Ksiazki

Czytasz książki? Oglądasz filmy? Gotujesz? Pieczesz? Śmiejesz się? Napisz, co robisz w wolnym czasie?
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Ksiazki

Post autor: domowniczka »

polecono mi ksiazke "Chata" autor: William P. Young

"Chata to piękna historia o tym, jak Bóg przychodzi do nas w naszych smutkach, do nas uwięzionych we własnych rozczarowaniach, zdradzonych przez własne wyobrażenia. Nigdy nie zostawia nas tam, gdzie nas znajduje, jeśli się przy tym nie upieramy.

Będziecie chcieli, żeby wszyscy przeczytali tę książkę! W czasach, gdy religia staje się coraz mniej istotna, Chata zmaga się z ponadczasowym pytaniem: „Gdzie jest Bóg w świecie tak pełnym niewysłowionego bólu?”. Odpowiedzi, które dostanie Mack, zadziwią Was, i być może odmienią tak jak jego. W otoczce twórczej błyskotliwości Chata jest głęboka duchowo, teologicznie oświecająca i ma moc wpływania na życie. Chata odcina się zarówno od komunałów religijnych, jak i tanich chwytów złego pisarstwa, i ujawnia coś ważnego i pięknego na temat tańca życia z boskością. Tę historię czyta się jak modlitwę, jak najlepszy rodzaj modlitwy, pełen męki, zadziwienia, jasności i zaskoczenia. Spostrzeżenia Williama Younga są nie tylko zniewalające, ale również prawdziwe i zgodne z Biblią. Chata to uprzejme zaproszenie do podróży do samego serca Boga"

brzmi ciekawie, co?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Witajcie - co czytalyscie ostatnio co z checia polecilybyscie do przeczytania.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
dersa
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 25 września 2015, 16:23

Re: Ksiazki

Post autor: dersa »

Sagę o ludziach lodu.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Ksiazki

Post autor: domowniczka »

"Po drugiej stronie" Brown - przymierzam sie do kupna i przeczytania
Znacie? Co sadzicie?
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ksiazki

Post autor: hercik17 »

Nie przepadam za książkami które mają sprawić, że moje życie będzie idealne, poukładane i proste. Moim zdaniem nie ma jednej recepty na szczęście czy miłość. Sami musimy ciężko pracować nad tym, aby nasze życie było takie jak my chcemy. Pierwszy zbiór felietonów '' Bóg nigdy nie mruga'' dostałam od osoby, która dobrze mnie zna i wiem, że podsunęła mi tę książkę nie przypadkiem - a od serca. Przeczytałam jednym tchem, wiele razy stawiając duży znak zapytania nad swoim życiem. ,,Jesteś cudem'' składa się z 50 felietonów, 50 lekcji nie łączących się ze sobą, ale wspólnie tworzących spójną całość. Można wyciągnąć z niej wiele motywacji, inspiracji i lekcji życiowych. Polecam, czyta się lekko i przyjemnie :)
,,Najpierw załóż maskę tlenową sobie, a później martw się o resztę, bo inaczej nie pomożesz nikomu - łącznie ze sobą''.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ksiazki

Post autor: hercik17 »

No i przeczytałam jeszcze '' Dziewczyna z pociągu'' Paula Hawkins. Ciekawa, wciągająca, super ....
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
madzia2991
Udzielający się
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 16:57

Re: Ksiazki

Post autor: madzia2991 »

domowniczka pisze:"Po drugiej stronie" Brown - przymierzam sie do kupna i przeczytania
Znacie? Co sadzicie?
Domowniczko kupiłaś już książkę? Osobiście jej nie czytałam i sama jestem ciekawa opinii. Ja mogę polecić książki Katarzyny Bondy "Okularnik", "Pochłaniacz", "Tylko martwi nie kłamią" - szybko wciągają i ciężko się oderwać.
Niedawno czytałam jeszcze "Po drugiej stronie" M. H. Brown - tą też mogę polecić
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

Czesc dziewczyny,
chcialabym podeslac do poczytania mojej kolezance chorej na raka jajnika ksiazke, kt. bedzie wesola (najlepiej zeby mozna smiac sie w glos), a jednoczesnie, zeby nie bylo slowa o smierci, ani o chorobie.
Prosze Was o pomoc.
Dzieki hercik za wiadomosc na priva, byc moze skorzystam, ale szukam pilnie ksiazki: lekkiej i przyjemnej.
Pytam w ksiegarniach, pytam w bibliotekach i wbrew pozorom o taka lekture b.trudno.
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ksiazki

Post autor: hercik17 »

vwd książka którą Ci poleciłam jest właśnie dla takich osób. Stawia na nogi, a chyba o to chodzi w tym wszystkim :)
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

tak
chociaz nadal prosze o tytuly ksiazek, kt. spowodowaly, ze rozesmialyscie sie w glos
ja z takich wlasnie ksiazek moge polecic:
"Slomiana wdowa" - Iwona Czarkowska
"Zasada 3 dni" - Josie Lloyd i Emlyn Rees
madzia2991
Udzielający się
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 16:57

Re: Ksiazki

Post autor: madzia2991 »

vwd pisze:szukam pilnie ksiazki: lekkiej i przyjemnej.
Pytam w ksiegarniach, pytam w bibliotekach i wbrew pozorom o taka lekture b.trudno.
vwd może "Chodźmy razem" J. Lloyd, E. Rees?
"Niezwykle błyskotliwa, napisana z ogromnym poczuciem humoru historia pewnego romansu. Bezpretensjonalny styl, swobodna, wartka akcja oraz osadzenie akcji w rzeczywistości lat dziewięćdziesiątych, to elementy składowe powieści, którą czyta się z niekłamaną przyjemnością."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

dzieki madzia :)
moze jeszcze ktos cos podpowie?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Ja wlasnie czytam ksiazke "Pusta kolyska" Diany Walsh, w ktorej autorka opisuje jak jej coreczka zostala wykradziona ze szpitala kilka dni po narodzinach. Jest to ksiazka na faktach - bardzo interesujaca i przeplatajaca sie z historia matki oraz porywaczki. Goraco polecam.

Domowniczko a co sadzisz o ksiazce "Po drugiej stronie" Brown ???

Ja polecam jeszcze kolejny tom Millennium pt. "Co nas nie zabije" David-a Lagercrantz-a. Ciekawa i bardzo wciagajaca jak poprzednie ksiazki Stiega Larssona - rowniez polecam :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

Laleczka - Joy Fielding polecam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Czy ktos mial okazje przeczytania ksiazki Bella Forrest pt. The gender games ? Przymierzam sie do kupna I przeczytania ale chcialam uslyszec opinie jeseli ktoras z Was miala okazje je przeczytac - jest to 4-tomowa powiesc ktora zaczyna byc glosna po The hunger games oraz Divergent.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozrywka”