Moje akwarium

Czytasz książki? Oglądasz filmy? Gotujesz? Pieczesz? Śmiejesz się? Napisz, co robisz w wolnym czasie?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Moje akwarium

Post autor: gosiak76 »

A tu unikatowy samczyk :)
platka - samczyk
platka - samczyk
nowaPlatka_samczyk.jpg (97.08 KiB) Przejrzano 10787 razy
platka - samczyk
platka - samczyk
platka_samczykCzerwony_czarnePlamki.jpg (77.14 KiB) Przejrzano 10787 razy
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Moje akwarium

Post autor: gosiak76 »

Oto fotki malenkich gupikow ktore urodzily sie w nocy z 10 na 11 czerwca badz w ciagu dnia 11 czerwca kiedy bylam w pracy.
jedno z malenstw
jedno z malenstw
gupik_malenstwo.jpg (90.67 KiB) Przejrzano 10784 razy
malutkie gupiki
malutkie gupiki
male_gupiki.jpg (14.88 KiB) Przejrzano 10784 razy
2 malenstwa :)
2 malenstwa :)
male_gupiki1.jpg (86.02 KiB) Przejrzano 10784 razy
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Moje akwarium

Post autor: gosiak76 »

Fotka calego akwarium :)
akwarium obecnie
akwarium obecnie
moje_akwarium_czerwiec2012.jpg (108.44 KiB) Przejrzano 10784 razy
W akwarium wypatrzylam 3 male gupiki ktore juz nie boja sie doroslych a jak cos to bardzo szybko zmykaja ... ogolnie plywaja przy powierzchni calego akwarium :)
trojka malenstw :)
trojka malenstw :)
3male_gupiki.jpg (93.44 KiB) Przejrzano 10781 razy
malutkie gupiki
malutkie gupiki
gupiki_maluszki.jpg (82.86 KiB) Przejrzano 10781 razy
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Moje akwarium

Post autor: patrycja89 »

Witamy na świecie Twoje maleństwa :)

Wiesz Gosiu.. zdjęcie całego akwarium jest prześliczne :) Nigdy nie hodowałam rybek i nie wyobrażam sobie siebie zajmującej się akwarium.. dla mnie rybki są zbyt spokojne.. za ciche.. ale zauważyłam - zwłaszcza ostatnio - że uwielbiam wchodzić tutaj i oglądać te zdjęcia.. Pozwalają mi się wyciszyć.. odpocząć.. naprawdę bardzo lubię oglądać te fotki które wstawiasz i z przyjemnością będę oglądać każde kolejne jaki wstawisz :)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Moje akwarium

Post autor: gosiak76 »

Na pewno wstawie ich wiecej i tak jak mowisz ze pozwalaja sie wyciszyc i wypoczac jak patrzysz na zdjecia. Natomiast mi pozwalaja uciec od rzeczywistosci i sie zrelaksowac - to taka moja terapia a jak wlaczy sie jeszcze muzyke ralaksacyjna to odjazd na calego :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Moje akwarium

Post autor: patrycja89 »

wierzę Ci na słowo :) No ja nie będę włączać muzyki do oglądania zdjęć.. ale na pewno gdy patrzysz na swoje akwarium przy muzyce to musi być to bardzo miłe uczucie.. tak odpłynąć od wszystkich problemów i zatopić się we własnych nikomu nieznanych myślach,.. taki inny lepszy świat.. :)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Moje akwarium

Post autor: gosiak76 »

Masz racje w 100% - czlowiek od razu czuje sie inaczej :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Moje akwarium

Post autor: agachod1 »

Ja potwierdzam. Akwarium w calej okazalosci wyglada naprawde slicznie. Pewnie juz niedlugo ja rowniez spelnie swoje marzenie i zaloze akwarium. Dodam, ze jak Gosia przygotowywala sie do zalozenia swojego, ja rowniez kreslilam sobie wstepny plan mojego i tym sposobem wybralam juz rybki, ktore ewentualnie kupie jako pierwsze. Takze kto wie, moze ja rowniez zaloze watek za akwarium. :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Moje akwarium

Post autor: gosiak76 »

Byloby super Agus i moglabym wtedy rowniez podziwiac Twoje rybki w Twoim akwarium .. ja tylko podkresle ze Aga ma ode mnie kilka sztuk roslinek do swego akwarium takze juz ma cos do niego na dobry poczatek :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Moje akwarium

Post autor: patrycja89 »

No proszę:) widzę, że nawet hobby jest zaraźliwe :) Bardzo się cieszę, że próbujesz spełnić swoje marzenie o założeniu własnego akwarium :) Będziecie mogły się wtedy wymieniać spostrzeżeniami i doświadczeniami :) a My będziemy miały okazję się czegoś nauczyć no i oglądać kolejne zdjęcia i podziwiać Waszą pasję :)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Moje akwarium

Post autor: gosiak76 »

