka »

Zastanawialyscie sie kiedys nad tym?
Cytowalam art. za: http://facet.wp.pl/kat,70996,wid,144839 ... omosc.html
Ja mysle, ze jednak taka przyjazn istnieje...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy istnieje przyjazn damsko-meska?

Post autor: gosiak76 »

Ja rowniez uwazam ze taka przyjazn istnieje - mam kumpla ktory jest wspanialym przyjacielem i zawsze dopytuje sie co u mnie bo zna moja sytuacje. Miedzy nami nigdy nie doszlo do stosunku - razem jezdzilismy na szkolenia z samoobrony a on uczyl mnie jak strzelac z broni krotkiej. Za to szanujemy sie oboje - rowniez poznalam jego zone ale jak jestem u nich to wiecej czasu spedzam razem z nim na tematyce zwiazanej ze sprawami obronnosci podczas trudnych sytuacji.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czy istnieje przyjazn damsko-meska?

Post autor: vwd »

oczywiscie, ze istnieje! wszystko zalezy od nastawienia i od konkretnych ludzi :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy istnieje przyjazn damsko-meska?

Post autor: gosiak76 »

Zgadzam sie z Toba Vwd ze taka przyjazn istnieje i wszystko zalezy od nas w ktorym kierunku to pojdzie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Czy istnieje przyjazn damsko-meska?

Post autor: domowniczka »

to w ogole jakies pomieszanie pojec w tym kiepskim art.
domowniczka pisze:miłość platoniczna nie istnieje
domowniczka pisze:czysta przyjaźń bez erotycznych podtekstów..
Przeciez co innego milosc platoniczna, a co innego przyjazn miedzy m.a k. Wg mnie istnieja nadal obie te formy i maja sie dobrze :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy istnieje przyjazn damsko-meska?

Post autor: gosiak76 »

Masz racje ze obydwa pojecia istnieja ale jedno i drugie maja inne znaczenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Czy istnieje przyjazn damsko-meska?

Post autor: agachod1 »

Wedlug mnie rowniez milosc platoniczna, a przyjazn miedzy m. a k. to dwie rozne sprawy. Mozna darzyc kogos miloscia platonicza, a nigdy sie do niego nie odezwac np. No a przyjazn to zupelnie co innego. Chociaz niejednokrotnie jest to zwiazane z pociagiem seksualnym. :D
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Czy istnieje przyjazn damsko-meska?

Post autor: patrycja89 »

Ja też uważam, że przyjaźń między kobietą a mężczyzną istnieje ;)
W tym miejscu pozdrowienia dla Ciebie Krawcu ;)
Mojego przyjaciela poznałam na początku studiów.. cały czas mamy kontakt mimo że on teraz mieszka w Łodzi a ja w Poznaniu.. ja jestem już mężatką i spodziewam się dzieci a on zamknięty na uczelni cieszy się, że w końcu zostanie wujkiem ;)

Jakoś dla mnie te niektóre wyniki badań tych jakże wielkich naukowców są naprawdę dziwnie zaskakujące..
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
Kamil
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 01:14

Re: Czy istnieje przyjazn damsko-meska?

Post autor: Kamil »

Uważam że miłość damsko-męska zdecydowanie istnieje, czego sam jestem dowodem ;)
Wszelkie badani statystyczne są niewiarygodne co do całości populacji gdyż opierają się tylko na pewnej jej próbie a nie wszystkich. Wnioskowanie na podstawie fragmentów o całości które nie jest wnioskowaniem zawodnym. Jednostki zawsze mogą mieć inne zdanie. Co do mnie nigdy psychologia niemal się nie sprawdzała ;)
Pozdrawiam;)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czy istnieje przyjazn damsko-meska?

Post autor: vwd »

Kamil, chyba cos poplatales w swojej wypowiedzi ;)
Ja mam to szczescie, ze mam przyjaciela (choc jest to jednoczesnie przyjaciel mojego meza) i byly sytuacje, ze on pomagal mi bardziej niz rodzony brat. Kazdemu zycze prawdziwego przyjaciela, takiego "do wypitki i do wybitki" "na dobre i na zle" :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy istnieje przyjazn damsko-meska?

Post autor: gosiak76 »

No to moge powiedziec ze moj przyjaciel poinformowal mnie ze nalewki jego wlasnej roboty juz na mnie czekaja - oczywiscie coraz bardziej zaczyna sie zmieniac ze wiecej czasu spedzam z nim gdyz ostatnio spedzalam czas z moim przyjacielem i jego zona - rowniez bedziemy razem delektowac sie nalewkami. Bardzo mocno i ladnie pachnialy jak bylam u nich w sierpniu - wiec co to teraz bedzie. Jak cos to juz powiedzieli mi ze jezeli nie bede mogla sie ruszyc z miejsca po smakowaniu nalewek to moge u nich zostac na noc i wrocic do domu dnia nastepnego :) To jest naprawde niesamowita przyjazn :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy o wszystkim”