Ile dac w kopercie na prezent slubny?

Co ostatnio się wydarzyło? Co Cię wzburzyło? Czy jest coś o czym chciałbyś pogadać?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Ile dac w kopercie na prezent slubny?

Post autor: vwd »

Witam :)
Ide niedlugo na wesele :) Panstwo mlodzi w zaproszeniu wpisali piekny wierszyk, w kt. informuja, ze prosza, aby nie kupowac im prezentow, ale przekazywac pieniazki. Para mloda nie jest mi szczegolnie bliska, ale zycze im jak najlepiej :) Zastanawiam sie ile wlozyc do koperty. Ile Wy dostawalyscie na swoim slubie? Ile dajecie?
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ile dac w kopercie na prezent slubny?

Post autor: hercik17 »

mój ślub był tak dawno,że jakbyś teraz włożyłabyś do kopert taką sumę to by było śmiechu :lol: podobno teraz daje się ok 500 zł.ale zależy czy to bliska rodzina czy nie.Jeśli to nie rodzina o wydaje mi się że wystarczy 200-300 zł.A tak w ogóle to uważam że daje się tyle na ile kogo stać.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Ile dac w kopercie na prezent slubny?

Post autor: ewooncia1 »

Wydaje mi się, że wysokość kwoty w kopercie trochę zależy od rozmachu imprezy. Na przykład jeśli wesele jest tylko obiado-kolacją w restauracji i goście podrygują przy muzyce z płyt, a po 22ej rozchodzą się do domów, to wystarczy 300zł od pary. No chyba że restauracja jest niezwykle luksusowa :wink: Jeśli natomiast to tradycyjne wesele z wynajętą dużą salą, kapelą i tańcami do rana - to tak około 500zł trzeba by dać, bo koszt takiego wesela jest na pewno większy, a i za dłuższą zabawę i przygotowania młodym się należy :) Młode osoby na tzw. dorobku (np. nie posiadające swojego i wynajmujące mieszkanie, nie mające jeszcze stabilnych zarobków) mogą dać mniej, a osoby "ustawione" życiowo wypadałoby żeby dały więcej. Ja koleżance z pracy lub kuzynce dałabym około 500-600zł.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ile dac w kopercie na prezent slubny?

Post autor: vwd »

Tez myslalam o 500zl, ale wlasnie nie wiem czy to nie za malo. To prawdziwe wesele w knajpie, a rodzina daleka... Ile kosztuje teraz takie wesele od pary w knajpie w duzym miescie? Pytam, bo tu na forum sa tez panny mlode i sie w tym doskonale orientuja, a moj slub, tak jak i Twoj hercik, byl dawno... ;) to byly czasy! hihi dostalismy 3 expresy do kawy :D a kawy nie pijemy do dzis
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ile dac w kopercie na prezent slubny?

Post autor: hercik17 »

hehe stare dobre czasy.... :D :D :D z tego co dziewczyny piszą to potwierdza się to co myślę...500 zł starczy jak napiszesz sobie na czole"jestem chora na endo i nie stać mnie na więcej" :lol: :lol: :lol: to taki żart.Uważam że jeśli nie stać cię na więcej,to góra 500 zł tym bardziej że piszesz że to dalsza rodzina
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Ile dac w kopercie na prezent slubny?

Post autor: rivombroza »

500zł to już dużo na parę, jeśli to rodzina, jeśli znajomi to oczywiście mniej...podaję tylko te minimalne stawki
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy o wszystkim”