Ja mialam kiedys akwarium wiec staram sie powrocic do tego gatunku rybek jakie kiedys mialam - nie dotyczy to platek i miodowego gurami bo ich nie mialam wczesniej. Aga dzieki mojemu doswiadczeniu dowiedziala sie wielu rzeczy o rybkach ... czesto tez razem siadamy i ogladamy sobie rybki na youtube - tam tez sa sliczne rybki ale wiadomo ze swoje i ogladane na zywo to cos innego niz ogladanie rybek online.
Na pewno bede sie dzielic moimi spostrzezeniami - Aga ostatnio byla swiadkiem zalotow rybek w moim akwarium :) Fajnie to wyglada jak samczyk sie fajnie nastroszy albo probuje podejsc samiczke i ucieka jak ona go widzi - fajne te ich zaloty :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Moje akwarium

Post autor: patrycja89 »

Niby taki cwaniak, a jaki wstydliwy :lol:
Wczoraj była u mnie kuzynka o której pisałam, że utopiła bojownika.. Pokazałam jej zdjęcia twojego akwarium i opowiedziałam jak bardzo jest dla Ciebie ważne.. jak można opiekować się rybkami itd.. Była zachwycona kolorami jakie masz w akwarium.. w ogóle zafascynowały ją Twoje rybki.. Spojrzała na ciotkę i powiedziała, że chce znowu zająć się rybkami.. niestety ciocia pamiętając jej słomiany zapał gdy była mała.. spojrzała na jej pomysł bardzo sceptycznie.. Ola się bardzo zaczęła upierać przy swoim.. no i w końcu dowidziałam się, że ma czas do matury by udowodnić jej, że zrobiła się bardziej odpowiedzialna i że naprawdę chce te rybki a nie jest to tylko chwilowe zafascynowane.. cóż zobaczymy co się stanie..

Za to zaskoczył mnie mój tata, który powiedział, że marzył o tym by mieć akwarium dwustronne w ścianie.. między salonem a sypialnią.. takie naprawdę duże.. powiedział, że chce na starość usiąść w bujanym fotelu i móc się na nie popatrzeć.. mama mu szybko wybiła ten pomysł z głowy.. no więc tata powiedział, że kupi bujany fotel i będzie patrzył na... rosnące wnuki :D
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Moje akwarium

Post autor: gosiak76 »

Niezle z Twoim tata Patus - przynajmniej spelni marzenie o bujanym fotelu :)

Co do Twojej kuzynki to tez jestem ciekawa jak jej pojdzie z tym okazaniem ze jest bardziej odpowiedzialna i rybki nie sa fascynacja na jedna chwile. Mam nadzieje ze przekona siebie i mame ze naprawde chce tego akwarium :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Moje akwarium

Post autor: gosiak76 »

Maluszki rosna jak na drozdzach i maja juz tydzien czasu a dodatkowo razem z nimi udalo mi sie ujac mlodziutkie platki ktore jako pierwsze przyszly na swiat w tym moim akwarium i dzis maja juz 2 miesiace :)
1-tygodniowy gupik
1-tygodniowy gupik
1tyg_gupiczek.jpg (102.52 KiB) Przejrzano 10751 razy
1-tygodniowy gupiczek z 2-miesieczna plateczka
1-tygodniowy gupiczek z 2-miesieczna plateczka
gupiczek_plateczka.jpg (92.18 KiB) Przejrzano 10751 razy
malutkie gupiki z mlodymi platkami
malutkie gupiki z mlodymi platkami
maleGupiki_mlodePlatki.jpg (89.94 KiB) Przejrzano 10751 razy
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Moje akwarium

Post autor: gosiak76 »

A tu ponownie foteczka calego mojego akwarium :)
moje wszystkie rybeczki :)
moje wszystkie rybeczki :)
moje_wszystkie_rybki.jpg (125.43 KiB) Przejrzano 10751 razy
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Moje akwarium

Post autor: patrycja89 »

piękne zdjęcia :)
śliczne maluszki :)
Gosiu może to pytanie nie będzie zbyt mądre ale powiedz mi czy Ty w akwarium masz jakieś żywe roślinki czy sztuczne?? szczerze.. wiem, że można stosować takie i takie ale Twoje są tak śliczne, że cięzko odróżnić.. a ja się po prostu na tym nie znam :)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Moje akwarium

Post autor: gosiak76 »

Roslinki ktore sa umocowane w podlozu sa roslinkami sztucznymi natomiast roslinki plywajace sa zywymi roslinkami - takze mam i takie i takie roslinki w swoim akwarium :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Moje akwarium

Post autor: rivombroza »

Gosiu ten czerwony samczyk to mój narzeczony :) ok?
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Moje akwarium

Post autor: patrycja89 »

a to był jakiś casting?? czy od razu rzuciłaś się na tego przystojniaka?? ;)
Ostatnio zmieniony wtorek, 19 czerwca 2012, 22:25 przez patrycja89, łącznie zmieniany 1 raz.
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Moje akwarium

Post autor: gosiak76 »

Ogladalam sobie rybki od akwarium do akwarium i szukalam tak naprawde platek innych niz te co mam bo samczyk i samiczka byly tego samego koloru a chcialam samczyka niebieskiego ale ze zauwazylam go jak juz widzialam platki to chcialam go miec bo byl jeden w akwarium z innymi rybkami i myslalam ze to molinezja wiec pomyslalam ze jak skrzyzuje zolta albo biala z nim to wyjda super rybeczki w przyszlosci a jak okazalo sie ze to tez platka samczyk przystojniak to i tak byl moj i koniec a zamiast niebieskawej platki samczyka wybralam samiczke z czarnymi pletwami i tulowiem lsniacym w kolorze niebieskim :)

Madziu - ok :) Ten czerwony samczyk moze byc Twoim narzeczonym :lol: Ja je wszystkie kocham bez wyjatku bo to moje dzieci, o ktore musze dbac :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
optymistka82
Ekspert
Posty: 204
Rejestracja: niedziela, 15 kwietnia 2012, 14:22

Re: Moje akwarium

Post autor: optymistka82 »

Gosiu, akwarium cudowne - te kolory są boskie :) My z mężem też mieliśmy akwarium 250 litrów i rybki Trofeusy (kolory bajeczne) ale niecały miesiąc temu żeśmy je zlikwidowali, tj. nie rybki, bo rybki nas niestety wcześniej opuściły - padły przez noc, rano o 5 mieliśmy straszne szoki, prawdopodobnie jakieś spięcie było. 3 lata żeśmy je mieli i czekaliśmy już na młode, a tu taka nieprzyjemne sytuacja
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Moje akwarium

Post autor: gosiak76 »

Optymistko przykro mi ze tak sie stalo a akwarium naprawde olbrzymie w porownaniu z moim malenstwem :)
Myslalas by ponownie cos zaczac z tym akwarium czy juz na dobre likwidujecie ??
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Moje akwarium

Post autor: rivombroza »

patrycja89 pisze:a to był jakiś casting?? czy od razu rzuciłaś się na tego przystojniaka??
Oczywiście ,że rzuciłam się od pierwszego spojrzenia :P Jest śliczny:) :D
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Moje akwarium

Post autor: domowniczka »

ja to sie w ogole nie znam na rybkach, nigdy nie mialam i nie zamierzalam miec akwarium, bo mnie to nie interesowalo, ale jak patrze na te zdj. :D to zaczynam zmieniac zdanie :) :) :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Moje akwarium

Post autor: gosiak76 »

Jak dla mnie rybki sa bardzo interesujace a skoro nie moge miec innego zwierzaka bo mam tak w umowie i rybki moga przyczynic sie ze bede bardzij zrelaksowana a to czesc mojej terapii - to powrocilam do rybek po kilku latach przerwy od nich i ciesze sie ze tak sie wlasnie stalo i sa znow ze mna :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Moje akwarium

Post autor: gosiak76 »

rivombroza pisze:
patrycja89 pisze:a to był jakiś casting?? czy od razu rzuciłaś się na tego przystojniaka??
Oczywiście ,że rzuciłam się od pierwszego spojrzenia :P Jest śliczny:) :D
Nie dziwie sie ze sie rzucilas na niego Madziu bo ja mialam to samo jak zobaczylam go w sklepie akwarystycznym i stwierdzilam ze bedzie moj skoro jest jeden w calym sklepie wiec to unikat a dzieki temu moje rybki urodza pewnego dnia przepiekne malenstwa :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Moje akwarium

Post autor: gosiak76 »

Oto foteczki moich 2-tygodniowych malenstw - gupikow :)
2 tygodniowe gupiki z miodowym gurami i biala molinezja
2 tygodniowe gupiki z miodowym gurami i biala molinezja
2tyg_gupiki.jpg (89.52 KiB) Przejrzano 13480 razy
2-tygodniowy maluszek
2-tygodniowy maluszek
2_tyg_gupik.jpg (96.81 KiB) Przejrzano 13480 razy
gupiczek 2-tygodniowy
gupiczek 2-tygodniowy
gupiczek_2tyg.jpg (104.07 KiB) Przejrzano 13480 razy
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Moje akwarium

Post autor: hercik17 »

Jak zwykle zaskakujące...akwarium się rozwija.Brawo Gosiaczku. :)
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Moje akwarium

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje Gosienko ... jak tak dalej pojdzie to bede musiala sprawic im wieksze akwarium do czego sie powolutku szykuje :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Moje akwarium

Post autor: agachod1 »

Gosiu, to fantastycznie, ze myslisz o powiekszeniu rybiego raju. To superowo. Z niecierpliwoscia czekam na nowa odslone.
optymistka82 pisze: rybki nas niestety wcześniej opuściły - padły przez noc, rano o 5 mieliśmy straszne szoki, prawdopodobnie jakieś spięcie było.
To naprawde bardzo przykre. Kurzce ciekawe jak to sie moglo stac? :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozrywka”