Ksiazki

Czytasz książki? Oglądasz filmy? Gotujesz? Pieczesz? Śmiejesz się? Napisz, co robisz w wolnym czasie?
Slodka30
Stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: piątek, 12 lutego 2010, 11:15

Re: Ksiazki

Post autor: Slodka30 »

Uwielbiam książki psychologiczne- dużo mówią o tym co drzemie głęboko w nas i pomagają w najróżniejszych problemach. Zawsze siegalam po Luise Hey gdy miałam dola albo coś leżało mi na sercu.już od jakiegoś czasu jestem bardzo szczęśliwa i staram sie tym szczęściem zarazac innych :-)
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ksiazki

Post autor: hercik17 »

Brawo !!! oby tak dalej! :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

w wakacje przeczytalam m.in. Majgull Axelsson - Kwietniowa czarownica i Ake Edwardson - Taniec z aniolem Zwlaszcza ta pierwsza dosc nietypowa, mysle, ze powinny ja przeczytac osoby, kt. planuja adopcje
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Ksiazki

Post autor: ewooncia1 »

W klimacie wakacyjnym czyli: na leżaku, na hamaku, na plaży - lekkie ale nie banalne, ze specyficznym poczuciem humoru, wyrazistymi postaciami i zawiłymi kolejami ich losów - polecam powieści Johna Irvinga :D "Jednoroczna wdowa", "Metoda wodna", "Zanim Cię znajdę", 'Regulamin tłoczni win", dużo tego jeszcze jest... Wszystkie które czytałam wciągnęłam jednym tchem :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

skoro tak zachecasz to i ja siegne po te ksiazki - dzis jeszcze spytam o nie w bibliotece
A znacie jakas literature na poprawe humoru? cos, co mozna czytac i smiac sie w glos? :D wlasnie takich ksiazek mi teraz trzeba 8)
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Ksiazki

Post autor: ewooncia1 »

Ja chichotałam nad "Metodą wodną" Irvinga właśnie :D
Z rana mam zazwyczaj lekkie zaćmienie mózgu, ale może później sobie coś jeszcze przypomnę :wink:
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ksiazki

Post autor: hercik17 »

Chciałabym wam polecić świetną książkę "12 x Śmierć" Pauli Michał
12-x-smierc-pprod59660144.jpg
12-x-smierc-pprod59660144.jpg (9.19 KiB) Przejrzano 14351 razy
Napisane na podstawie autentycznych wydarzeń opowiadanie, przedstawia historię, która przydarzyła się autorowi, podczas jednej z podróży do egzotycznej Tajlandii.
Jej bohater za namową tajnej agentki policji, daje się tam wplątać w przemyt narkotyków. Niefortunna decyzja kończy się dla niego tragicznie zamieniając egzotyczną wyprawę w niekończący się horror. Trafia do aresztu, a następnie skazany na 12 kar śmierci, do jednego z najgorszych i najbardziej zatłoczonych więzień świata – Bang Kwang.Opisując swoje sześć lat za murami, ukazuje drugą stronę Krainy Uśmiechu – jak często nazywana jest przez turystów Tajlandia.
Jego prośbę o ułaskawienie do króla Tajlandii, wsparło trzech polskich prezydentów: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

ewooncia1 pisze:W klimacie wakacyjnym czyli: na leżaku, na hamaku, na plaży - lekkie ale nie banalne, ze specyficznym poczuciem humoru, wyrazistymi postaciami i zawiłymi kolejami ich losów - polecam powieści Johna Irvinga :D "Jednoroczna wdowa", "Metoda wodna", "Zanim Cię znajdę", 'Regulamin tłoczni win", dużo tego jeszcze jest... Wszystkie które czytałam wciągnęłam jednym tchem :)
no, i siegnelam... ale niestety to nie lektura dla mnie... "Jednoroczna wdowa" - zmusilam sie, aby doczytac do konca, zadnych pozytywnych postaci, nikogo z kim moge sie utozsamic, niepotrzebne przeladowanie scenami sexu, w ogole niezrozumiale dla mnie postepowanie bohaterow, zadnych wesolych momentow...
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Ksiazki

Post autor: ewooncia1 »

Ojoj, przykro mi że się nie spodobała :cry: No ale to jak widać kwestia gustu. Akurat "Jednoroczna wdowa" do najweselszych jego książek nie należy, jest nawet taki film, ale mojemu chłopakowi też się nie podobał :? Może to ja mam jakiś dziwny gust :wink:

To może hmmm... książki kucharskie Jamiego Olivera :D Nie ma możliwości żeby się nie spodobały :wink: Ja mam tak, że książki kucharskie potrafię przeczytać od deski do deski, nie odkładam ich po zakupieniu na półkę by wyjąć tylko do wyszukania przepisu, czytam je jak normalne książki :D I zawsze ale to zawsze poprawia humor.

Wiem! "Rockmann czyli jak nie zostałem saksofonistą" - lekkim piórem pana Wojciecha Manna spisane anegdotki ze świata polskiej sceny muzycznej z czasów młodości autora :wink: Przyjemna lektura i bardzo niezobowiązująca.

A czytał ktoś z Was może "Smaki południowej Italii" Marleny de Blassi :?:
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

hihi, ksiazki kucharskie ;) a to dobre! :D
sprobuje tego Manna :) lubie czytac :) ostatnio jednak zrobilam sie dosc wybredna ;)
dzieki ewooncia, ze probujesz mnie zachecic...
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: Ksiazki

Post autor: Milionek66 »

Moją książką ostatnio czytaną była "Millenium" Ale tylko pierwszą część przeczytałam
ponieważ obejrzałam Film na jej podstawie czyli "Dlaczego mężczyzni nienawidzą kobiet"
Książka jak wiadomo jest o wiele lepsza.

A Książka do której często powracam , tytuł brzmi "W objęciach jasności" Opowieść
na faktach,które przeżyła kobieta Betty.J podczas operacji na sprawy kobiece.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Milionek66 pisze:A Książka do której często powracam , tytuł brzmi "W objęciach jasności" Opowieść
na faktach,które przeżyła kobieta Betty.J podczas operacji na sprawy kobiece.
mysle ze sklonie sie siegnac po ta ksiazke bo bardzo mnie zainteresowala - moja przyjaciolka opowiadala mi o swej kolezance z pracy ktora spadla ze schodow i byla w fazie smierci klinicznej ale jak odzyskala przytomnosc to potrafila powiedziec lekarzom co gdzie stoi na korytarzu pomimo ze nie opuszczala swej sali. Musi to bbyc bardzo interesujace.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: Ksiazki

Post autor: Milionek66 »

Gosiu bardzo interesująca książka jeślibyś nie dostała jej to w inny sposób
podam jak ją można przeczytać.... :P


Obrazek


Tu jest opis i zdjęcie Autorki , która to przeżyła.
Polecam....
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

Milionek... zamiast miliona rozblyskujacych gwiadek teraz identyfikujesz sie z serduszkiem? ;)
Ciekawa pozycja... dzieki ze o niej wspomnialas :)
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: Ksiazki

Post autor: Milionek66 »

Ja tą książkę czytałam na pewno ze 20 razy.I ciągle powracam do niej.
Ma chyb 29 stron,cieniutka,ale jakże ciekawa.Również posiadam opowiadanie
na faktach,bardzo ciekawe,spisywałam z kartek .Dostałam go od cioci.



A co do avatarka chciałam inny,po prostu zmienić ale nie mogą być zbyt duże.
Dlaczego serduszko... :? bo kojarzy się z miłością. :wink:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Milionek66 pisze:Gosiu bardzo interesująca książka jeślibyś nie dostała jej to w inny sposób
podam jak ją można przeczytać.... :P
Prosze podaj mi jak moge ja przeczytac w inny sposob - mysle ze w Anglii bedzie trudno mi ja dostac w jez. polskim.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: Ksiazki

Post autor: Milionek66 »

Małgosiu podam w wiadomości bo nie wiem czy można tak na ogóle.
Wyjaśnię w wiadomości prywatnej co i jak.:)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Dzieki serdeczne - wiadomosc dotarla - trzymaj sie cieplutko :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: Ksiazki

Post autor: Milionek66 »

Super Gosiu :)

Pewnie już przeczytałaś książeczkę , choć w ten sposób czyta się inaczej.
To czekam na wrażenia po lekturze.. Pozdrawiam Gosiu:)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Na pewno przekaze moje wrazenia - na razie ksiazeczka siedzi sobie w moim komputerze - wczoraj sie tak zle czulam ze tylko lezalam i sluchalam muzyki. Nie chcialo mi sie czytac. Moze uda mi sie to zrobic w piatek bo dzis spotykam sie z kolezanka, jutro mam wizyte w osrodku zwiazana z terapia komplementarna a w czwartek wizyta w szitalu z ginem i pania endokrynolog.
Wrazenia pojawia sie juz wkrotce - obiecuje ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: Książki

Post autor: Milionek66 »

Tak Gosiu rozumiem w czym problem kochana trzymam kciuki odkąd doczytałam
jeszcze na temat Twojego zdrowia.Pierwsza sprawa to własne Zdrowie,a potem
dopiero sprawy drugorzędne i przyjemności. :) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje Kochana - jutro na spokojnie zajme sie czytaniem by zapomniec o dzisiejszej wizycie i kolejnym tescie na ktore dostalam skierowanie i odpowiednie przyrzady ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

Aby oderwac sie od rzeczywistosci polecam romans "Namietnosc" - Lisa Kleypas
Romanse zazwyczaj sa plytkie i nudne, ale ten mi sie spodobal :)
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: Książki

Post autor: Milionek66 »

No tak Romanse takie już są jeśli chodzi o książki,choć czytając Daniel Steel
ma się wrażenie,jakby to jednak było na faktach.I potwierdza się to,bo czytałam
o Niej,na jakiej podstawie pisze...i to są przeżycia samej Autorki.

A wiecie co wracam,do książek z dzieciństwa,a może inaczej do książek ,kiedy byłam
nastolatką.Taką książka była i jest w sumie "Skalista Kraina Katalonii" Zofii Wozniak.
Dzięki znajomemu mogłam po ponad 20 latach przeczytać ją na nowo.I tak samo jak
kiedyś podobała mi się.

O czym jest o nastoletniej dziewczynie o imieniu Ania,która po szkole średniej zamierzała
studiować,lecz budżet domowy rodziców,nie pozwalał na to.A miała koleżankę,Jolę która miała
rodzinkę w Paryżu...no i wyszło na to ,że postanowiła za kogoś a za Jolę ,bo jej się nie chciało
jechać... ciekawa książka mówię wam...:)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Asiu czytam ksiazke "W objeciach jasnosci" i naprawde daje duzo do myslenia.

Szczegolnie teraz w trakcie czytania spodobala mi sie jedna mysl zasugerowana jako odpowiedz "Ale doswiadczenia zle sa tak samo potrzebne w zyciu na ziemi, jak dobre doswiadczenia. Zanim poczujesz radosc, musisz poczuc smutek." - mysle ze cos w tym jest.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: Ksiazki

Post autor: Milionek66 »

Witaj Gosiu:)

Tak ten wers również został mi w głowie.I w ogóle ta książka jednak dodaje otuchy.
Przez te doświadczenia Betty,zawsze mi jakoś lżej jest,gdy sobie poczytam.
Pewnie znowu wrócę za czas jakiś do niej,a zwłaszcza w zimowe wieczory.

Ale jeszcze co mi się przypomniało a pro po książek.Jest też przepiękna książka
zbiór opowiadań o Świętach Bożego Narodzenia.Wiele znanych osób : piosenkarzy,
aktorów....opisuje swoje historie o tymże czasie.I jest tam ciekawa historia
kobiety,która jest chora na raka,i pokazane jest jak mąż potrafił zadbać o wszystko
aby ona nie martwiła się o dzieci i o wszystko jak to kobieta.Opiekuje się on dwójką
dzieci,są to dziewczynki.Dwie inne osobowości...Polecam.

A i czytając początek tego tematu wspomniana została Joanna Chmielewska która tak
wspaniale pisze.Sama autobiografia z Jej życia zachwyca i jest pełna humoru.
To po prostu trzeba przeczytać. :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

hej dziewczyny! przestalyscie czytac??? :shock:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Ja czytam nadal i polecam trzy ksiazki:
1) Lee Child - "Uprowadzony"
Zostaje porwana młoda kobieta Holly Johnson, agentka FBI. Jack Reacher znajduje się w nieodpowiednim czasie, w nieodpowiednim miejscu i zostaje porwany razem z nią. Kobieta jest dzielna i twarda, ale Jack podejrzewa, że porywaczom chodziło właśnie o nią. Będą musieli działać wspólnie, żeby pokonać nienawiść i przemoc ze strony porywaczy aby uratować życie swoje i innych. Czy Jackowi uda się dowiedzieć kim naprawdę jest Holly i czy uda im się uciec z rąk porywaczy?
Zrodlo: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/126935/uprowadzony

2) Liza Marklund - "Czerwona wilczyca"
Pewnej ciemnej zimowej nocy w wypadku samochodowym w Luleå, na północy Szwecji, ginie dziennikarz miejscowej gazety. Jego śmierć budzi zainteresowanie Anniki Bengtzon, która ostatnio współpracowała z dziennikarzem w związku ze sprawą pewnego ataku na bazę lotniczą w latach 60. ubiegłego wieku. Szybko okazuje się, że wypadek był upozorowany, a dziennikarz został zamordowany. Annika zostaje wciągnięta w sieć intryg. Podejrzewa, że zabójstwo ma coś wspólnego ze sprawą, którą razem się zajmowali, ale nikt nie chce jej wierzyć. Kiedy jej szef wręcz zakazuje jej zajmowania się sprawą, Annika postanawia działać na własną rękę. Ślady prowadzą do działającej wówczas grupy maoistycznej. Sprawa nabiera przyspieszenia, gdy odkrywa, że jedna z ówczesnych członków grupy, tytułowa Czerwona Wilczyca, jest ministrem w obecnym rządzie. Annika walczy teraz nie tylko z terrorystami sprzed lat, ale i z obecnym politycznym establishmentem.
Zrodlo: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/99925/czerwona-wilczyca

3) Liza Marklund - "Raj"
Szwecję nawiedza huragan, z portu w Sztokholmie ginie wart 50 000 000 koron ładunek papierosów. Na nabrzeżu leżą zwłoki dwóch mężczyzn. Aida chcąc się ratować ucieka z miejsca zbrodni. Znajduje azyl w „Raju” – stowarzyszeniu pomagającym ofiarom zastraszania. Tymczasem liczba morderstw rośnie, porwane osoby poddawane są okrutnym torturom. Annika Bengtzon (dziennikarka znana z poprzednich części cyklu Marklund) próbuje otrząsnąć się po śmierci ukochanego. Sprawa stowarzyszenia „Raj” staje się dla niej szansą na powrót do życia i pracy. W pogoni za prawdą spotyka Thomasa, czy może mu ufać...
Zrodlo: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/60006/raj
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ksiazki

Post autor: hercik17 »

Już w sprzedaży...polecam!!!
"Myśl zdrowo.Jak umysł i ciało razem mogą zwalczać choroby"
7777.jpg
7777.jpg (57.81 KiB) Przejrzano 13847 razy
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

Wakacje z ksiazka na kocyku ;) Co warto przeczytac? mam zamiar wybrac sie do biblioteki i zastanawiam sie... o co pytac ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozrywka”